MTZ Belarus

Koliko su prakticni spaneri od Rusa oni sto idu teleskopski cev u cev, jesu bolji od klasicnih na navoj ?
 
Iz kog razloga je bolje? Kao prednost vidim da se brže podesi ali ne može precizno kao kad ima navoj mada se ni to ne podešava stalno već samo kad se zakači mašina. Možda nisam u pravu...
 
Mislim da Turcin ima malo finiji tipa kao Case i sa slicovanim rupama, ovde je samo rupa na rupu vise komada.
Imam priliku da kupim povoljno,pa se lomim. :D
 
Moze jednako precizno kao i navoj. Ima x rupa na spoljasnjoj cevi i y rupa na unutrasnjoj. One nisu na istom razmaku tako da bukvalno ima x*y kombinacija i rastojanja. Takodje gornji deo ima par cm tolerancije.

Prednosti nema da zardja i nema da se samo otpusta-zateze. Brze se podesi i uvek su strane jednake jer zapamtis koja rupa na spoljasnjoj a koja na unutrasnjoj i tu ukacis i gotovo.
 
Onda cu i ja ove da prebacim, jer klasicne mogu uvek da kupim, a ovih nema u ponudi.
Mada i meni dopi... da dotezem, ovako kako zakacim tako i ide.
 
Velika mana im je sto se napuni zemljom onaj kraj gde je cev pa malo,malo treba ga rasklopiti,skinuti i izudarati da bi ta skamenjena zemlja ispala napolje.I da,lakse se gube nego ovi na navoj.
 
На Махиндри има са оним рупама није лоше практичније за рад,клинови се лакше губе,земља пуни рупе и кад ти затреба да га утегнеш не можеш ја сам за шпартање стављао стабилизаторе од руса са навојем,и мислим да се брже разлокају болцне од полуга потезница итд....
 
Overboost!!!
6b1b1164c436c5f13b561cb7158718cb.jpg


Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Па сад што се тиче те матице подељена су мишљења .Једни је варе други је осигурају ексером и стуку навој свашта чујем...
 
Kad iz fabrike bude dosla zavarena i stucenog navoja onda cu biti pristalica toga.
Kada se menjac uradi kako treba za tim prepravkama nema nikakve potrebe.

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Па ово је онда пример како не треба,а која је онда препорука
 
Po meni cist primer kako se ne radi ali opet svako ima pravo da radi kako misli da je najbolje.
Nema kolega tu neke pameti,menjac mora da se uradi kako treba,treba da se obrati paznja na par stvari i nema tu brige.

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh