MTZ Belarus

Prosto mi nije jasno zbog cega,ako fabricki nije valjao tj bio los kvalitet,stavio se kvalitetan lezaj i on opet crkne?
Meni tu nema neke logike ako je recimo sve ostalo ispravno.
A koji je glavni problem?
 
Kod MTZ na hidraulicnom klipu imate da kazem plocicu koja moze da seta po klipu i sa njom mozete da regulisete koliko ce klip da se podigne.Ja sam je namestio da ne ide do kraja i da se ne zakljucava hidraulika automatski.Jer mi je jednom plug uskocio kroz zadnje staklo,ta plocica ima leptir saraf na sebi rukom se odpusti namesti gde vam odgovara i opet se rukom zategne.Ona udara u iglicu na klipu koja prekida dovod ulja u klip i zatvara kao ventil,ako sam dobro objasnio da ne idem da slikam kako to izgleda.
 
Prosto mi nije jasno zbog cega,ako fabricki nije valjao tj bio los kvalitet,stavio se kvalitetan lezaj i on opet crkne?
Meni tu nema neke logike ako je recimo sve ostalo ispravno.
A koji je glavni problem?
Pa pisao sam...pucanje poluosovina,sto je jako opasno...i manje opasno,ali sto se nama desilo-pucanje bolcni,pucanje poluga i pucanje ramena,koje smo usput jedva skinuli.
 
Kod MTZ na hidraulicnom klipu imate da kazem plocicu koja moze da seta po klipu i sa njom mozete da regulisete koliko ce klip da se podigne.Ja sam je namestio da ne ide do kraja i da se ne zakljucava hidraulika automatski.Jer mi je jednom plug uskocio kroz zadnje staklo,ta plocica ima leptir saraf na sebi rukom se odpusti namesti gde vam odgovara i opet se rukom zategne.Ona udara u iglicu na klipu koja prekida dovod ulja u klip i zatvara kao ventil,ako sam dobro objasnio da ne idem da slikam kako to izgleda.
Kolega tu plocicu i taj mehanizam koji ste opisali imaju traktori sa starim c100 klipom,noviji traktori imaju novi tip c100 ili c110 klip i nemaju taj mehanizam.
 
Pa pisao sam...pucanje poluosovina,sto je jako opasno...i manje opasno,ali sto se nama desilo-pucanje bolcni,pucanje poluga i pucanje ramena,koje smo usput jedva skinuli.
To pucanje poluosovina ja koji se bavim svaki dan rusvajima nisam uspeo cesto da vidim tako da vam to dodje manje vise kao urbana legenda.
Sto se tice pucanja svega ostalog to je bar lako resivo,prepakujete donje poluge i vertikalne poluge od 1021 i kupite jaca ramena za pojacanu hidrauliku i vise nema sta da pukne.
Samo jedno pitanja ako x traktora ovde na forumu nosi mnogo vece konktretno prskalice od vase i nemaju problema sa pucanjem svega toga sto ste vi nabrojali zasto vasi imaju?
 
Kod mene je novi c100 klip i ima taj mehanizam.Bas sam pre neki dan menjao gumice u njemu i ojadu sam se zabavio dok sam nasao garnituru gumica kod mene u okruzenju svi imali od starog tipa i onda u NS kod Vase odnesem stare i on mi kaze to je novi tip klipa C100.
 
Kod mene je novi c100 klip i ima taj mehanizam.Bas sam pre neki dan menjao gumice u njemu i ojadu sam se zabavio dok sam nasao garnituru gumica kod mene u okruzenju svi imali od starog tipa i onda u NS kod Vase odnesem stare i on mi kaze to je novi tip klipa C100.
Eto kolega i ja nesto novo da naucim,salu na stranu ja nisam naisao na c100 novi tip tj sa onim kratkim srafovima da na njemu ima taj sistem,na svim je bio samo cep umesto tog "ventila".

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
To pucanje poluosovina ja koji se bavim svaki dan rusvajima nisam uspeo cesto da vidim tako da vam to dodje manje vise kao urbana legenda.
Sto se tice pucanja svega ostalog to je bar lako resivo,prepakujete donje poluge i vertikalne poluge od 1021 i kupite jaca ramena za pojacanu hidrauliku i vise nema sta da pukne.
Samo jedno pitanja ako x traktora ovde na forumu nosi mnogo vece konktretno prskalice od vase i nemaju problema sa pucanjem svega toga sto ste vi nabrojali zasto vasi imaju?
Nije nas slucaj usamljen.jednom iz sela je pukla poluga takodje kao i nama, a drugi je otkinuo deo na koji se kaci na klip hidraulike,tj onaj deo koji se zabravljuje.nemam razloga da lazem bilo koga,iznosim samo ono sto sigurno znam.i preko tih svih kvarova i lomova iznosim moje misljenje.
 
Nije nas slucaj usamljen.jednom iz sela je pukla poluga takodje kao i nama, a drugi je otkinuo deo na koji se kaci na klip hidraulike,tj onaj deo koji se zabravljuje.nemam razloga da lazem bilo koga,iznosim samo ono sto sigurno znam.i preko tih svih kvarova i lomova iznosim moje misljenje.
Kolega daleko od toga da sam ja rekao da lezete ali za sve to mora postojati razlog,kako za lomove tako i za lezajeve.
Te lomove koje ste vi imali je jako lako spreciti u potpunosti.
 
Kod MTZ na hidraulicnom klipu imate da kazem plocicu koja moze da seta po klipu i sa njom mozete da regulisete koliko ce klip da se podigne.Ja sam je namestio da ne ide do kraja i da se ne zakljucava hidraulika automatski.Jer mi je jednom plug uskocio kroz zadnje staklo,ta plocica ima leptir saraf na sebi rukom se odpusti namesti gde vam odgovara i opet se rukom zategne.Ona udara u iglicu na klipu koja prekida dovod ulja u klip i zatvara kao ventil,ako sam dobro objasnio da ne idem da slikam kako to izgleda.
Ne znam koji je klip na našem MTZ-u ali ima taj sistem.
 
Kod mene je novi c100 klip i ima taj mehanizam.Bas sam pre neki dan menjao gumice u njemu i ojadu sam se zabavio dok sam nasao garnituru gumica kod mene u okruzenju svi imali od starog tipa i onda u NS kod Vase odnesem stare i on mi kaze to je novi tip klipa C100.
Нема шане да на новијим клиповима постоји та иглица ,имам нови тип и нема
 
Znamo mi da se ne zaključava fabrički. Ali posle nekoliko godina, kada se nešto.,,iskundači'' hoće da kandža stalno stoji dole, i zato se zaključa automatski. E sad, jel loš feder ili nešto više, uglavnom kada sam razradio kandžu ona je stojala dole i automatski se zaključa kada se podigne visoko mašina.
 
Ja nemam jezičak koji sam zaokružio na Kirajevoj slici. Bez njega bi kandža strugala po klipnjači ako bi stojala dole da bi se automatski zaključavala prilikom podizanja. Kod mene to automatsko zaključavanje ne radi, ne znam da li bi radilo ako bih imao taj jezičak...

 
Јел сломљенo? Koд мене има али је опруга отишла па све то ландара и закључава се само чим се подигне до одређене тачке,али мени то не смета, навикао сам.
 
Nije, nego je prethodni vlasnik traktora skinuo tu kandžu i nije je vratio. Kaže to je bio višak, samo smeta - tako je rekao, sad razmišljam - možda baš zbog tog automatskog zaključavanja. Kad sam kupio traktor ja sam hteo da imam tu kandžu pa sam je kupio polovnu, ali nije imala taj jezičak. Polugu koja spaja kandžu i ručicu je moj majstor napravio od rebraste armature. 100e me to koštalo...
 
Nazad
Vrh