MTZ Belarus

Kod mene dizne sigurno ne valjaju,ali u smislu da su sve 4 blago rastelovane,ne neki mehanicki kvar,zapusavanje itd,oko 4800rs.Ne diram nista jer me strah da ce posle majstora bosiste samo biti jos gore,ili ne daj boze da trebam kupiti ulozak dizne,veca sansa da dobijem na loto nego da pogodim kvalitetni ulozak dizne,ili izgleda bilo koji drugi deo za rusa.
 
Poslednja izmena:
Ja sto vise citam ovaj forum sve vise se cudim al pocinjem da razumem sto neki ljudi toliko kukaju na ruse.
Pa sta je to toliko specijalno na bilo kom traktoru i bilo kom gvozdju da ne moze da se uradi i popravi.
Pa od pvp se ovde napravila citava nauka, evo sad od dizni citava muka a ono prosto da prostije ne moze biti.
Dobar majstor, dobar deo i nema greske nikakve.
 
На жалост са пумпе нис Дунав не могу да прежалим никако😭Можда и тај ЕД зајебава треба уља сипати ко за Вартбурга😂
 
Ima tu puno vise problema......meni se svidja veliki motor, nije nabijen snagom za tu kubikazu ako govorimo o 820......al zasto nenaprave malo kvalitetnije dijelove.......kao ispada jeftino,al ako mjenjas dizne svake godine dodes i do iznosa mjenjanja dizne na nekom zapadnom traktoru.....

Za imt kad sam uzimao,trgovac je rekao da na uloske nema garanciju......toliko o kvaliteti

Pa zupcanici u mjenjacu....koliko se tu zubi polomilo i na poluosovinama......sve ok napravljeno,a onda zbrljaju sa toplinskom obradom......a ko zna i od kakvog materijala i koliko je materijal pogodan za toplinsku obradu.....itd

Da je malo kvalitetniji isao bi puno puno duze...
 
Odakle ideja da se dizne rade jednim godisnje, tacno ne znam koliko sati da napravi godisnje ne smeju da crknu.
Delove za menjac uzmite original Beloruske i uradite menjac kako treba pa da vidite koliko menjac traje.
Evo primer upravo radim jednog 820, napravio citav dar mar ppo motoru izmedju ostalog slomio i radilicu, sta mislite koju radilicu je uzeo vlasnik(on je nabavljao delove) onu od 240e sa sve lezajevima ili original on 650e.
Kineza naravno ali zato od mene uredno zahteva garanciiju jer njemu je prodavac rekao da su to sve originalni delovi.
 
Samo AZPI kupite 4 komada ako uspete da samo nastelujete sve 4 ja skidam kapu a ne da rade na traktoru, pa to smece ne valja iz pakovanja kad ga izvadis a ne da radi dugo.
 
Evo iz tvog zadnjeg posta da se ni nove nemogu namjestiti a ne da rade dugo.....pa je pretpostavka da se mjenjaju jednom godisnje......nazalost

Mene zanima kako je to bilo prije npr 40 godina, dok su isle mtz 52 i 82 one prve serije,da li je i tada bilo problema s diznama i nekvalitetnim djelovima.....?

Nebojsa,u mađi je komplet mjenjac s kucistem oko 1500e ako se dobro sjecam.....

A taj bolje da i nema traktor ako ce uzeti nesto jeftino a unaprijed se zna da nece valjati.....

Pitao sam u vezi deutz motora,da mi probusi cilindar na 100.5 i kupim takav klip......odgovor je da posao nevalja,klipovi su losi......da je bolje kupiti komplet sklop s klipom......da se busenjem na specijalu nije nitko usrecio.....
 
Evo iz tvog zadnjeg posta da se ni nove nemogu namjestiti a ne da rade dugo.....pa je pretpostavka da se mjenjaju jednom godisnje......nazalost

Mene zanima kako je to bilo prije npr 40 godina, dok su isle mtz 52 i 82 one prve serije,da li je i tada bilo problema s diznama i nekvalitetnim djelovima.....?

Nebojsa,u mađi je komplet mjenjac s kucistem oko 1500e ako se dobro sjecam.....

A taj bolje da i nema traktor ako ce uzeti nesto jeftino a unaprijed se zna da nece valjati.....

Pitao sam u vezi deutz motora,da mi probusi cilindar na 100.5 i kupim takav klip......odgovor je da posao nevalja,klipovi su losi......da je bolje kupiti komplet sklop s klipom......da se busenjem na specijalu nije nitko usrecio.....
Osam puta sam napisao da se ne uzima AZPI dizna, NEVALJAAAAAAAA.
Al to sto jedna tj jedan proizvodjac nije dobar ne znaci da za rusa nema da se uzme kvalitetna dizna,cak naprotiv ima vise dobrih proizvodjaca.
Al mi takvi kakvi jesmo odma gledamo sta je jeftinije (cast izuzecima).
Napisao sam da prava radilica za rusa kosta 650e a kineska kosta 240 sa sve lezajevima koji su inace 65e.
I kad to kinesko djubre cikne za 100 sati onda opet rus ne valja, ako sam dobro razumeo majstore u Radosavljevicu prava radilica je celicni otkivak a kineska je gusani odlivak.
 
Ivanz, a koje klipove misliš da ćeš dobiti u kompletu sa cilindrima? Iste te...

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh