Muzika u traktoru

Верујем ја теби да је он тих, али токло да се не чује мотор при скоро пуном гасу..јбм ли га, треба га прво провозати да би други судили о њему.
 
Danas sam promenio radio u Massey-u, stari je bio dobar ali posto sam imao nesto novije generacije zamenio ga sa Pioneer 4x50W
2hdpb9h.jpg
 
Pre svega zelim da se zahvalim Agenciji za Radio Difuziju na odluci da ukinu frekfenciju za emitovanje radio stanicama (antena,lasta,krajna itd)
Inace imam muziku i u 560 i u 539 u oba sam radio spojio preko kontakt (bosch) brave pa mi se desavalo da kada sednem u traktor i dam kontakt radio drekne pojacan naravno do kraja, i to ni manje ni vise neki umiljat glas "KRAJISKIH SLAVUJA" ,ja od straha odskocim u sedistu udarim glavom od krov i dve dlake na glavi mi odmah osede!!!!
Ćale slusao "muziku"
Oba radia su poslednja rec tehnike GRUNDING DIGITAL, dosta su dobri zvucnike sad nabavio nove po 2 četvorosistemca od po 120w nekadasnji dodatni za auto oni za policu iznad gepeka isto švapske proizvodnje sve ok zvuk cist jacina preterana ma sve ok kazem ja zadnja rec tehnike
Medjutim kada radim traktorom buka u kabini je ko u krunjacu pa da bih cuo muziku moram dobro da pojacam pa me kasnije boli glava pa sam zakljucio posto pre 65g zivota ne zelim da nosim slusni aparat najbolje je da muziku slusam kad traktor radi na leru npr tovari se seno ili kad je ugasen
Moj Ćale inace nagluvi 53-godisnjak muziku u traktoru slusa uvek u svim poslovima kaze njemu ne smeta buka
Najveci hit u selu je pojacati muziku do kraja i vitlati traktor kao da si ga ukro tako da kada ides ulicom prvo se ispred tebe cuje zvuk auspuha pa kad si naisao zvuk motora pa menjaca pa mumlanje diferencijala i planetaraca na vecim Imt pa kad prodjes onda se tek cuje Dragana Mirkovic sa sve juznim vetrom jacina izmesanih zvukova je od prilike slicna jacini Boinga 747 pri poletanju!
Inace moj drugar ima T40-Masina harašo i tvrdi da se muzika cuje iza njega samo zato sto je u 6-oj brzini BRZI I OD ZVUKA, na to sam mu odgovorio da njegov omiljeni radio JESENJIN i Mitar Miric kasne za vremenom pa i za traktorom!
Dok god nemam pravi traktor osudjen sam da slusam urlanje motora!!!
 
Pre svega zelim da se zahvalim Agenciji za Radio Difuziju na odluci da ukinu frekfenciju za emitovanje radio stanicama (antena,lasta,krajna itd)
Inace imam muziku i u 560 i u 539 u oba sam radio spojio preko kontakt (bosch) brave pa mi se desavalo da kada sednem u traktor i dam kontakt radio drekne pojacan naravno do kraja, i to ni manje ni vise neki umiljat glas "KRAJISKIH SLAVUJA" ,ja od straha odskocim u sedistu udarim glavom od krov i dve dlake na glavi mi odmah osede!!!!
:haha: :haha: :haha:

Najbolje da zvucnike postavis levo i desno od usiju,tad ne moras jako pojacati a cuju se lepo.
 
Da li neko zna koje dimenzije zvučnika idu u kabinu MTZ 82.1 (85 god. - za slučaj da ima različitih kabina). Tj. koliko je rastojanje između malih rupica za šrafove kojima se pričvrste zvučnici u za njih predviđen otvor na plafonu kabine MTZ-a (ispod tapacirunga)?
 
Hteo bih da stavim radio novije generacije tj. da imam USB u traktor 539 pa mi recite da li neko ima iskustvo sa tim tj. da li hoce da rikne zbog prasine da gubi kontakt USB ili radi bez problema. Kontam da CD nece moci jer ferguson odskace od zemlje kad ga vozim po letnjaku :) a i prasina ce ga zezati ali me interesuje da li prasina smeta za USB
 
Nazad
Vrh