Mulčeri (tarupi) za voćarstvo i vinogradarstvo

Nemam iskustva sta je debela grana za malcer. Na primer ramena grana od jabuke nek je maks 10cm to treba da proguta. Nek ide 1sh na 539 samo da moze. To da se sprema za lozenje je jako komplikovano, jer je sve kvrgavo i nema racuna. Potrosilo bi se mnogo vremena zarad 1m3 drva to bi bilo egal kupiti na pilani kubik i ne patiti se. Nema tih grana tako puno mozda 1 na 5 stabala. Ostalo je sitnije 2-3-4cm. Gledao sam po yt Elite Open i to radi radnju jako lepo, ali nisam uspeo naci snimak gde su rogobatnije grane.
 
Ja kad sam čupao višnje malte ne cele krošnje sam sekao motorkom i posle sve to izmulčirao sa fpm 160cm...lagano...
 
Nemam Ino, ali da kažem iskustva sa Sepijevim malčerom u granju. Po prospektu konstrukcijski je namenjen za grane prečnika 5 do 7cm. Trenutno su čekići užasni i više lupa i kida nego što melje. Granje do 5cm lepo izlupa. Ako naiđe na granu koja je deblja, a iz nje ide još grana, te ostale će sve samleti ali tu glavnu neće. Ona će ostati onako čista kao štap, ali i dalje čitava. Mada sve zavisi koje je drvo.
Mi ga pokrećemo sa 533 Fiatov motor, zahvat malčera je 2m. Trava kakva god da je, motor ne oseća. Krčili smo par njiva koje nisu obrađivane 10-15 godina i tu mu je već puna kapa 1 sh i dobar gas. Za sledeću godinu ćemo zameniti čekiće pa se nadam da će sve biti lakše i bolje.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
 
Sremac
Za fpm neko hvali neko pljuje da je materijal los. Za Ino nisam nasao da neko je nezadovoljan. Mi cemo sa njim krciti granje posle rezanja i tarupirati kukuruzovinu ako radi los adapter skidanje.

Simke
Dobro je sto ako je predebelo ne moze da naudi masini. Nek ostane ja cu napred-nazad pa ce i to progutati.
 
Pa za sada mu nije ništa. Oguli je on celu i samo se provuče ispod.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
 
Pozz forumasi!

Molim za pomoc..

Komsija je skoro kupio Gimme tarup sa rukom, 125cm radni zahvat tarup je za jacinu traktora od 50ks..

E sad lose mulcira do boga, i cekici su se bas pojeli.. Stelujemo ga kako god , nista.. Probamo ga na travi preskace, ide kosi kosi pa preksoci, isto tako i psenicni strn.. Nije radio ni granje niti bilo sta a cekici kao da je bio po granju...
Ima li neko iskustva sa tim tarupima??
 
Pa ako su se cekici pojeli,nece tu biti lepog posla.
Ma znam da nece ali mi nije jasno sta je problem.. Pa rekoh da li neko slucajno nema tu Globu od tarupa...

Ispravimo ga u ugao od 95stepeni da tarupiramo lupam vrzinu neku neci ni tako, a strn preskace kad melje... A ajde cekici da su malcirali preporuceno granje od 3-5mm nego nisu grane i videli...
Ja nam mom tarupu imam cekice 600g tezak jedan, ,to bije grane 8mm pravi strugotinu bukvalno, al ovi nece nikako nista...
 
Pozz forumasi!

Molim za pomoc..

Komsija je skoro kupio Gimme tarup sa rukom, 125cm radni zahvat tarup je za jacinu traktora od 50ks..

E sad lose mulcira do boga, i cekici su se bas pojeli.. Stelujemo ga kako god , nista.. Probamo ga na travi preskace, ide kosi kosi pa preksoci, isto tako i psenicni strn.. Nije radio ni granje niti bilo sta a cekici kao da je bio po granju...
Ima li neko iskustva sa tim tarupima??

Pa čekiće ti i ne jede granje, već najviše zemlja, pogotovo suva, ako ste radili nešto u ratarstvu, ili povrtarstvu, tipa krompir, to je najgore.
Znam čoveka koji ima Nobili i 15ha voća, 20 godina nije menjao čekiće, stoje fabrički, tako da granje ih definitivno ne skida brzo, i lakše je debelo granje nego gusta trava, korov, iako deluje da je kontra.
 
Pa čekiće ti i ne jede granje, već najviše zemlja, pogotovo suva, ako ste radili nešto u ratarstvu, ili povrtarstvu, tipa krompir, to je najgore.
Znam čoveka koji ima Nobili i 15ha voća, 20 godina nije menjao čekiće, stoje fabrički, tako da granje ih definitivno ne skida brzo, i lakše je debelo granje nego gusta trava, korov, iako deluje da je kontra.
Druze radjeno nista nije sem trave i strna... Nit se moze tarup nastelovati niti sta.. Cas kosi strn cas preskace, a cekico ko da su bili po betonu...

Imam ja profesionalni italijanski vocarski tarup, melje grane precnika f8mm, i kosim travu sa njim i granje lomi, i krcim vrzine sta ne radi pa opet cekici nisu onakvi.. A nove sam kupio u italiji i stavio..
 
Jel zna neko otprilike koliko kosta po hektaru,satu ili kako vec,rad sa ovim malcerima sumskim da tako kazem,koji mogu ono siblje,zbunje tj bilo sta do nekih fi 4-5cm da samelje ,medje zarasle,krajevi parcela i tako slicno.
 
У Бањалуци је било прије 2 године 50 км (25е) по дунуму (0,1 хектар).

Послато са SM-A405FN уз помоћ Тапатока
 
Mi smo s jednim ino takvim radili od 160 ali jako je vibrirao.
Par godina star a za debelo nije.
Sve od 5 debljine je upitno.
A dosta su skupi neznam zašto bio sam kod njih u tvornici.
 
Da vratimo temu u diskusiju ,zeleo bih da cujem vase preporuke za TARUP ,potreban mi je 160 cm ,pa bih da cujem koja marka ,odnos cene i kvaliteta.
 
Da vratimo temu u diskusiju ,zeleo bih da cujem vase preporuke za TARUP ,potreban mi je 160 cm ,pa bih da cujem koja marka ,odnos cene i kvaliteta.
Prelistaj unazad temu pisali smo vec o mulcerima ko kakav ima i kako je zadovoljan i sta radi s njim i koliko debelo tanko radi..
I razlika izmedju mulcera i tarupa je ogromna..kod nas jedan ima neki praistorijski tarup taj samelje na komadice bukvalno pola centimetra sto recimo nemoze se ocekivati od mulcera..bar ne od ino kakav ja imam..al opet mi zadovoljni loza trava sve se uradi sa jednom masinom
 
Prelistaj unazad temu pisali smo vec o mulcerima ko kakav ima i kako je zadovoljan i sta radi s njim i koliko debelo tanko radi..
I razlika izmedju mulcera i tarupa je ogromna..kod nas jedan ima neki praistorijski tarup taj samelje na komadice bukvalno pola centimetra sto recimo nemoze se ocekivati od mulcera..bar ne od ino kakav ja imam..al opet mi zadovoljni loza trava sve se uradi sa jednom masinom
Meni konkretno treba za granje od Tresanja,Jabuka i Bresaka
 
Potreban mi je malčer za malčiranje pokrovnih useva, ponekad bi dodirnuo zemlju kod većih deformacija zemljišta. Zahvata 3-4m i ako bi imao bočno pomeranje (zbog cene). Molio bih neki savet i preporuku. Bitan mi je naravno i odnos cena-kvalitet. Na sajmu sam pronašao 3,1m, pozadi ima neke točkove, a ne valjak. Hvala.
 
Ja imam ovakav,Gieme 180 najveća verzija,italijanska je firma ali mislim da se proizvodi u nekim zemljama Azije (Turska,Indija,Kina).
Inače je baš masivno odrađen i kvalitetno.Nosi ga lagano traktor 75 ks.Jesenas sam tarupirao strnjišta gde je sirak bio gust i visok kao traktor brzinom od 12 km,zimus kad sam radio novi zakup državne zemlje bio je suncokret i korov ali suv 8 km, brzina voćnjake sam išao mlade 5 km,stare 3,5 km.Inače ja sam ga uzeo za voćnjak pa mi odgovara da ima ovu pomerajuću ruku a ujedno na suncokretištu traktor ne ide preko štapova.
Kod nas svaka duž ma kanale pa je za njih idealan.E sad ti se pronađi šta ti je prioritet da ga kačiš napred ili nazad,bočno pomeranje ili ruka i naravno širina koju tvoj traktor može nositi.Ovaj moj glas na tržištu ide za Pronar,komunalni.Mislim da su najbolje odrađeni za cenu-kvalitet.
Inače sa ovim sam poslom posebno oduševljen.
 
Nazad
Vrh