MTZ Belarus

Danas sam malo raskupusao hidraulik,sa ciljem da izbacim pozicioni regulator...e sad creva sam skoro rešio od razvodnika do klipa,ostalo mi je sutra da napravim jedno kod majstora,e sad me muči kud ću sa tankom cevčicom koja spaja regulator i razvodnik? Koliko sam ja skontao treba da ga sa ravodnika gde sad stoji vratim na gornju cev što ide ka fiteru?
Ako me razumete šta pričam...
 
Kolega koji rus je u pitanju,jel regulator sa tri ili pet cevi?

Послато са SM-A510F уз помоћ Тапатока
 
Ne pita danas na sajmu ono sto me je zanimalo...koja je cena 82,1?imaju li neki popust,neko kreditiranje i slicno aktuelno?
 
Danas sam malo raskupusao hidraulik,sa ciljem da izbacim pozicioni regulator...e sad creva sam skoro rešio od razvodnika do klipa,ostalo mi je sutra da napravim jedno kod majstora,e sad me muči kud ću sa tankom cevčicom koja spaja regulator i razvodnik? Koliko sam ja skontao treba da ga sa ravodnika gde sad stoji vratim na gornju cev što ide ka fiteru?
Ako me razumete šta pričam...

Dobro si skonto,to je ustvari povrat koji se nalazi sa desne strane razvodnika i njega vratis u rezervar gde ti je zgodno,treba da imas predvidjeno mesto za to ako je noviji tip rusa,imas obican saraf na gornjoj ploci rezervara tu oko filtera ili gde se sipa ulje oko tog cepa,a mozda je i sa desne strane filtera,a stariji modeli nemaju predvidjen ulaz od gore pa sam ja kod sebe spojio s desne strane od dole gde se inace ispusta ulje iz hidraulika tu sam prikljucio crevo sa razvodnika,inace to moras spojiti nesme ostati blindirano inace prokuva ulje u hidrauliku i pumpa se usija pa izgoru semerinzi
 
Kabina 1150 sa nosacima,rezervoarima,pedalama.Ali bez leva vrata,i zadnjeg prozora,to sam novo kupio,i jos plus farovi,sediste i po neke sitnice.Cela igranka 1800E
 
Za te pare bolje kupiti nekog turskog tipa ArmaTrack ili Basaka.

Belorusi su sad postali kao IMT polako nestaju u Srbiji jer i ti ljudi tj. mala gazdinstva se ugase a ovi veliki zna se sta kupuju.
 
Sremac 84 ne vidi se bajpas na slikama.Ja sam stavio ventil od beraca,ali imam problem,csim malo zavrnem ventil tesko dize,zamenim creva opet tesko dize.E sad,to ke stari tip 52-ka,pa sam ja izbacio onaj deo do razvodnika na kojem je bila slavina za stelovanje hidrolike,i tu je bila jos jedna rucka sa k9jom se blokira hidraulika da ne pusta u transportu,ne znam kako se tacno zove taj deo.e sad mi stao mozak,kad dizem poluge gura ulje u levom crevu,kad spustam gura ulje u drugom crevo,znaci kad spustam ponasa se kao da prisilno gura prema dole,znaci nemam plivajuci polozaj.Sta sad dalje,dali menjati razvodnik ili negde dodati povratno crevo za ulje?Ja mislim da treba na razvodniku da dodam negde povratno crevo da vraca ulje u rezervoar,da ne pravi pritisak prema cilindru kad spustam hidrauliku,jer prisilno spustanje ne treba mi
 
Plivajući imaš kad zabraviš ručicu u gornjem položaju, dvosmerni je klip i normalno da pod pritiskom i spušta i diže poluge...
I na starijem i novijem sam namestio direktno dva creva do klipa,na novijem izbačen pozicioni regulator,a na starijem i regulator i hidro pojačivač...
Možda oni to nisu loše zamislili al to nema ko sad da mi valjano opravi oa sam rešio da i ha pojednostavim...
Nisam nameštao nikakav ventil da bi sprečio da priključci bubnu od zemlju,tu se uzdam o svoj osećaj... tako i sa kašikom kad radim,sve na filing..
 
Na 552 kad gurnem skroz do gore rucicu onda je plivajuci,a na 52-ci nema toga,skroz dole dize,u sredini neutral,skroz gore prisilno spustanje i to je to
 
Nazad
Vrh