MTZ Belarus

@North ARMY ja sam uvek za to da se uzima u AP, al sad ako neko hoce moze i ovde, Dimitri inace poznatiji kao Dima,dobar deo ukrainaca kupuje kod njega pa preprodaje.
 
Па да ако је тело дизне добро и нпр закуца ти уложак извадиш Дизну ставиш је напред на тегове у рупу да може да одвијеш промениш уложак и гас,боље него да тераш за затвореним или отвореним улошком.
 
Мени се пролетос десило у спремању мења звук и на издувну грану тј дихтунге гура нафту или уље.Одвијаш цеви дизне једну по једну и мора да мења звук мотора на којој не мења та не ваља.Код мене је заглавио уложак.А тело дизне то мора да установи бошиста...
 
Па да ако је тело дизне добро и нпр закуца ти уложак извадиш Дизну ставиш је напред на тегове у рупу да може да одвијеш промениш уложак и гас,боље него да тераш за затвореним или отвореним улошком.
I posle cujem kako rusi ne valjaju, odlicni su to traktori kako se prema njima ophodi.
 
Колега кад сам од куће 10 км морам му фластер ставити само кући да не идем.Наравно да се после све дизне однесу код бошисте јбг.
 
Poslednja izmena:
Колега кад сам од куће 10 км морам му фластер ставити само кући да не идем.Наравно да се после све дизне однесу код бошисте јбг.
Kad zbog takvih flastera dobijes otvoreni prelom jednom onda ce biti majka ruska i sve po redu.
 
Добро колега ја знам да си ти перфекциониста!И све знаш нај боље око Руса...то смо сви схватили.Али кад си у говнима вапиш за ваздухом.Узица,жица само да се до куће дође.
 
Niti znam sve niti sam perfekcionata samo postoje stvari gde zica i uzica rade posao i spasavaju situaciju a postelje stvari gde zica uzica ne idu nikako jer mogu skupo da kostaju.
Da si rekao da si vezao crevo od goriva zicom nista strasno, samo pun gas i polako al igrati se sa motorom uz pomoc stapa i kanapa tu se ne slazem.
Jos da si ti namestio diznu da dodjes do kuce ne bi bilo strasno al ti si to namestio i kad si vec bio tu onda ajde bar tu parcelu da zavrsis pa ako i sutra nije mogao bosista onda nema veze izdrzace koji dan i tako, nazalos milion puta sam sreo ta resenja sa njive da su skupo kostala, najveci apsurd je bilo crevo vode "previjeno" izolir trakom koje je posle par dana propisalo ponovo i ode motor kao da ga nije nikad bilo.
 
Колега кад сам од куће 10 км морам му фластер ставити само кући да не идем.Наравно да се после све дизне однесу код бошисте јбг.
BARBULA bi tu udario ekser i ćeraj! :)
Barbula ne pokušavam da te ismevam samo se malo šalim, a ovde mi odma pade na pamet tvoja poruka gde si rekao da imaš u alatu eksere svih veličina. Nego se sad pitam dal nosiš i one eksere što deca piju po žurkama pa igraju celu noć. Za slučaju da ti se prispava, a hoćeš da završiš njivu. Zvekneš jedan i ćeraj ... dupla smena se odradi ko ništa. :)

Inače ranijih godina su kamindžije koristile afetamin redovno. Čak se prodavalo po benzinskim pumpama ko što sad uzmeš red bull ili guaranu (mislim da kod nas nije bilo)
 
Poslednja izmena:
U našem ataru ne bi dugo tražio ekser, gde god se okreneš nađeš neki ekser u leniji. Za ne poverovati! Ja sam jedno vreme čak mislio da ih neko namerno baca, jer ne razumem otkud ih ima toliko...
 
Pa koliko cesto mu stradaju dizne kad nakon kvara iste se u njivi popravlja,tj menja ulozak ?.I zasto ulozak dizne kosta samo desetak eura,ja to ne bi ni pogledao za taj novac ....koji ce mi otpad u motoru,ako nesto kupim hocu da zaboravim na to hiljadama sati a ne da nosim delove motora u kutiji za alat ....jeb... ti onda i traktor i kvalitet delova.
 
I ja mislim kao i ti,najposle ako su ulošci toliko loši zar nebi bilo bolje da se u tom slučaju ima kompletna naštelovana dizna pa da se u tako nekoj nuždi promeni.Lakše je odvrnuti dva šrafa i holender nego još i vaditi uložak i ne znati koji će pritisak biti prilikom vraćanja...
 
На предходном Русу за 15 год никад пар пута сам мењао комплет улошке а на овом већ трећи пут.Можда и ваше дизне не ваљају само то не знате😁
 
Nazad
Vrh