MTZ Belarus

Hvala svima problem je resen.
Plastika se okretala oko osovine za ukljucenje kao sto je pretpostavio Aca.
Osovina se vadi tako sto se sraf sa ceone strane kompresora u pravcu osovine odvrne i osovina se jednostavno izvuce napolje.
Skinuo sam plastiku i navario parce armature umesto plastike, vratio osovinu zavrnuo ceoni sraf i ponovo se cuje krrrrr.
 
  • Like
Reagovanja: aca
Dukej a ručica ispod sedišta za uključenje kardana kako ide kod tebe teško ili lako? Jedino tako kako si opisao mogu da uključim kardan ,redovno nema šanse ,neće da krene

Da ti pravo kažem - ne znam, nisam uopšte koristio kardan. Ali, mislim da mi je komšija i za kardan rekao istu priču, prebacivanje na najmanjim obrtajima, skoro pred gašenje traktora. Ja sam tu ručicu skinuo, kardan neću koristiti (berač nemam, a prskanje, setvu i veštak radi Rakovica), a uvek zapnem nogom za nju. To mi je majstor preporučio, jer kaže da ne valja da se gurne u položaj preko točkova (u tom položaju ne bih zapinjao nogom za nju) i pored toga što ne bih ručicom kod prozora uključivao kardan.
 
1025 ravan most nema zadnje tegove. A za eurolux nisam siguran. Mostovi su priblizne tezine. Razlika je samo u tezini felni i tockova
 
Sta sam tad znao, taj traktor je za mene bio onda vredniji od mercedesa, gledo sam u njega kao ikonu. Treci dan odmah je poceo raditi.
 
Vidiš mi dobili i kutiju za alat a da nisam pitao ne bi dobili, a imali možda jedno 30 kutija za alat na jednoj paleti u servisu jer su trebali da provere vazduh u gumama i ajde i ja da idem tamo nema šta nema samo to negde završi u prodavnici ili buvljaku.
 
Ma to mi je najmanje bitno. Da mogu ja bi tu pola traktora prepravio, postoje na njima vise mana koje bodu oci nego jedni tegovi ili kutija za alat. Sad imam za svakog rusa dva para zadnjih tockova i mogu tegove da skidam i prebacujem na bilo kojeg. Ali nema neke potrebe.
 
skinuo sam prednji kardan od 82.1 da bih zamenio semeringe na prednjem kucistu.Ima li odredjen nacin kako taj kardan moram vratiti ili ne?
 
Nazad
Vrh