Motorne testere

Да, то би била та пропорција, али је можда велика количина за јачу мешавину. Аки не верујем да ће нешто да шкоди да се потроши
 
Radoslave najbolje pozovi servisere i neka ti objasne kako se razrađuje ako već nisu u prodavnici. Svako ima svoju priču vezano za razrađivanje.
 
Meni su u ovlascenom stihl servisu kad sam kupovao testeru rekli da prvi rezervoar odradi na prazno uz povremeno dodavanje gasa,a drugi da secem drva ne deblja od 20-ak cm i to je to. Tako sam i uradio.
 
Meni su mnogi majstori kao i profesori na fakultetu pricali da je razradjivanje motora u mjestu bez ikakvog opterecenja glupost da to ne pomaze nista u dugotrajnosti motora. Objasnjavali su to kao kad kupis nov auto pa se vozis s njime, nitko ga ne ostavi u mjestu da u leru drnda 3 dana dok se ne "uradi" motor.

Nedavno bio u STIHL servisu i kaze mi vlasnik servisa da se nove STIHL testere niposto ne vjesaju na kuku u supi i da drndaju dok ne potrose 2-3 rezervoara kao sto to ljudi rade. Malo masnija mjesavina u prvi rezervoar i rezanje nekih tanjih drva da ju se ne tera bas odmah u teret al sve poslije prvog rezervoara normalna mjesavina i slobodno u drva kakva zelis. Kaze da u tvornici pale svaku motorku prilikom podesavanja karburatora i da se ona tu dovoljno uradi da je besmisleno drndati u mjestu.

Kupili smo prosle jeseni kineski motorni busac rupa, u dvoristu ga upalili samo da vidimo jel radi i ugasili. bez ikakvog razradjivanja ili icega izbusili s njime 2000+ rupa u poluglinovitom zemljistu i nista mu zivo ne fali, pali, radi bez greske.

Veca je greska doci u sumu, upaliti motorku i odmah s njom ici rezati a ne cekati da se motor malo zagrije, zato i motorke koje rade na gradjevini i ne traju bas dugo, pogotovo ove novije. Upali ju odreze jednu letvu i ugasi i tako po cjeli dan npr.
 
Ja sam imao situaciju kada sam kupio Stilovku da su mi u prodavnici rekli da je razrađujem u mestu da radi na prazno bez opterećenja sa malo jačom mešavinom, a u servisu su mi rekli da se ne mora razrađivati već može se odmah sa njom u neki lakši posao. Svako svoju pesmu peva.
 
Znam naravno da je kinez, modeli 4500 ili 5200, boja ide zavisno od proizvodjaca kog kopira. Ove god je 14 metara drva savladala takoreci glatko. Dan pre nego sto smo poceli sa radom smo je testirali i bilo je problema sa podmazivanjem lanca, otac je cackao 2-3 sata i popravio. Desavalo se da povremeno zaglavi zvezda u vrhu maca, i sem toga nista bitnije. Znam dosta ljudi koji su je bacili kod prvog kvara (uglavnom podmazivanje), sad ili neceju ili ne umeju da je poprave. Izdrzljiva naprava, samo treba imati zivaca oko nje.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Evo mašinice 2.9ks dužina mača 46cm danas isprobana
Photo0622.jpg
 
da li je velika razlika izmedju stihl ms 170 i 180, i da li vredi dati 4000 vise i uzeti 180?

Kupio prije 5-6 godina na akciji ms170 da bude pomocna motorka uz ms310 za okresivanje granja i tako sitnija rezanja. Original mac na njoj je izdurao tocno da se potrosi jedan i pol lanac dok se nije na vrhu rascvjetao. Kad sam kupovao nov mac uzeo sam "za broj veci" kao sto dolazi standardno na ms180 i mogu ti reci da se ta motorka naradila kod nas i da s njom radimo sve sto se smije i sto ne smije i ne posustaje nikako.

Po papirima je 180 jaca za 0.1kw i ima karburator koji se da podesavati dok 170 ima blindiran karburator i dok radi - radi ali nikad s njime nisam imao problema a preko zime ostane u motorkama goriva uvijek, nikad ga ne praznim. 180 ima bolje amortizere, bolji filter zraka i MISLIM bolju uljnu pumpu.

Samo cu ti reci da je kao pomocna motorka meni vrijedna svoje tezine u zlatu. Kad se potrga idem ODMAH po novu bez ikakvog razmisljanja jer znam sto je ova kod nas predurala i sta ce jos predurati...

Poznam covjeka koji s ms180 vec par godina pravi za dva kucanstva drva za ogrijev, nekih 40 metara drva i da nema s njom problema. To je ipak mala motorka ali rade ljudi svasta s njima.
 
Evo je tomos husqvarna 61,posle reparacije.. Nije korišćena više godina, ove godine je obnovljena i krenula u rad. Inače joj je namena za trupčanje debljih stabla i obaranje a 445 husqvarna za okresivanje i manja stabla.https://youtu.be/r6RprlYOteU

Sent from my C6603 using Tapatalk
Da nisi ovde vec istupio lanac, ili su ti kaljci previsoki? Cini mi se da je piljevina presitna, iako je ovo tvrdo drvo. I nemoj je tako cimati vec je spusti malo, zarij kandze u koru i ona je polako podizi neka jede drvo dok vrh maca ne dodje blizu zemlje.
 
Moguće da je ovde već pri kraju,ne radimo to profi..vec za naše potrebe pa nismo toliko stručni sa tasterom ali završavamo posao..hvala na savetu.

Sent from my C6603 using Tapatalk
 
Ja takodje secem samo za sebe, i tek nekada pomognem nekome. Svakako je to jaka stara testera. Ja imam 266 tj tek nesto malo jaca od tvoje. Skoro da su identicne. Razlika je samo u precniku klipa. Svi delovi joj odgovaraju.
 
I ja je koristim vec skoro 15 god, kupljena nova. Inace ne radim bas profi, u proseku svake godine 50-60 kubika.. prezadovolan sam
 
Po papirima je 180 jaca za 0.1kw i ima karburator koji se da podesavati dok 170 ima blindiran karburator i dok radi - radi ali nikad s njime nisam imao problema a preko zime ostane u motorkama goriva uvijek, nikad ga ne praznim. 180 ima bolje amortizere, bolji filter zraka i MISLIM bolju uljnu pumpu.
Bobo znas da cenim tvoje informacije koje delis ovde, ali moram ovde reci da je sve sto si napisao o razlikama ms170 i ms180 netacno osim razlike u snazi koja dolazi od klipa veceg za 1 mm.
Dakle na obe testere je sve potpuno isto osim motora(razliciti su klip, cilindar i radilica).
 
Nazad
Vrh