MTZ Belarus

Bilo je vec pisano o tome i tvrdnje da nemoze da se izvade bolcne (klinovi) sto ga drze od rezervoara.. Mora malo rezervoar da se mrdne pa posle moze kroz kabinu... Procitao sam to u temi na predhodnim stranicama....
 
Vađenje klipa kroz kabinu a da se ne skida rezervoar i točak mu dođe ko u onom vicu kad je ginekolog polagao mehaničarski ispit pa je dobio duplo više bodova od mogućih jer je rastavio, napravio defektažu i sastavio motor i to sve je uradio kroz auspuh:haha::haha::haha:
 
  • Like
Reagovanja: aca
Vađenje klipa kroz kabinu a da se ne skida rezervoar i točak mu dođe ko u onom vicu kad je ginekolog polagao mehaničarski ispit pa je dobio duplo više bodova od mogućih jer je rastavio, napravio defektažu i sastavio motor i to sve je uradio kroz auspuh:haha::haha::haha:
Dvaput sam vadio klip zbog menjanje gumica,i oba puta kroz kabinu...bez skidanja tocka i slicno.
 
Pojacana hidraulika na MTZ. Mozda nekome bude od koristi.


photo.php


- - - - - - - - - -

Evo i snimka sa ugradnje.


 
Aj molim te objasni kako si to izveo? Verujem da bi mnogi voleli da znaju kako si to uradio :ppozdrav:
Postoji otvor ispod sedista,lim se skine sa gomilom srafova kljucem 10,digne se poklopac,creva se raskace,skine osigurac sa klina i klinovi(sa obe strane obavezno prvo onaj spolja klin,kada se ovaj klin unutra skine,da poluge ne cimnu svojom tezinom)ili bar podbaciti neke klocne pod poluge...unutrasnji klin hoce malo da se "buni" prilikom skidanja,pa je moguce da se mora malo popustiti jedan omotac limeni sa rezervoara i zakriviti ga(rezervoar) cm do dva,ali to je za cas gotovo...zatim kada se skinu creva,zapusiti creva i klip da ne curi ulje i uz malo povuci-potegni izvuci napolje pazeci na ruke i stakla kabine...dalje se izvrsava potrebna popravka,zamena gumica i slicno(zamena celog klipa) i sve vracanje opet nazad...za 3 sata uz malo srece se uspe operacija...kroz auspuh.

- - - - - - - - - -

Mislim da to nije izvodljivo s vecim rezervoarima, jer nema mesta za podici i nakrenuti rezervoare.
Bravo Mucobieno! ovo je moguce samo na malim rezervoarima...na 105(daleko bilo,pu pu da ne ureknem) moralo bi se skidati tocak.
 
Mi kad smo menjali lezajeve na zadnjem trapu, tj kad su skidani rezervoari, i kabina se morala malo podici da bi se rezervoar mogao izvuci.
Poznajem rusku materiju :haha:
 
Sto znaci da nije bas samo izvaditi klip bez demontaze rezervoara a onda i tocka. A ko ga skine bez toga ja mu poklonim traktor!
 
Na staroj 82 nisam skidao ali 820 i 1025 sam skidao i bez pomeranja rezervoara pogotovo na 1025 je nemoguce! Osim ako ne iseces bolcnu i onda izvuces klip.
 
Nazad
Vrh