Muzika za dušu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo otvaram novu temu "Muzika za dušu".
Pošto je vrijeme praznika i praznične atmosvere uz mnogo pića i meze često se zapjeva ili pak sluša muzika, a kada čovjek želi da uživa i da se opusti to ne može uz svakakvu muziku, barem ne kod mene.
Ideja je da se ovdje postavljaja straogradska muzika, sevdah, stare narodne pjesme, pa i neke novije koje bi eventualno mogle da se slušaju mada ih nema baš puno.
Mislim da se ovde pravi :off_topic: sa stranom muzikom
 
Mislim da se ovde pravi :off_topic: sa stranom muzikom

Nebih se slozio, svako od nas ima svoj ukus, Na slican nacin je pocelo prepucavanje u prosloj temi, i zatvorena je, nemojmo pocinjati opet.
evo doprinosa od mene:





_______________________________________
moja greska, nisam video da je dozvoljeno samo jedna pesma...
 
Poslednja izmena:
Moze i strana muzika ako je to nekome za dusu, zasto da ne. Ali ponavljam dnevno po jedna stvar da se postavi, i zato pre postavljanja dobro promislite koju cete muziku za taj dan postaviti. U suprotnom bice brisanja, ili u najgorem slucaju zatvaranja ovako lepe teme.
 
Ja ču vas "daviti" s muzikom iz mog kraja, a kako se nalazim na samoj granici između tamburaške glazbe nastale pod mađarskim utjecajem i limene (duhačke/duvačke) nastale pod austrijskim utjecajem, bit će i jedne i druge. specifičnost tamburaške glazbe iz mog kraja je da bisernice nema ili ako je onda ona ne igra glavnu ulogu kao u slavonskoj glazbi. osnovni instrumenti su bugarija, brač, kontrabas (bajz) te kao obavezni cimbule (cimbal. cimbalom ) i violine - jegede (od mađ. hegedü). Za početak pjesma ( u originalu iz 1971.g.) koja je bila poznata diljem bivše nam države ali u izvođenju drugih pjevača.

 
@momosaric svastika je::super::
[video=youtube_share;N24t-smEG70]http://youtu.be/N24t-smEG70[/video]
 
pavle ti samo kvaris iz teme u temu
jel to tebi neki sevdah ili nesto za dusu
 
Evo i od mene jedne pesme koju vrlo rado i vrlo cesto slusam u traktoru..:osmeh:

 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh