MTZ Belarus

Koja je to ruska iskra? Koji model? Ima li neki broj?

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Stigo , pravi, zaboravih budala buzir naruciti, bez njega necu da montiram.
6cfd83904e6ad75c76bcc25c4ed00c4b.jpg


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Uzivo su jace nego sto izgledaju, nemam cime da stisnem stopu za 70mm2 kabal a i ne poznajem nikog ko ima pa sam uzeo ove sto se srafe.Te srafice za srafciger cu pobacati i staviti sraf sa osiguravajucom maticom i "fino" stegnuti.

Mozda ih stegnem i zalemim videcu jos.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Gde si uzeo kabal? U Tismi u zr presuju papucice. Pocastis ih malo i presuju i ako ne uzmes kod njih.

@milovan vrsac
Pa napisi ga zato sto mi nije jasno koji je to ruski, a Iskra. I kod mene je na 952 Iskra i pise na ruskom ali je Slovenacka i ima delova gde hoces.
Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Najbolje bi bilo da uzmeš original stope za taj kabal i krimpuješ. Mislim da ta klešta imaju u eps distribuciji pa da ti neko to stisne..možda kod njih imaš i stope.
Ove tvoje će raditi ali nisu idealne..

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Uzivo su jace nego sto izgledaju, nemam cime da stisnem stopu za 70mm2 kabal a i ne poznajem nikog ko ima pa sam uzeo ove sto se srafe.Te srafice za srafciger cu pobacati i staviti sraf sa osiguravajucom maticom i "fino" stegnuti.

Mozda ih stegnem i zalemim videcu jos.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
druze slobodno gurni kabal kroz crevo za vodu a ako se greju papucice javi se imam presu
 
@zikabog

Narucio iz NS u Eltelu, oko 750din m2 - 70mm2.

Kod tisme 1100+ 50mm2 /m skupi su

70 kvadrata kod tisme nebi bilo ispod 1500 din sto mi je duplo skuplje.

Probacu za pocetak sa ovima ako se budu grejale skinucu ih pa cu juriti da krimpujem.Mada i to krimpovano oksidira unutra vremenom i greju se spojevi prilikom verglanja jer je materijal papucica los.

@Mili Ma nekako mi lepse izgleda kroz buzir , kao fabricki :)

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Pogledaj kod autoelektričara da li imaju prese za te velike papučice. Kad sam menjao kablove za aparat za varenje lokalni autoelektričar mi je upresovao te papučice. A što se tiče lemnjenja, taj isti autoelektričar mi je zalemio upresovanu papučicu tako što ju je prvo dobro ugrejao industrijskim fenom i onda samo pustio da kalaj ucuri unutra.
 
Poslednja izmena:
Tako cu i ja ,imam fen za vruc vazduh.

probacu jednu stegnuti pa cu je grejatii natapati za probu, ako bude ok sve cu tako
Pogledaj kod autoelektričara da li imaju prese za te velike papučice. Kad sam menjao kablove za aparat za varenje lokalni autoelektričar mi je upresovao te papučice. A što se tiče lemnjenja, taj isti autoelektričar mi je zalemio upresovanu papučicu tako što ju je prvo dobro ugrejao industrijskim fenom i onda samo pustio da kalaj ucuri unutra.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Jel se ovde pali neki tenk ili sam se ja izgubio u ovim kablovima? Akumulator je dole kod alnasera koliko sam shvatio, kakve onda gubitke on moze imati kad toliku polemiku vodite oko toga?
 
Lepo zaletuj te papucice i resen problem ali prvo kabel lepo nakalaisi i onda kada stegnes papucice ugri i njih zakalajisi tako da nece moci da oksidira,a imaces odlican kontakt.I to ne fenom nego letkonom uradi kako se i radi strujnim ili butan letkonom.
 
Belarus a tenk ,isto je to 🤣

Salu na stranu dobri spojevi znace puno.

Skoro sam na kolima dodatnu zicu stavio sa alternatora na + klemnu. Popalio sve potrosace , ne biste verovali koliko ampera je kroz nju islo kad sam merio.



Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
7ea15bde764009f6f989455f28878877.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh