MTZ Belarus

Jedne godine dok sam imao kineza Yto 1204,orao sa 3 brazde i u sred njive traktor se ukopao kao da ga vezao neko za zgradu,kopaju zadnju a prednji nista,izadjem kad ono ispala caura na kardanu prednje vuce,pukao seger. Vratio cauru i osigurao zicom da isteram dan,iznenadio sam se da je traktor 6-ak,sa 300kg tegova na zadnjim tockovima,potpuno bespomocan bez prednje vuce
 


Stavio sam ga pred neki dan.... Da pitam jel vrijedi 1200€??

Kod mene netreba prednja vuča, sada ću ju osposobiti, al nije porebna.... Na 560 sam jednom uključio šperu, da probam jel radi, inače ni ona netreba.....
 
Danas smo se igrali sa jednom lepom masinom,samo jos da ga namestimo i bice jos bolji
9a9d80655c06cd22a98b82c002fb5162.jpg
eb6b316ae5425c1a7056db3ce667a821.jpg


Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Ja bi dodao da u tanjiranju takodje treba prednja vuča. Ko nikada ne ore sa uključenom prednjom vučom ima zemlju koja je kao pero lagana. Moj rus se lagano tresao kada je oranje muški teško. A kada je lagano onda je bio miran. Prednja vuča je obavezno uključena u oranju, spremanju i tanjiranju. Mislim da i njihov raspored težine je konstruisan shodno imanju prednje vuče.
Uvek se setim oranja rita gde je bilo suvo i u jednom delu njive sva 4 točka se vrte a traktor stoji sa plugom u zemlji, koliko je bilo teško.
 
Bilo je naučnika u firmi pa skinu kardan sa rusa, rus bez prednje vuče je ništa, prednja vuča u svakom težem poslu rastereti traktor, probao sam i john deere 4440 i 4755 bez prednje vuče su ništa
Jedan od retkih koji se bori bez prednje vuče je 5100
A sejao sam nodetkom sa kinezom 454 i kad malo upada i uključiš prednju vuču njemu lakše!!!




Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Na u tube sam gledao pre neku godinu bilo testiranje traktor gusenicar i traktor tockas ,neki zglobasi 2 john deer-a iste oznake,sve isto na njima kao i neki gruberi sto vuku iza ili sta vec ,jedino gusenica-tocak razlika.Ovaj sa gusenicama je dosta ranije stizao na kraj njive od ovoga sa tockovima,isto,ili poprilicno slicno je porediti traktor u oranju,ili bilo kojoj malo tezoj operaciji, sa i bez prednje vuce.
 
Bilo kom traktor je osetno lakše sa prednjom, u određenim operacija a... Za rusa imam utisak da je bez prednje bespomoćan traktor, mada možda je to samo do mene i navike.... Uvek je prednja ispravna, i još me nikad nije izneverio...
 
Samo ste navikli jer je normalno lakše traktoru.Kako su ljudi pre 20 godina radili kada je bilo mnogo manje traktora sa prednjom
Sada nam treba klima,sedišta da cupkaju,radio.Zato su nam i generacije sve kilavije i bolesnije.I naravno da ne zaboravim pametne mobilne koji se čačkaju dok se radi da nije dosadno.
 
Zorane koliko toliko treba ići napred bez obzira što kaskamo za svetom.Živeti u prošlosti ili u 15 veku nije ni malo zanimljivo.Naši stari se jesu patili i mučili i to je za njihov period jednostavno bilo tako tj.takvi su tada bili uslovi i da su imali mogućnosti sigurno bi prigrlili sve što mogu a da im olakšava rad i posao.Prednje vuče su imali traktori iz 70-80-ih godina prošlog veka a svi znamo kolike su se površine nalazile u domaćinstvu prosečnog poljoprivrednika i kakav je traktor bio sasvim dovoljan za obradu iste.Da ne tupim.
 
To mi sad zovemo patnja i mučenje, pitao pre par godina čoveka koji ima para i dobre mehanizacije što i dalje ima i R65 kao radni traktor, samo se nasmejao kaže dečko ne znaš ti kako je ceo dan sa konjima raditi.
 
Ode komšija kod tasta da čiste ovcarnik kad su seli da jedu ono čorba?
Ceo dan na vilama i čorba??
Svi sipaju on gleda, kažu mu naspi čorba je zdrava!!!
Kaže on jeste za guzicu je sve bolje od kuxca!!!!
Tako i taj sa Rakovicom!!!!


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Nazad
Vrh