MTZ Belarus

Daj, Savo, uozbilji se na trenutak. :/ Filter za vazduh uopšte nije trivijalan element.
 
Pa kad već moram da u neodgovarajućoj temi raspredam o tome, nadam se da mi moderatori neće uzeti za zlo.

Savo, hajde molim te prvo pročitaj moj seminarski rad. Temu nisam birao zbog sebe nego upravo zbog vas, da bih vam približio neke stvari. I to nije neka eksperimentalna teorija, već se u razvijenim zemljama odavno primenjuje u praksi.

A možeš li mi navesti i jedan razlog zašto se ljudi i dalje drže filtera sa uljanim kupatilom, a da taj razlog nije LENJOST da se suvi filter produva kompresorom? Drugi razlog je neznanje da postoji bolje rešenje, i šta sve to bolje rešenje nudi. A plusevi su brojni: veća zaštita od habanja cilindara motora, produžen interval zamene ulja u motoru, smanjenje zagađenja životne sredine produktima sagorevanja (čistiji vazduh u komori za sagorevanje = bolje sagorevanje goriva), smanjeno zagađenje okoline otpadnim uljem iz filtera sa uljanim kupatilom (jer u Srbiji nema gde da se skladišti)... I još mnogo toga!
 
bla bla bla ::lose::
da je tako onda ruski motori ne bi trajali 100 godina ::namigivanje:: nego onoliko koliko i oni koji koriste takve savremene filtere :haha:
nisam čitao tvoj seminarski rad , niti imam namjeru bez da se ljutiš , iako nešto čitam onda čitam ISKUSTVA a ne teorije :ppozdrav:

a ne bih ni ja da idem u off ali eto vezano je za ruske traktore makar malim dijelom pa bih te pitao , a šta misliš koliko pojedine kompanije(giganti) ulažu u zakomlikovavanje tako jednostavnih stvari kao što je jedan filter
a to se isto pitanje odnosi i da umjesto riječi ''filter'' stavimo ''ruski traktor'' :cao:
 
Lupaš gluposti. Svi zapadni traktori već odavno imaju suve filtere, a o tome da li i oni traju sto godina i više: besmisleno je naglabati jer se zna da je odgovor potvrdan!

A od naše države nikad ništa neće biti upravo zato što 99% ljudi ne želi da pogleda van svoje avlije, niti da misli o drugima već samo o sebi i svojim potrebama! Vama je samo bitno da vam traktor odradi posao, a o tome šta se dešava unutar motora, šta ispuštate u vazduh, gde će ono silno otpadno ulje da završi itd., za to vas zabole ćuna pionirska.

Nemoj slučajno da pročitaš nešto što su pisali inženjeri (upravo oni koji su konstruisali taj tvoj traktor - koji ne bi ni postojao da je svako slušao iskustva ljudi koji su orali konjima i volovima, i kojima je to bilo "sasvim dovoljno"), samo se ti drži iskustava ljudi na forumu - načitao sam se i ja takvih iskustava sa tegovima na radilici koji daju snagu motoru, te ED-u koji pravi pičvajz u motoru i tako raznih gluposti.
Da bi znao šta se zašto dešava, i da bi znao da objasniš onome koji je lupio glupost zašto je to glupost, itekako treba da znaš teoriju.
 
Ja sam pravio teg sam ali je to samo kutija,menjao sam mu alnaser i pumpu volana i nista vise veliko,a usis sam ja izvukao gore jos dok je bio nov traktor i kod mene su vlakna u filteru za vazduh fabricki
 
To za usis si odlično uradio! Za one koji ne znaju, koncentracija prašine u vazduhu na visini od dva metra od zemlje je izuzetno mala. To je razlog zašto ćete na svim zapadnim traktorima videti predfilter u visini kabine.

Ali da li glavni filter kod tebe ima uljano kupatilo ili je baš u potpunosti suv filter? To me zdravo interesuje.
 
zrine892 je napisao(la):
Hehe. Usporedivati traktora od 6 cilindara koji su jači i teži od rusa. I onda kažeš dušu si vadio. A teret je bio isti ? Iste prikolice izvlacio ?
Nema šta, pravi si šofer ::svaka cast::
tako je..... neka uzme ruju 1221 paneka onda uporedjuje.... kako ljudi mogu biti tako nesvesni boze mili :sta: :sta: :sta:
Post je spojen: [time]1298556441[/time]
_________________________________________________
BELIT577 je napisao(la):
meni bre zao traktora.uzgred jeli 1025 ili1221 zovu DOKTOR?
1221 je popularni DOKTOR..... :D
 
kako su namontirali, nisam kod nas video ovako nesto :D
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ZwLjI2pgys4&feature=related[/youtube]
 
zombie_666 je napisao(la):
Lala iz Banata je napisao(la):
BELIT577 je napisao(la):
Lalo sta mislis mozeli on da nosi RD i sejalicu na njoj od 2,5m?
Moze sigurno, to je ipak 133 ks i 6 t.

Sa 133KS i 6 tona mase, RD od 2.5m i sejalica od 2.5m ne mogu biti problem, obje te mašine nisu teze od max. 2 tone (sa sjemenom), mislim da čak i bez tegova ne bi bilo problema.
pitam zato sto bih uzeo jednog takvog,pa ako jos bude mogao da nosi konbinaciju 2,5m ili 3m RD i jos sejalicu na to ima samo da pevam. :D ako ima jos neko misljenje rado bih ga saslusao.
 
savoris je napisao(la):
atila moram ti iskreno nešto reći , mnogo s.... ::lose::

A ti si, realno, bezobrazan. Hoćeš tu da mi držiš slovo, a nećeš da pročitaš rad u kojem sam sažeto naveo sve kontraargumente, pri tom citirajući preko 10 izvora.
Ne znaš da navedeš ni jedan argument koji bi potkrepio tvoju tvrdnju da filteri sa uljnim kupatilom ispunjavaju zahteve koji se danas postavljaju pred proizvođače a i korisnike.

Ja sam o ovoj temi pričao sa dosta paora, i svaki je kao glavni argument za ostanak pri uljanom filteru naveo to, da ga jednostavno MRZI da ga produvava kompresorom. Argument je alal vera!

Toliko od mene za danas. Ovo mi je bio poslednji od dozvoljenih 12 postova.
 
savoris je napisao(la):
atila moram ti iskreno nešto reći , mnogo s.... ::lose::
Pusti tio njega nisi ti lekr da nmu zabranis nego reci ti meni jel ti na 52 imas uljani vazdusni filter , pitam jer kod mene na 82.1 ima neki ulosci slicni pucvalu i samo se naguraju , ili mozda ima jos nesto sto ja neznam :cao:
 
ma ja sam rekao svoje i ne želim da se raspravljam u pogrešnoj temi :cao: moje mišljenje da promijeniš moraš biti uporan mudonja sa PRAKTIČNIM iskustvom
BEZOBRAZAN , pa to mi piše i na rodnom listu :haha:

@rale
imam mokri filter , iznad ulja je nešto kao zgužvana mrežica ili neki materijal koji podsjeća na neku sitnu ribolovačku mrežu (iako o ribolovstvu pojma nemam) :D
ne bih rekao da liči na pucvalu jer je ovo kao od najlona :sta:
 
Ja imam 3, 4 komada neceg slicnog kao pucval kao vlakna iz poliestera debljine po oko 4-5cm
kojiu se jednostavno zavuku u ono cance sto na njega ide usisnik za vazduh , trebamli u njega dosipati i ulje kao na IMT
 
Nazad
Vrh