Motorne testere

Ajde da upitam ovde jeste da nije motorna testera u pitanju nego elektricna ali ne znam gde bih drugde pitao..

Da li ovakav sistem provere za podmazivanje lanca funkcionise i na elektricnim testerama ?


Naime imam elektricnu Bosovu testeru i koliko vidim lanac se uopste ne podmazuje, podmazivanje treba da bude automatsko posto nigde nema dugmeta za manuelno podmazivanje, jednostavno niti mi prska ovako niti kada prelazim rukom preko lanca i maca uopste ima ulja...

Koliko vidim ne podmazuje se uopste e sada jel ima neka caka ovde ili jednostavno nesto ne funkcionise ?
I da ukoliko neko zna orijentaciono me zanima koliko kostaju ovakve popravke, recimo zamena cele te pumpe ili sto god znaci samo orijentaciono da znam o kojim sumama se radi ?
 
Elektro vrlo malo podmazuju pa i rezervari ulja su manji nego na motornima.Imam 3 komada i kad pilim nešto dobro presušeno dodatno malo špricnem ulje.Probaj bez mača da vidiš dal dolazi ulje do rupice kroz koju ide u mač,pogledaj i mač da nije piljevina začepila rupu za ulje.
 
Stihl električne testere imaju prave pumpe, i podmazuju prilično obilno.
Ostali, onako, kako se zalomi. Kineske testere imaju neke plastične pumpe koje brzo prestanu bacati.
Najpravilnija provera bacanja ulja je sa skinutim mačem i deklom da se vidi koliko ulja ide.
Ako ide slabo ili nikako ne vredi počinjati posao jer će mač i lanac brzo početi zaribavati i trošiti se.
Podmazivanje špricom teško da može dovesti ulje do žleba vodilice.
Možda bi rešenje bilo ručna pumpica na pogodnom mestu..
 
Skinuo sam to je ta crna gumirana rupica nema sta drugo da bude.

ifzbW6q.jpg


Jos sam malo cackalicom i iglom cistio, ali bez uspeha jednostavno nista ne izlazi.. pa kako sam i pretpostavio jer je mac i lanac skroz suv da ovo ne podmazuje nista..

Koliko se okvirno krecu ove i ovakve popravke kod elektricnih testera, Bosova je u pitanju AKE 40-19 S cisto da znam sta da ocekujem ?
 
Prvo vidi filter ulja rezervoaru, da li nije zapusen. Skini i probaj bez njega da li baca? Takođe probaj da malo ostaviš odvrnut čep, možda pravi vakuum pa ne baca.
Lično sam gledao kako fus serviser naplaćuje čoveku popravku a samo je problem bio u cepu i vakumu.
Oladi ga za 1500 za jednu rupicu što je probusio na istom... :mad:
 
Ma jok, sad sam probao nece ni da cuje, moracu da nosim, a cenu pumpe nigde ne nalazim, ako su uzeli 1500 din za rupicu koliko ce za zamenu pumpe ::jako_besan::
 
Ovaj forum služi da se ljudi međusobno malo pomognu.
I ja mislim da je kvar banalan, ako želiš da se sam pozabaviš, mislim da ti 'step by step', možamo pomoći ovde.
Od tebe se samo traži da skidaš jedan po jedan deo, a mi ćemo davati uputstva šta dalje raditi.
Za početak skini tu plastiku koja je oko lančanika, mislim da su to T20 vijci(teba ti takav odvijač/ključ), i taj nosač gde ide mač(krstasti odvijač).
Ispod ćeš svakako naći pumpu iz koje jedno crevo vodi na tu rupicu gde kačiš mač, a drugo dovodi ulje iz rezervoara.
Slikaj kada to skineš, pa ćemo dalje 'suflirati'..:osmeh:
 
Hvala na ponudi, ali sam vec odneo danas popodne, iskreno mislim da je nesto tu crklo i da mora da se menja, ali videcemo rekli su da ce zvati da kazu cenu da vidim da li odgovara pre pocetka radova...
 
Imam cudne simptome na testeri,pali i radi extra i kad hladna samo kad radno zagrejana nemiran\neujednacen\brzi ler...pa probao dok radi naprskao malo wd oko karburatora sa desne strane i momentalno se ugasila...dali vuce vazduh na neku membranu i dali zamenom seta se resava? oko krimera ako sam dobro usmerio nije nista pokazalo...
 
imam staru tomos-husvarnu, radi ko doxa ali je vreme da se menja jer tezi blizu 9kg i posle dva rezervoara ko da me struja udarila u ruke.
e sad hocu nesto lakse, secem 30 tak metara godisnje, obaljuje se bukve i do 60 tak cm u precniku
gledam H545 ili pak ovu 555 pre bih ovu slabiju jer je laksa kilo ako nema potrebe za jacom za ove gore navedene potrebe
svaki savet dobro dosao
 
Svakako da H545 može bez problema završiti taj posao...e sad, gledam cene...za iste pare dobijaš i H365 za koju nema prepreka.Proverena decenijama u nas...ima malo i težinu, ali je šumi bogoatac.Nikad ne znaš za šta može da zatreba jača mašina od oćekivanog posla.
 
da vidim da je sila 365 al poteska, a ako mi ne treba za ove potrebe....takodje vidim da se steluje za sagorevanje, imam problem sa matorim kad uhvati da steluje u sumi, obesio bi se. bojim se da je ne sjebe brzo.

a ova 555 gledao snimke dobro sece i obaljuje podebele i ima to aut.stelovanje
preko tih 30 metara nemam nista
sta mislis?
 
Ježim se od pomisli na "štelovanje", pa još u šumi...Skoro pa u 100% slučajeva kvar nije u loše naštelovanom karbu, ali to je druga tema.Ako si siguran da kupuješ mašinu za 30 kubika, onda H545 ili STIHL MS 260 (ako nemaš otklon prema tim mašinama).Ovo za H365 sam napisao zbog cene...dosta je snižena, a prosto neuništiva mašina...odlično složena i usklađena kubikaža sa snagom, jako dugotrajna.
 
verovatno cu 454 jbg razlika u kilazi nepune 2 kile, nije malo, a stvarno radim samo sebi 25-30m godisnje
skeptik sam za shtill , a ova matora husvarna ispostovala maksimalno tako da cu joj ostati veran
 
Da li netko ima husqvarnu 390XP?
Moram nabaviti malo veću i jaču pilo za rušenje i grubo prerezivanje, pa mi je ona zapela za oko.
Još sam u dilemi da li husqvarna ili stihl u tom rangu, molim mišljenja....
 
Nazad
Vrh