Motorne testere

Kod Italijana je nesigurno što često stave 'made in Italy' za ono što je napravljeno u Kini.
Oni su prvi i počeli sa strategijom kontrolisanja kvaliteta proizvoda proizvedenog po jeftinijem radnom satu.
 
Mali update što se tiče MS 170 i MS 180...lično sam se uverio (pre mesec dana), Nemačka (Minhen), Austrija (Beč, Linc) da na njima jasno piše MADE IN CHINA, kako na kutijama tako i na bloku testere.Ono što je zanimljivo je, da kada sam pitao prodavce da li su to originali, svi su u tvrdili da jeste, po malo i podsmehljivo...Kada sam i pokazao šta piše,ostali su u čudu i neverici.Njihovi veliki prodajni lanci (OBI, Bauhaus, Zgonz...) su preplavljeni kineskom robom...ono što je "dobro" da to jasno piše.Ne znam koliko su konkretni modeli "popustili" sa kvalitetom (ili bar kvalitetom kontrole proizvoda), ali Stihl testere se tek od MS 231 potpisuju kao Made in Germany.Profi program je sigurno neka druga priča.Što se Husqvarne tiče, ona je takođe svoj hobi alat prepustila jeftinom radnom satu, dosta se sklapaju u Brazilu (uostalom i Stihl),međutim, profi palete ostaju u Švedskoj.Pitanje dokle će i to biti slučaj...prelazi se sve više na aku amaterski alat.Neka moja preporuka,za ljude kojim treba testera za svoju kuću, je kupovina Oleo-Mac mašina...testere do 3ks su dosta jedfinije od Stihl/Husq., a kvalitet je često i bolji...sve su Made in Italy.Poslednjih par meseci su se pojavile i mašine koje se rađene u kooperaciji sa Kinom, ali to jasno piše i one su još jeftinije od originala.

To made in China ili PRC niko ni ne krije, jer jeftina radna snaga, ali i taj stil koji je made in china je i dalje 100% originalni stil.Jednostavno made in se zigise u zemlji odakle je i sklopljen i to je to.
 
Imam Villager testeru VGS 43. Kod mene je vec 7-8 godina. Normalno pali, medjutim cim se malo zagreje u panju pocne da gubi snagu i davi se da se sa njom ne moze dalje raditi. Sta moze biti problem?
 
Evo obećanih slika mašina kupljenih tokom 2018. i početkom 2019.godine...

- Perač pod pritiskom, kućna varijanta...ali veoma uspešan za pranje auta, trakotora, kosačice i trimera (STIHL RE 8 )

2b8m0o.jpg

2lveazl.jpg


Duvač lišća ( i ostalog lakog otpada), jednoručni, takođe za potrebe domaćinstva, odličan za lišće i travu po betonu, kao i izduvavanje traktorske kabine i još dosta namena (STIHL BG 50)

2v9azhf.jpg

ztwxao.jpg

29likqr.jpg

ejfuck.jpg

a48xw8.jpg


Makaze za živu ogradu...profi model, odlične, jake i lagane, podesiva zadnja ručka za rad pod uglom...široka namena i u raščićavanju zapuštenog terena...(Husqvarna 226HD60s, X torq)

n4aa2a.jpg


 
Te manje pumpe su verovatno bolje ili izdrzljivije nego ekvivalentna karcher-ova gamma,sa njima 10% vremena radis a 90% popravljas...imao takvu, kad sam kupio profi na toplu vodu svanulo mi,hteo sam jos jednu da uzmem iako mi ne treba ali mi stari nije dao:osmeh:
 
Moj tast ima Karcher...često se žali...pazi, ovo nije profi mašina, ali ja ne čekam da se motor ili šta drugo do te mere "ukenja" da mi trebaju profi perači...ovaj mališa mi je sasvim dovoljan...ima i onu posudu za hemiju, tako da sam zadovoljan sa njim.
 
Pozdrav ,imam pitanje drugari ,šta mislite o ovoj testeri .?
Kakva je i vredi li čemu?
Hvala unapred.
a1d04d9dca9d8670bcedcc36ccaff3fe.jpg
845c380fe49529c54a1f5ee0a9c9ea6d.jpg


Poslato sa ATU-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Kinez, 100%.
A to znači, ako nije skupa i radi, dobro. A kada stane nema delova za nju, osim ako nema neku ozbiljnu garanciju pa da izdrži bar te 2 godine.
 
Pozdrav ,imam pitanje drugari ,šta mislite o ovoj testeri .?
Kakva je i vredi li čemu?
Hvala unapred.
И ја имам пик на неку електричну тестеру и то баш такве конструкције као та чију си сличицу окачио - са уздужно постављеним мотором и са мачем који се фиксира за два вијка, као на гро бензинских тестера (без неких керефека типа затезање ланца финим ергономским точком). Моје лопатање по Нету о таквим тестерама донело ми је информацију да су ОК за око куће и по дворишту, да је императив наоштрен ланац и да је важно имати толико искуства и осећаја да се тестера не заглављује током рада. А дизајн те са твоје слике, као и исте "изнутрице" (има оних на "Купујем продајем" нуде делове који њих), дели десетине различитих марки тих тестера. Ево ја сам "на радару" имао једну електричну сасвим налик овој твојој, али је код лика са "Купујем продајем" више не видим. Зимус је тај "мој" модел коштао 70 евра.

- - - - - - - - - -

После покушаја да нађем ону "моју" тестеру, скапирао сам да је ова Горанова са попречно постављеним мотором. Свеједно, код обе вресте "лејаута" тестера ради се о нијансама и предностима и недостацима које свако ко хоће да их купи, мора сам да извага.
 
Poceo sam sa sredjivanjem Stihl 056AV Super, trebala bi da ima 87 kubika i klip fi 52 sa 6.1KS.Danas sam je rasklopio i poceo da cistim.Ima ozbiljan problem sa curenjem ulja,kuciste je osteceno i lijepljeno je tecnim metalom.Sredicu to,dobice nove membrane,prekdac za zaustavljanje motora,vijke koji nose mac sam sredio jer se navoj u kucistu ostetio pa sam to rijesio izradom vijaka po mjeri,vidi se na slikama kako sam to odradio. Sredio sam i bocni poklopac jer je bio izlomljen.Bice jos posla na njoj.
67605fc14beaad0d54c64d96abcd010d.jpg
f528f836251b634782a1271a06f80fea.jpg
cc957fac6a201beb67c14b1e6e046788.jpg
c81fa9cc13bf4b9456518587f269d935.jpg
1498214d6762bcf723a7fa7fbb548958.jpg
12c5c7c3108b5d32e81868dca1c67a1e.jpg
924db928391863e298f80d768f8ae64a.jpg
b01113054a7622143206f9c40cc3d714.jpg
1e2e427332fac8135f00a1457c1f3870.jpg


Sent from my A6 using Tapatalk
 
Коју дужину мача ми препоручујете за Олео Мац 440 2,9кс дошла је са 46цм корак ланца 0.325"x 0.050"
 
Ona to svakako može gurati, ali bi puno lakše radila sa 40 cm na 3/8 picco...E, sad, za takvu promenu treba novi mač,lanac i lančanik...
 
Teшко иде са тим мачем мислио сам да само ставим краћи мач и ланац
 
Teško testera te snage može pristojno terati više od 35cm. Poredim, recimo sa ms260 koja je 3,5ks, a sve preko 37cm joj nije slatko.
Ja sam 026 koristio sa mačem 33 cm i tu je radila zaista komotno.
 
Nabavih kineski (Runleader RL-HM032R) mjerač obrtaja, više zbog trimera nego zbog testere. Trimer je podešen fabrički na malo bogatiju smjesu i trebalo bi ove sezone da ga vratim u normalu, a sa tahometrom je mnogo jednostavnije i sigurnije. Za testeru nisam ni sumnjao da je podešena kako treba, ali ipak sam provjerio. Šta znam, uređaj je pristojan i radi sasvim dobro za svoju cijenu od 36KM. Osvježavanje od 0,5s nije previše sporo, a ima i mogućnost da se vide max obrtaji. Kupovati Oppama-u i sl. za hobi upotrebu mislim da nema smisla.

Za precizno mjerenje, bitno je žicu obmotati 5 puta oko kabla, koji vodi do svjećice, i dobro stegnuti. Za zagrijanu H61 fabrička podešavanja su - 2500 o/min na praznom hodu i 12000 o/min max, a evo i mojih rezultata na +26 °C. :cool:

 
Tebi obrtaji nisu presudni za stelovanje pri kojima dobijas maksimalnu snagu testere. Ti te obrtaje na motornoj testeri mozes podesiti na razne nacine zavijanja i odvijanja L i H dizne. Jedino ako lepo nastelujes L pa da finaliziras H diznu. Opet je i pitanje da li ce se testera u drvetu najbolje pokazati po fabrickim preporukama brzine posle 20+ godina staza..
 
Nazad
Vrh