Motorne testere

Bio danas da kupim ms180, pa kad sam uzeo ms230 u ruke baš je drastična razlika pa sam hteo nju, ali sam odustao i od jedne i od druge posto ne moze da se kupi kreditnom karticom na rate.
Pa me sad interesuje, posto je i husq na akciji, a moze da se kupi kreditnom karticom na rate:
-koja husq je odgovarajuća ms180?
-koja je najjeftinija husq koja ima 40cm mač?
-koja husq je odgovarajuća ms230?
 
Bio danas da kupim ms180, pa kad sam uzeo ms230 u ruke baš je drastična razlika pa sam hteo nju, ali sam odustao i od jedne i od druge posto ne moze da se kupi kreditnom karticom na rate.
Pa me sad interesuje, posto je i husq na akciji, a moze da se kupi kreditnom karticom na rate:
-koja husq je odgovarajuća ms180?
-koja je najjeftinija husq koja ima 40cm mač?
-koja husq je odgovarajuća ms230?
Idi na sajt Husqvarna Srbija imaš cene i karakteristike.

Sent from my C6603 using Tapatalk
 
Idi na sajt Husqvarna Srbija imaš cene i karakteristike.
Ako sam dobro razumeo 135 se dobija sa 35cm macem i lancem za taj mac. Moze da se dodatno kupi i monitira 40cm mac i lanac, ali to kosta.
435 ne pise koji ide mac i lanac uz njega- 40cm pretpostavljam?
Sledi za slicne pare ima u ponudi:
stihl ms230: 2,7ks, 40cm mac, 4.6kg, ne moze na kreditnu k. na rate
husq 435: 2,2ks ??cm mac, 4.2kg, moze na kreditnu k. na rate
oleomac gs44: 2,9ks, 46cm mac, 4.5kg, moze na kreditnu k. na rate

Da li neko ima/koristi oleomac 941cx? 2,5ks, 40cm mac, 4,4kg? (lakse bi mi usla u budzet 200-260e testera nego 330-350e testera? i nisam koristio 45cm mac do sada pa bi mi mozda bio prevelik za okresivanje voca)
 
Bobo znas da cenim tvoje informacije koje delis ovde, ali moram ovde reci da je sve sto si napisao o razlikama ms170 i ms180 netacno osim razlike u snazi koja dolazi od klipa veceg za 1 mm.
Dakle na obe testere je sve potpuno isto osim motora(razliciti su klip, cilindar i radilica).

Kako je isto kad nije... Na 180 je skroz drugacija rucka i bolji su amortizeri. Kod mene na 170 jedan amortizer iskace iz lezista ako se naslonim na motorku dok idem prejasiti kladu koju okresavam. 180 GARANT ima bolju rucku i amortizere (narandzasta rucka za razliku od 170 koja ima crnu) i GARANT ima karburator koji se podesava. Dvojica u susjednom selu imaju ms 180 motorke i usporedjivao sam i jedan je bas naglasio da nije htio 170 zbog male vodilice i zato sto se karburator ne moze podesavati da on ovom zalivenom "ne vjeruje". Ovo za zracni filter je bilo kroz neki razgovor da je na 180 bolji a pod "bolja uljna pumpa" mislim da se na 180 podesava kolicina ulja al to sam napisao MISLIM jer nisam 100% siguran.

Mozda je razlika u godistu od modela do modela ali svakako razlika postoji.

Jos da napomenem 170 ima cepove s navojem dok 180 ima one s preklopcima. Na 180 se moze dobiti i podesavanje lance baz alata, easy to start rucka i jos kojecega dok kod nas prodaju samo golu 170 na 180 se lanac napinje s bocne strane kroz dekl dok na 170 kao na starim motorkama kraj vodilice s unutarnje strane.

Sad bas trazim po internetu slike 180 i ne mogu naci ni jednu s narandzastom ruckom. A znam da smo to komentirali kod kolega da je razlika ocigledna...


Nebitno, glavno da nije "samo" razlika klip cilindar nego ima tu jos jako puno detalja...
 
I kod 180-ke je crna rucka(tzv.amaterske testere 170 ,180,211) od 230 pa na dalje je narandzasta (hobi testere 230 ,250 ,290 ,310, 390) a novije serije 231, 251 itd. imaju ciste bele rucke.
Profi bele sa crnim gornjim delom.
180 nema podesavanje protoka ulja ,protok je konstanan i odprilike je 3/4 rezervoara ulja za 1 rezervoar goriva.
 
Kad več poredite 170-180 morate ih sličnog godišta a ne jednu staru i drugu novu.Jednako stare su skoro iste kao što je Mirosti napiso.Ja bi preporučio 135 jer je dosta kvalitetno urađena a i snage ima za večinu posla.Ja imam dve a imo sam i 180 pa je morala otič jer je igračka.
 
Ako sam dobro razumeo 135 se dobija sa 35cm macem i lancem za taj mac. Moze da se dodatno kupi i monitira 40cm mac i lanac, ali to kosta.
435 ne pise koji ide mac i lanac uz njega- 40cm pretpostavljam?
Sledi za slicne pare ima u ponudi:
stihl ms230: 2,7ks, 40cm mac, 4.6kg, ne moze na kreditnu k. na rate
husq 435: 2,2ks ??cm mac, 4.2kg, moze na kreditnu k. na rate
oleomac gs44: 2,9ks, 46cm mac, 4.5kg, moze na kreditnu k. na rate

Da li neko ima/koristi oleomac 941cx? 2,5ks, 40cm mac, 4,4kg? (lakse bi mi usla u budzet 200-260e testera nego 330-350e testera? i nisam koristio 45cm mac do sada pa bi mi mozda bio prevelik za okresivanje voca)

Stihl ms230 prije odgovara Husqvarna 445 nego 435.
 
Bobo glupo je da se raspravljam oko takvih stvari. Ajde molim te nadji mi 180-tku sa crvenom ruckom, podesljivom pumpom i karburatorom, 'boljom' amortizacijom, boljim filterom vazduha, itd, i ja castim pivom u kafani po izboru. Bojim se da si negde video ms181, i ona je vec nesto drugo..
Imam IPL od kompletnog STIHL programa od kako postoji, ranije sam radio mnogo tih testera i ne pricam napamet.
ms170/ms180 nose stihl kod 1130, sto znaci da su to identicne masine uz razliku na motoru kao sto sam naveo.
ms210/ms230/ms250 su takodje na istoj osnovi i takodje se razlikuju samo u jacini motora. Po meni je najbolje uzeti ms250.
ms211 je vec novi tip motora sa ispiranjem cistim vazduhom, osetno manje trosi i solidno se pokazala odkako je na trzistu.
Ja sam svojevremeno za sebe sredjivao jednu ms180 sa C opremom, i od tih dodataka imam elastostart, dekompresor i bezalatni dekl lanca. Dodao sam i metalnu kandzu, radim sa reznom garniturom najmanjeg otpora:30cm, 22 zuba pico micro(1,1). sa tim ide u drvo kao osetno brze od obicnog pico(1,3). Ko hoce podesljivi karb na ms 180, ugradjuje se od ms210-250, ali ima prepravki. Ja sam to radio nekima i testera je osetno jaca, ali kod sebe nisam jer me mrzi da petljam a i ovako je dovoljno jaka.
 
Stihl ms230 prije odgovara Husqvarna 445 nego 435.


Tako sam razumeo i prodavca u stilu, da je ms180 uvek na akciji, a da ms230 nikada nije bio jeftiniji nego sada? Ali dzabe mi, posto mi ne odgovaraju opcije placanja, a i overkill mi je. Zato mi je i postao interesantan oleo 941cx u odnosu na husq435? Pa me interesuje da li je neko ima/koristi taj model i kakve su razlike u odnosu na oleo gs44?
 
Vidim da gledas sto veci mac, a ne obracas paznju na samu snagu testera. Vecina nabrojanih nije ni za te maceve koji su na njima, a ne za nesto vece. Imam ja tu H 135 i taj mac 35 cm i nikad joj ne bih stavio veci jer i ovaj dobro oseti. Inace fina testerica i pouzdana. Imam recimo MS 290 sa macem 45 cm i njoj nije svejedno, a ima 4,1 ks.
 
Po meni husqvarna je najbolji izbor trenutno bolji od Stihla ,ali i cene su im poprilične.Treća opcija je Oleo mac on je neki kompromis cene i kvaliteta,za iste pare njega uvek možeš dobiti za broj veći u odnosu na ove dve pomenute.
 
Nisam neki profesionalac ali mogao bih se sad zakunuti u desno jaje da kolega ima 180 s narandzastom ruckom i 100% sam siguran da ima podesivi karburator. Ne znam sad vise koja je motorka kod njega ali znam da je rekao da nije htio 170 zbog malog maca i zbog nepodesivog karburatora. Ja ne znam sad moguce da je neka kopija ili nesto drugo a moguce da je i 181 ali kazem, sad pogotovo nisam siguran. Cini sa da sam ja samog sebe zbunio i ispricavam se sto uvodim nered u temu u kojoj nisam strucan pisati bilo sta.

I kazem 180 se i ovdje nudi s puno opreme dok 170 svi prodaju "golu"
 
Nisam planirao da kupujem motornu testeru, ali posto je Dolmar zakazao i pitanje je da li se isplati popravljati ga, pala je kupovina. Ne bavim se profesionalno sumarstvom, vec samo za svoje potrebe.

w8HW7Xg.jpg
 
Odlična mašina, samo obrati pažnju na dvotaktol sa kojim praviš mješavinu. Ono u malim bočicama na šaraf ja nebi koristio jer to već godinaža nije originalna ambalaža. Možda izgleda malo preskupo, ali litar sintetike HP ultra traje baš dugo (dovoljno za 50 litara mješavine), pogotovo nama koji koji ozbiljnije koristimo mašinu tek par puta godišnje.
 
Epa ja kupio AGM-4600,za sad dobro radi koliko videcemo,a javljam se samo da iznesem misljenje jer sam pre kupovine citao ovu temu,i video da ste predlagali bolje polovan 026 od bilo kog Viladzera,a bas od taj 026 ceo dan mi se komsija na glavu pope sa vr,,,vrr upali,pa se gusi pa je steluje celo popodne i taman je podesi kad ujutru da krene u sumu ona ponovo nece,onda ima jos jedan Dolmar pa krene nju da drnda ona doduse kuci mu dobro radi ali cim se u sumi zagreje onda se ugasi i vise dok se ne ohladi nema paljenja,i nju naravno nosio jos proslu jesen u servis rekli mu slaba kompresija mora nov klip i cilindar original cirka 200.e,kako mu bilo skupo majstor mu predlozio da popuni riseve na cilindru nekim tecnim metalom i da je ishonuje ovaj doduse skrtica ali za 6.500.pristao na tu varijantu i evo nakon isecenih 10-setak metara ona ponovo zeza i ja od njega jos do Novembra necu imati mira.Zato mi nije padalo na pamet nista polovno,ustvari imam ja vec jednu bizuteriju Homelite iz 90-sete nije nista izradjena za sve te godine ali ista stvar a pogotovo dok prvi put upali ja se okozim vucuci.I da se razumemo kvalitet tih davnih proizvoda i ovih danasnjih je neuporediv ali novo je novo pa dokle traje a ja sam zadovoljan i sa 4-5 godine ne mora vise.
 
ово ти је као неки кабаре, све је истина а ја се слатко изсмејах.

Sent from my G620S-L01 using Tapatalk
 
Eh, tako i ja kupih još onomad novog Yuga, jer kao na pitanje koji je najbolji auto, g-din Ford (pre jednog veka) je odgovorio: "Nov auto", i to beše moja greeeeeška ogroooomna!

Ali šta se dešava sa motornim testerama: kupio čovek negde Stihl 021 za 130 evra. Dođe da se pohvali, srećan, nema šta lepa, čista, cakli se.
I sad mi svako jutro dolazi da kupi po nešto: prvo membrane, pa klip i semeringe, ležajeve, deklu mača, svećicu, karburator.... , sledi mu mač i lanac...., sve sam menja, a sami izračunajte koliko će ga izaći.
Meni je sve više tužno kad zove ili dođe da kupi još nešto, ima popust - ali sve ipak košta.:sjasi:
 
Nazad
Vrh