MTZ Belarus

Ja ga znam od prvog dana kada je kupljen, traktor je obradjivao svega 35kj sada ce mi to izdati u arendu kako mi je nagovestio, pa bih i traktor da mi utrapi pored toga nije rekao cenu jos konkretno, samo je rekao dogovoricemo se lako. :osmeh:
pa hoces uzimati ti taj traktor ili ide za dalju prodaju
 
Taj iz Kovina Rusvaj izgleda bas lepo samo sto je to ona smrlj kombinacija sa malim tegovima i bez ojacanja a siroke gume pa kad se malo forsira onda hoce prednji trap malo da produzi. Sve u svemu, vredi ga kupiti ako ima toliko radnih sati za te pare.
 
Dali jos nekom brljavi obrtomer juce spremiram na 1800 obrtaja oko 11 km/h i posle izvesnog vremena na istom gasu i brzini kazaljka pokaziva 2800 obrtaja. Kad sam ugasio traktor kazaljka ostala na 1000. Kad sam ponovo kreno radi normalno do nekog vremena.
 
Meni tako radi od prvog dana i serviseri kao namestali menjali i ono opet tako. A hoce da se desi da brljavi i ako kontakt na alternatoru nije bas najbolji. Proveri plavu zicu na alternatoru kakav spoj ima.
 
alternator je uzrok brljavljenja sata obrtaja ,ako malo puni i ako se uključi puno potrošača oće to da radi.ja sam to riješio tako što sam kupio onaj regler koji se podešava koliko da puni i odonda nikad više nisam imao problema
 
pa hoces uzimati ti taj traktor ili ide za dalju prodaju
Ne znam, covek mi nije jos rekao konkretno da ga prodaje, ali traktor je bukvalno kao nov pa 950rh kako i moze izgledato od prvog dana stoji u supi sa kapijom. Ja sam pristalica pre da se uzme nov 1221 ili 1221.3 (jer polovnih ima jako malo tj.retko se prodaju) jos se dvoumim izmedju tih koji uzeti, ali ako ovaj bude resio da proda a ja ne uzmem veceg, mozda bih uzeo i tog jer nece biti vise od 9-10000e pod garanciju. Ako ne uzmem mogu javiti nekome ko bude zainteresovan.
 
Dali jos nekom brljavi obrtomer juce spremiram na 1800 obrtaja oko 11 km/h i posle izvesnog vremena na istom gasu i brzini kazaljka pokaziva 2800 obrtaja. Kad sam ugasio traktor kazaljka ostala na 1000. Kad sam ponovo kreno radi normalno do nekog vremena.
Meni isto tako proletos radio pa sam menjao alternator, od onda radi dobro...
 
Ne znam, covek mi nije jos rekao konkretno da ga prodaje, ali traktor je bukvalno kao nov pa 950rh kako i moze izgledato od prvog dana stoji u supi sa kapijom. Ja sam pristalica pre da se uzme nov 1221 ili 1221.3 (jer polovnih ima jako malo tj.retko se prodaju) jos se dvoumim izmedju tih koji uzeti, ali ako ovaj bude resio da proda a ja ne uzmem veceg, mozda bih uzeo i tog jer nece biti vise od 9-10000e pod garanciju. Ako ne uzmem mogu javiti nekome ko bude zainteresovan.
ako ga ne budes uzeo javi meni ja sam zainteresovan trazim tako nesto vec dugo...
 
Ima li neko od kolega da se razume u stub volana i kako radi ona spirala i polumesec da mi posalje na pp svoj br tel. da ga nazovem i nesto pitam.
 
hteo bi da kupim 1221 pa me interesuje kako su se pokazali i dali moze da vuce cetvorobrazdni obrtac(4x35) ili je bolje trobrazdni sa vecim zahvatom
 
Zavisi od zemlje. 3 brazde na 40cm i ides kako hoces. 4 brazde na 35cm moze ali na knap. Tako je kod nas u Staparskoj zemlji.
 
Kod nas ima 7 komada 1221 svi vuku 4x35 osim mene ja vučem 3x40 .Zemlja je većinom prilično teška za obradu razlog zašto ja vučem 3x40 je težina pluga tj obrtač a ravnjaci su svi na 4x35. Sa tri brazde nema uslova u koji ne ide.
 
Taj je loš vozač:osmeh: ili je upao u slatinu:sta:. I ja sam gledao u obližnjoj zadruzi klasa od 200-tinak konja kada ne može da izađe iz nekog blatnjavog malog jarka . No šalu na stranu u nekim normalnim uslovima sa 3x40 nisam za ove tri sezone imao nikakvih problema u oranju.
 
kardan

Danas mi bio majstor i kaze da se dosipa ulje obavezno u srednji nosac kardana kad je kardan prednje vuce uklucen ceo dan,ovi iz agropanonke to nisu ni spomenuli,ajd da proverimo kad ono ni kapi,.
9ullb6.jpg
 
Nazad
Vrh