MTZ Belarus

Ja sam skoro menjao spoljni ležaj na poluosovini na 1025 i stavio sam opet kuglični orginalni sa 11 kuglica. Ležaji su izuzetno širok pojam i o tome bi se moglo pisati naširoko, a kako nebi kudili mtz traktore gledajte da rezervne delove kupjete orginalne a ne po vašarima i garažama.
 
Ja sam skoro menjao spoljni ležaj na poluosovini na 1025 i stavio sam opet kuglični orginalni sa 11 kuglica. Ležaji su izuzetno širok pojam i o tome bi se moglo pisati naširoko, a kako nebi kudili mtz traktore gledajte da rezervne delove kupjete orginalne a ne po vašarima i garažama.
Originalni harp izdrzao 1500 sati na levoj strani-4 godine traktor,desni 2800 ako se dobro secam.leve sam zamenio iz ap,pitam sta imaju u kvalitetu-kazu harp iz prve ugradnje...rekoh pa taj je na novom traktoru izdrzao 1500rh?!odgovor sam dobio,citiram:
"Pa to je jos dobro,zna taj lezaj da crkne i na 500 sati"
Tada sam poskidao sve te harp i ubacio kvalitetnije.
 
Originalni harp izdrzao 1500 sati na levoj strani-4 godine traktor,desni 2800 ako se dobro secam.leve sam zamenio iz ap,pitam sta imaju u kvalitetu-kazu harp iz prve ugradnje...rekoh pa taj je na novom traktoru izdrzao 1500rh?!odgovor sam dobio,citiram:
"Pa to je jos dobro,zna taj lezaj da crkne i na 500 sati"
Kolega sto niste stavili snr ili timken?
 
Pitanje za vlasnike Belarusa 1221.3. planiram kupovinu obrtaca Vogel not xms 1050 ,greda 15*15,tezak oko 1900 kg. Da li ce to ruja moci da nosi ,da nije tezak za njega?
 
Ako je 4 brazde, teško da može 1221.3 da nosi. Koliko je on 5,5 tona?
Eventualno uz full full utege po mom mišljenju...
 
Kod mene 1221.3 nosi bez problema 4 brazde obrtača samo nije Vogel, mislim da mi je drugar rekao da je oko 1500 kg plug. Nisam siguran za težinu traktora, mislim da se vodi oko 5600 kg, tako se i moj 892 rm u saobraćajnoj i brošurama vodi kao 4350 kg a ima 4800 kg. Mislim da su mase svuda bez tegova.
 
Ja bih mogao sa Armom ladno nositi 4 glave obrtača samo ne verujem da bi mogao orati dublje od 15-16 cm, Arma 1104 ima hidraulik jači od rusa 1221.

3x38 lemken euroopal 5 za armu je taman do 30cm dubine. Class komsijin euroopal5 4 glave obrtac nosi i ore class 125ks. 4 cilindra motor. Tako da bi mtz 1221.3 4glave plug bez problema.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kolege 1221.3 ne bi trebao imati imati problema u brazdi sa 4 glave ni ako pumpa nije dirana a ako jeste onda je jos brzima gore.
Veci problem predstavlja doci do njive,sto je rekao kolega NA kriterijumi su razliciti, ja znam mnoge koji tu kombinaciju nose bez problema a znam i mnoge koji su skidali 4 brazdu da "ne pukne traktor na pola"koliko se ljulja.
Najbolje probati zakaciti takav plug ako postoji mogucnost pa sam proceniti.
 
Nazad
Vrh