Muzika za dušu.3.

Пре десетак дана приметим некакав "хајп" којегде по Нету у вези нечега (тада нисам знао о чему се ради) што се зове "Atomic Heart". Све нека препуцавања, помињања музике одатле, бла-бла-бла... Прогуглам и видим да је у путању нека компјутерска игра смештена у некакву алтернативну стварност, некакав утопијски СССР у коме су научници развили неке неурополимере... мислим, неко лудило од поставке за игру. Претражим на "Јутјубу" о том "Атомском срцу" и нађем "воктру" (у ствари више њих) кроз игру, па одаберем неки кроз рускојезичну варијанту игре, као, они је развили, па да видим на шта личи у оригиналу.

И сад, игра је интересантна да се погледа, али појавио се и тај "саундтрек" кога су помињали по Нету. Заиста сам и сам препознао некакве омаже совјетској поп музици. Постоји сцена у којој неки бркати робог носи некакве четвртасте наочаре за сунце и свира на клавијатури, што ме је у моменту сетило на видео клип неке совјетске поп групице "Алијанс" и песмице "У зору", у којој клавијатуре свира тип на кога личи робот из игре. Потом се којегде у игри чују старе мелодије из СССР-а, типа "Трава испред куће" групе "Земљани", која је постала некаква незванична химна космонаута, после сам ухватио и "Шарманку" неког Баскова, па познату "Милион црвених ружа" од познате Але Пугачове, али и неке интересантне ремиксе, за које се испоставило да их је у оригиналу отпевала та иста госпоЏа.

И тражећи да чујем у оригиналу један од ремкса чији ми се рефрен са "на-на-на-нааа" мотао по глави, налетим на овај клип неке девојчице из Јерменије, која је соло отпевала и одсвирала ту песмицу. Алал јој ћуфта!

 
Допало ми у препоруке, међу којаквим разним обрадама "Careless whisper", једна у ретро маниру. ОК, није нешто генијално, али је интересантно. Ал' су у то извођење успели да "успемплују" још једну познату музичку тему. Је л' неко приметио шта?

 
Немојте више INXS. Почеће да ме 'вата меланхолија.

"...You want to make her suicide blonde
Love devastation, suicide blonde..."
 
Nazad
Vrh