MTZ Belarus

danger je napisao(la):
,savo...nov holender na klipu hidraulika koji sporije spusta kosta oko 900 dinara ::namigivanje::
ma znam druže ali ovi kada su mi se počeli prokakivati kako je to specijalni hidraulični ventil meni se život zgadio :zli: a kada su rekli da nemaju nov nego samo polovan , ajde rekoh nema veze šta tu ima da se pokvari
a kada su rekli cijenu joj kako sam ih popljuvaooooo :zli:
mada ja kod njih nikada ne bih otišao nego stric tražio neke dijelove za onaj svoj nesretni 2048 pa ga ja vozio

kasnije u Rumi nadjem cijelu glavu klipa sa sve crijevima , holenderima i brzim spojkama za 5e ::namigivanje::

čuj svagdje ima da se nadje loših dijelova , nema šta mi se u životu nije desilo i meni je x markiranih i kvalitetnih stvari bilo ispod očekivanja

nego ja nikada nisam ni išao u AP da pitam za cijene dijelova , jedan moj drugar je išao kupovao neke stvari kaže da uopšte nisu skupi , jer ipak su oni generalni zastupnici oni ne bi smjeli da prodaju smeće , bar ne bi trebali
 
Kobersmit da stavim u rusa :nono: i ovako nece radilica da izdrzi vise od ovih kineza koji izgleda da traju oko 3500rs ok da se dokupe KS karike al ceo sklop :nono:
Ja sam kupio generisanu 82 verovatno da mi on stavio KS sklopove :haha: :haha: :haha:
Savo nisi ti toliko star koliko se ja osecam mladim ::namigivanje::
Post je spojen: [time]1291674616[/time]
_________________________________________________
Ima jedan klinac (13 god) zove me cika rale :zli: :zli: :zli:
 
danas sam proveravao u macaru,4 hilzne i komplet karike(bez klipa)8200 din.karike 3000 din, jedna hilzna 1300 din.a za te pare neko kupi komplet klipove,karike i hilzne,mislim nema tu sta da se gleda,to prodaju samo da se proda.ovi rusi sto prodaju delove u ns,kod njih sam sve zivo preziveo,kupovao sam kod par njih,ali rekao sam nikad vise kod njih ne idem,ili AP ili MACAR.rusi su me zajebali sa razvodniko za hid.pa sa cilindrom za volan,pa pumpa za volan,pa sa finom hidrolikom 3 puta me zajebali.te delove sto oni prodaju,to oni tamo u rusiji ne mogu da prodaju pa dosli kod nas nama da uvale te delove.kazu ganc nov deo a ono prljavo masno oguljena farba,ma strasno :zli:
 
ti dijelovi sa oguljenom farbom za tvoju informaciju su najkvalitetniji ::namigivanje::
a pazi se one farbe što sija ko pasija jaja :haha:

jao rale :D pucaj mi u srce :haha:
pardon , čika rale :ppozdrav:
 
savoris je napisao(la):
ti dijelovi sa oguljenom farbom za tvoju informaciju su najkvalitetniji ::namigivanje::
a pazi se one farbe što sija ko pasija jaja :haha:
evo primer,otidji u AP i pogledaj kako izgleda razvodnik hid.i otidji kod ruseva i pogledaj kod njih,ili bilo koji deo,ja sam samo primer rekao.licno sam se uverio sta sve rusevi prodaju.razvodnik hid.kod njih ne secam se tacno ali bilo je oko 80 E a u AP oko 140E i nema tu sta vise da se prica.cena sve govori.
 
razlika je u tome što AP dobija legalno dijelove , vejrovatno u nekoj ambalaži i dio ostaje sačuvan
a ovi nesrećnici to voze kao bundeve pa se farba jednostavno haba od vožnje na hrpi a i sakrivanje dok prelaze granice dodatno ''pohaba'' dijelove ::namigivanje::
 
ne znam ali kazem vam da sam par puta pojeo go..no ,skines taj neki deo,kupis stavis ono isto,i kad par puta tako prodjes dodje ti da im razbijes glavu sa tim deom koju su ti prodali.zato kad se radi o generalnom samo naj kvalitetnije delove,ja ne volim sa takvim stvarima da se igram(rizikujem)pre cu da dam ako treba 300E vise ali da sam miran da ce to trajati.
 
zombie_666 je napisao(la):
markokurjega je napisao(la):
ova kuka na slici nosi provereno jednoosovinku od 5 tona (igra se sa njom) to mogu reći sa sigurnošću.Čak sam greškom pri kipovanju uključio podizanje poluga i skrivio rudu na prikolici a poteznica nije ni osetila.

Jel se prilikom nosenja ove kuke sa prikolicom treba blokirati hidraulični cilindar onom kukom? To mi se čini logično, jer se tako stiti cilindar a i sva ostala hidraulika. Vjerujte da mi je gotovo jedna od najvećih zelja u zivotu posjedovati npr 82.1, da se vise ne patim sa 539...da smao znate kako me komsije cesto zahebavaju...ja npr orem sa fergom ono jedva, ma zalost kako to tesko ode, a oni se kur*e sa svojim Zetorima 3320, Ursus C355, IMT 560...e ako mi se ispuni zelja, svima ću im začepiti usta kad dodjem u njivu sa zvjerkom od 80KS i 4 tone...jedva cekam da me neko pozove da ga vadim iz blata, a ja ga glatko odbijem, kao sto su mene trojica proljetos kad sam zapao u tanjuranju (na sred njive, to je jako čudna priča), pa sam morao golim rukama vaditi blato ispod traktora i ispred guma da bi se izvadio nekako...

Druga stvar kojoj se mnogo radujem kod 82.1 je veliki klirens. Naime, imam njivu do koje je moguće doci samo kroz jednu omanju močvaru. Svake godine, zadnjih 15 godina najmanje, ja i otac dovlačimo na taj put kamenje, beton, gradjevinski krs, i sredimo ga u proljeće. Medjutim, par mojih komsija zlobno čekaju da ja napravim put (oni neće NIKAD da pomognu) i potom i ga i oni koriste jer imaju njive tamo. E, problem je sto oni taj put koji smo mi sredili, svaki put razvale jer voze kao zivotinje, čak i namjerno zapadnu, sto sam vidio par puta svojim očima. Nedavno sam isjekao najmanje 120 stabala vrbe (tanjih, oko 10cm) u toj močvari i stabla sam redao po tom putu da bih mogao izvuči silazu, pa sam napravio kao neki pontonski mos (dole je blato, ali je drvo odlično drzalo da gume ne propadnu). Tim putem su mi potom ljudi izvukli silazu sa tri ogromna traktora, Renault od 75KS, Fiat od 68KS i Fiat od 100KS, i put nije bio ni najmanje ostećen. Dva dana kasnije, komsija je sa Rakovicom 65 razvalio taj put 100%, a drugi je potom pokrao gotovo sva drva koja sam postavio u to blato.

Poenta, zasto se radujem rusu? On ima veliki klirens, pa nece naleci kad budem prolazio. Stoga necu vise popravljati put, vec cu ga razvaliti taman toliko da mogu da prodjem s rusom, a svi znamo da gdje on prodje, ista drugo neće. To sam vidio prije par godina kad mi je lik balirao sijeno sa LTZ 60 Tornado, prosao je kroz blato do pojasa bez problema.

Kad sa 82-jkom udesim put, jedva cekam da vidim kako ce moje proklete komsija vise proci tuda.
Post je spojen: [time]Sat Dec 4 06:49:23 2010[/time]
_________________________________________________
Samo da napomenem, morao sam da se snadjem s tim vrbama koje sam izrezao na metrice jer nisam imao nikakav drugi materijal da stavim u to blato.
metni ti njima lepo drljace u to blato pa nek idu :haha: joj kako ja nemam takve komsije :zli:
 
Problem sa mtz 82.1,negde je otiso lezaj od kardana kada iskljucim karda na onoj polugi ispod sedista sve uredu kada ukljucim cujese skripanje,danas ispustim ulje iz menjaca tri kuglice od 9 milimetara precnika i venac od kuglica u ulju,izvadim pozadi deo sa pranetarcem i oblogama od kardana sve uredu lezaji,obloge,planetarci.Po velicini kuglica mislim daje neki manji lezaj gde dalje da trazim imateli kakvu ideju dane rasklapam napamet. :cao:
 
@goran 85

Gorane, ja sam imao sličan slučaj na jednom Belorusu, doduše ne sa kardanu, već sa rikvercom. Isto tako sam ispustio ulje, skinuo deklu sa menjača i načao sam CEO ležaj na dnu. Kada sam rasklopio traktor video sam da je to ležaj sa osovine koja pogoni rikverc i učvršćen je jednim šrafom i platnom. Vratio sam taj ležaj na njegovo mesto, učvrstio ga i tako me je godinama služio.

Moj ti je savet da razdvojiš traktor na pola i to diferencijal od menjača i da nađeš ležaj koji se raspao o zameniš ga, a usput ćeš videti i druge eventualne nepravilnosti.

Pozdrav od Mirka iz Kule. :cao:
 
pozdrav gorane moras izvaditi tu osovinu za ukljucivanje i iskljucivanje na toj spojnici su unutra 3 kuglice :ppozdrav:
 
@duja

Mislim da su na osovini za uključivanje manje kuglice. Jednom mi se ona polomila i menjao sam je jako davno. ali koliko me sećanje služi, tu idu kuglice manjeg pračnika, ali nisam siguran. :sta:
 
Okrim,Duja,puno hvala za odgovore.
vr4k0n.jpg

I ja pretpostavljam daje lezaj otisao na ovoj osovini gore do menjaca,znaci mora traktor na pola izmedju menjaca i diferenciala da se zameni lezaj ili ima nego lakse resenje. :ppozdrav:
 
@ goran 85

Najbolje ti je da razvučeš traktor između menjača i diferencijala, a to ti je nekoliko sati posla i videćeš šta je u pitanju, a usput ćeš pregledati i ostale dostupne delove. Ako razvučeš traktor između menjača i diferencijala, obavezno dotegni i osiguraj konusni zupčanik i proveri zazore u diferencijalu u "trkačima" i u izlazima na poluosovine, sada ti je prilika da ustanoviš i ispraviš sve nedostatke u menjaču i diferencijalu.
 
a nije li mu lakše skinuti poklopce odozgo , i sa mjenjača i sa diferencijala pa da odgore vidi šta je u pitanju :sta:
 
@ savoris

Savo, koji poklopac menjača? Na diferencijalu ima od gore poklopac (ploča što nosi hidrocilindar), ali ni tu se namože ništa uraditi bez rasklapanja traktora. Na menjaču postoje samo bočni poklopci gde su izvodi za kompresor i prednju vuču, ali i tu se nemože ništa uraditi bez razdvajanja traktora. Možda sam ja omatorio pored rusa pa nešto novo naučim. :sta:
 
ali ima pogled odozgo ako skine deklo na kojem je ručica mjenjača , onda skine i viljuške i uz te otvore sa strane od prednje vuče i kompresora već ima veliki pristup za istraživanje

a ako skine taj nosač klipa , ispod njega je cijeli poklopac koji de preko kompletnog diferencijala , tako da i diferencijal može odozgo pogledati
 
@ savoris

Savo, slažemo se obojica da se sa gornjeg otvora može videti diferencijal, a sa bočnih menjač, ali ako su ispale kuglice od ležaja, ja neznam način da se ležaj može zameniti, osim da se razdvoji traktor.
Upredhodnom postu sam opisao da mi je ispao ležaj od rikverca i da mi se polomila osovina za uključivanje kardana i njihovo nameštanje nije trajalo više od 5 minuta, ali rasklapanje i ponovno sastavljanje je trajalo ceo dan.
 
Nazad
Vrh