MTZ Belarus

imam tegove napred. odjednom mi se ukoci pa popusti malo pa opet ukoci. otvorio sam filter skoro raspadnut. Jer moze filter da bude problem? A sto se tice tanjirace kad za menim creva dize u vazduh tockove al nece da podigne tanjiracu. jer je do klipa ili nesto do traktora? koliko kosta pumpa volana?
podigao sam prednji kraj u vazduh ista prica nije do caura.
 
Stavi nove krajeve na creva i resio si problem sa hidraulikom.Volan,skini onaj nosac spone sa prednje sunke(da ne bi izbijao samu sponu i pokvario navoj),podigni prednji kraj dizalicom i probaj rukom da pomeras tockove da li idu lako levo-desno.Ako ne idu,zardjali cu cilindri sto je kolega i pisao.Ako idu lako oba tocka,nova pumpa je oko 50evra.
 
Ja sam jesenas imao problem sa volanom, jako tesko se motao, zaribali su mi rukavci a i pumpa je otisla! Pumpu nisam menjao nego sam samo gumice zamenio koje kostaju 450 dinara za kompletnu pumpu, razradio rukavce i opet se mota malim prstom! Evo slike!
img1984.jpg

img1985.jpg
 
Danas menjao razvodnik hidrolike.sad dize na leru,ali desava se nesto cudno,kad dize i pusta sve ok,ali kad su sve tri rucice u neutralu cuje se neko zujenje,pumpa se muci.kanda ne otvara povratni ventil(plivajuci) dali je neko ima slican problem? :ppozdrav:
 
Ja sam danas nosio bos pumpu i brizgaljke u"apoteku" bos servis zeravica,koliko je cisto toliko i skupo a nadam se i dobro.Sve je zamenuto sto se moglo menjati sa talijanskim delovima,ruja samo recituje:osmeh:sada vredi za 24000rsd vise
 
mene je prosle nedelje u pazovi izaslo 150e,elementi italijanske,ulosci dizni su 10e komad,to je skuplja varijanta..
 
kolege interesuje me ,,adapter,, na prednjoj vuci sto se montira da se nebi skidao kardan vec po potrebi se ubacuje sraf kad treba da radi prednja vuca hvala unapred
 
Zato sam i pisao gore, da je" apoteka":haha:

Kako god ja isto kod njih sve radim,ceo vozni park,rade bez greske i kvalitetno,kad mi stigne sve cisto i uredno i sa svakom bakarnom podloskom,jednostavno da nerazmisljam kad pocnem da sastavljam,nikad nisam imao reklamaciju na njih,dok sam nosio pumpe po okolini(narocito od zmaja 142) nisam mogao sezonu da izvucem a da pali,ili start sprej ili slepanje,zadnji put sam pumpu radio kod njih 2003 god. i od tada nije skinuta i radi i pali perfektno,mozda su maaalko skuplji al to se isplati kroz dugotrajnost.....

- - - - - - - - - -

kolege interesuje me ,,adapter,, na prednjoj vuci sto se montira da se nebi skidao kardan vec po potrebi se ubacuje sraf kad treba da radi prednja vuca hvala unapred


Jel ovako nesto........
2niy9v4.jpg
 
AZPI je marka uloska dizne i ide u prvu ugradnju novih Belarusa,prefiks 171-......je kataloski broj uloska i koristi se za novije tipove rusa od 820-1221,za starije ruse ispod 2000 godista pretezno idu ulosci 145,zavisno koja je PVP
 
Nazad
Vrh