MTZ Belarus

Jel zna neko koji je problem kod rusa 82-ka kad prilikom kocenja odma blokira tocak,sad nzm levi ili desni,moracu proveriti.Uglavnom u zadnje vreme mi se to desava,i samo dok je traktor hladan,ili nakon pranja,zvuci smesno ali tako je.Kad se masina ugreje malo,nakon voznje 15-ak minuta,mogu normalno kociti.Znaci kad izlazim iz dvorista ako je traktor tek upaljen,ne smem pipnuti kocnice bar dok ne zadjem malo u atar,nakon par km da kazem.Preciznije prvih 5 cm hoda pedale i mogu kociti,a to je jedva tek tek,cim malo jace pritisnem blokira.
 
Jel zna neko koji je problem kod rusa 82-ka kad prilikom kocenja odma blokira tocak,sad nzm levi ili desni,moracu proveriti.Uglavnom u zadnje vreme mi se to desava,i samo dok je traktor hladan,ili nakon pranja,zvuci smesno ali tako je.Kad se masina ugreje malo,nakon voznje 15-ak minuta,mogu normalno kociti.Znaci kad izlazim iz dvorista ako je traktor tek upaljen,ne smem pipnuti kocnice bar dok ne zadjem malo u atar,nakon par km da kazem.Preciznije prvih 5 cm hoda pedale i mogu kociti,a to je jedva tek tek,cim malo jace pritisnem blokira.
Prljave lamele kocnica

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
I ja spadam u onih 2-3% budala :osmeh: što koristi pozicioni regulator, tojest plivajući hidrauluk, nisam ni znao da to nevalja ali no.
 
Cekaj jel se misli da se koristi u radu ili da uopste radi ta rucka ?
Ako je da li radi onda spadam u 2-3% budala kojima radi, a ako treba i da se koristi npr u setvospremiranju onda opet spadam od tih budala kojima radi u 2-3% kojima radi a ne znaju kako se zapravo koristi. :osmeh:
 
Dosta ljudi ni na IMT-u ne zna da koristi hidrauluku a kamoli na rusu,sve to radi dobro samo treba znati rukovati sa masinom...
 
Pre neki dan skidao zadnje točkove na rusu 552 i primetim da mi desna poluosovina ima lufta,skinem onaj poklopac sa semeringom i vidim da sam ležaj između spoljnog i unutrašnjeg prstena ima lufta i takođe osovina unutar ležaja ima lufta,što znači da je i osovina verovatno pojedena .Sad nikako nemam vremena da to menjam,ali čim završim setvu i prskanje počeo bi sa remontom,pa me interesuje da li vredi osovinu variti i obrađivati na strugu ili nova da se kupi?
 
Nova polu osovina 120e a navarivanje I obrada kako uspes da se izciganises

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Ni jedno ni drugo...radije nadji dobru polovnu-a lezaj gledaj da stavis u kvalitetu,i obrati na broj kuglica u samom lezaju...
 
Ili ventil ili pumpa, ili klip mesa ulje. Kreni redom.
Kod nas sve preglidali zbog trzanja vuce, i sve unutri bez opiljaka kao novo, izgleda da cemo terati tako pa ce samo pokazati gresku.
 
Nazad
Vrh