Mulčeri (tarupi) za voćarstvo i vinogradarstvo

Slobo ja sam u maju kupio u Vinci kod Topole slican sa uskocnim diskom.
Cena mu je takodje 700 e .
Sirina 1.8m + uskocni disk 0.45m.
Moj sam platio 900e jer nisam hteo sa auto diferencijalom vec sa reduktorm.

Ako hoces mogu ti poslati slike na viber kako izgleda .
 
Mogu li se ostvariti subvencije na njega odnosno da li izdaju racun i garantni list.

Ja sam stariji covek, nemam ove moderne telefone pa ni viber. Poslacu ti na pp mail pa mi posalji tamo.
 
Za subvencije nisam pitao , racun i garantni list nisam dobio .

Izradjuju takodje tanjirace pipalice , freze pipalice .

U S. Palanci izlazu svakog 15.
 
Ako neko ima ovakav malcer neka kaze kako mu se pokazao u radu.
c62419fe0b2593e051f68d6ad85f60cc.jpg


Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 

Jel ima neko iskustva sa ovim Kosovarskim tarupima iz Raške? Cena je stvarno primamljiva još sa eventualnim povratom jer se dobija i račun, smešna....
Freze odatle koliko vidim fino hvale...

Meni konkretno treba samo za ostatke posle rezanja vinograda i šljiva.
 
Ima li neko veliki malcer koji se unazad vozi i moze da ''jede'' celo zbunje, imam probleme oko kanala, samo divlja i zauzima njivu,a niko nadleznih nece da resava...
 
Jel ima neko iskustva sa ovim Kosovarskim tarupima iz Raške? Cena je stvarno primamljiva još sa eventualnim povratom jer se dobija i račun, smešna....
Freze odatle koliko vidim fino hvale...

Meni konkretno treba samo za ostatke posle rezanja vinograda i šljiva.

Sicko kod komsije sam upravo taj tarup skoro gledao.
On ga je porucio oko nove godine kako rece.
Ako se dobro secam 1100 e je.
Moja misljenje za te pare je sasvim ok.
Tj sasvim mu je dovoljan za ostatke od rezanja vinove loze.
Na tom malceru je on imao cekice.
Mene je zanimalo da li se opciono mogu poruciti moticice ili nesto dr pored cekica.
 
Pozdrav svima, imam zasad leska od 0.2 ha i planiram na jesen da prosirim za jos 0.5ha, razmisljao sam da kupim kosacicu sa uskocnim diskom i sasvim slucajno sam naisao na jednu rasklopljenu, dovezenu iz Svajcarske, kaze gazda da je ispravna samo je treba sklopiti, mozda nekih sitnica da se srede, nisam nesto detaljno zagledao. Sta vi mislite o ovome i koliko bi vrijedilo ovako rasklopljeno da se kupi, zahvat je oko 2m plus disk i ima pomjeranje na makazama?
 
Ima li neko iskustva sa ovim tarupom? Jel vredi ovo 700 evra?
Prava stvar za košenje. Ja sam morao staviti skije sa strane jer mi je teren loš pa je nož zapinjao za zemlju. Problem nastaje ako zapneš za panj, nož se momentalno krivi. Zato ja kosim malo više od zemlje, bez rizika (2 noža sam prije toga savio, ali i ispeglao). Probao sam i da stavim lanac umjesto noža ali zapetlja mi se, puca...

@gajicd: mlade su ti sadnice, ne vjerujem da ćeš moći to koristiti prve 3 godine dok ne ojačaju pa mogu da odguruju nož (disk).

Послато са SM-A405FN уз помоћ Тапатока
 
Ima li neko veliki malcer koji se unazad vozi i moze da ''jede'' celo zbunje, imam probleme oko kanala, samo divlja i zauzima njivu,a niko nadleznih nece da resava...
Takve stvari sam resavao sa JCB 4cx vrlo uspesno.
Ljudi sto imaju Ino mulcher. Mi bi uzeli sa cekicima i kontra nozevima. Tarupirao bi granje 5-7cm (ako uleti ne neka od 10cm valjda se nece raspasti). Pitanje je da li 539 moze da radi sa 160cm ili moramo kaciti za Turcna 80ks? Ne bi da unistimo turcina granama a 539 je provereno da mu grane ne mogu nista veliko sem poneke izvucene zice itd.
Do sada smo grane izgurivali traktorskim vilama, ali to postaje mukorptno i sporo. 4-5 dana se zezamo sa time.
 
Ino open 160cm i kontra nozevi..kinez 454 u vinogradu radi bez problema..s tim da lozu bacamo u svaki red..u jabukama isecamo sve sto je predebelo i tek onda mulciramo
 
Nema secenja. Mulciracemo direkt sve. Imamo oko 12ha koje bi radili sa njim. Lesnik i jabuka. Ako moramo da secemo debele onda cemo uzeti jaci model. To bi bilo jako komplikovano da treba prebirati granje.
 
Nazad
Vrh