Motorne testere

''Koristio'' sam ovakvog kineza
21lpvr6.jpg

Koliko je jadno uradjena da to nije moguce; ne preporucujem nikome da je kupi, jedino ako je dobije na poklon :osmeh: Jedan primer: testera nova, sipam gorivo, povucem kanap da palim i iz drugog pokusaja ga iscupam :sta: kocnica ne radi lepo (testera nova da ponovim), o snazi necu ni da govorim, stihl ms230 u odnosu na ovog kineza profi alatka :osmeh:
 
Nego, ajd da pitam nesto: da li je istina i kako je moguce da ms 180 postoji sa razlicitim karburatorima tj ima sa karburatorom sa stelovanjem i bez stelovanja? Mom ujaku je zapao ovaj bez stelovanja, i rekao mi je da vodim racuna i da trazim sa karburatorom sa stelovanjem, jer on kada ide kod majstora, majstor se cima obzirom da mora duze da se zeza oko nje.
Taj auto - tune sistem se pokazao u najmanju ruku nepraktican ( a namena mu je bas bila jednostavnost i prilagodljivost svim nad.visinama),Jedna od novotarija u poslednjih par godina,naravno da je primenjuje i Husqv. i Jonsered...cuo sam od dosta ljudi da se zale na taj karb.

- - - - - - - - - -

ssloba@ iskreno sam mislio da vise nema ljudi koji kupuju te "testere"
 
Prijatelju,pajdo je imal ms 180,razletio se motor nakon 3g,godišnje je 30m drva ispilio,.završila na pazaru u djelovima
 
Djordje, ne ubijaj glavu dalje bez potrebe. Testera moze da traje jednu sezonu ili 30 sezona. To sada zavisi od mesavine goriva, forsiranja masine itd.
Isto vazi i za automobile, koja god da je marka u pitanju.
 
Taj auto - tune sistem se pokazao u najmanju ruku nepraktican ( a namena mu je bas bila jednostavnost i prilagodljivost svim nad.visinama),Jedna od novotarija u poslednjih par godina,naravno da je primenjuje i Husqv. i Jonsered...cuo sam od dosta ljudi da se zale na taj karb.

- - - - - - - - - -

ssloba@ iskreno sam mislio da vise nema ljudi koji kupuju te "testere"

Ne postoje te ms180 sa Autotune, jednostavno karburator na 170/180 je blokiran na H i ima samo stelovanje smese na leru i broja obrtaja na leru.
Pisao sam ovde da sam uspesno postavljao karburator od ms230 na 180.
Tada ona postaje mnogo bolja, jer se tako dobija potpuno podesiva masina. Ima malo caka to sve udesiti, ali ko menja karburator na 180 obavezno treba postaviti ovaj od 230/250.

- - - - - - - - - -

Taj auto - tune sistem se pokazao u najmanju ruku nepraktican ( a namena mu je bas bila jednostavnost i prilagodljivost svim nad.visinama),Jedna od novotarija u poslednjih par godina,naravno da je primenjuje i Husqv. i Jonsered...cuo sam od dosta ljudi da se zale na taj karb.

- - - - - - - - - -

ssloba@ iskreno sam mislio da vise nema ljudi koji kupuju te "testere"

Ne postoje te ms180 sa Autotune, jednostavno karburator na 170/180 je blokiran na H i ima samo stelovanje smese na leru i broja obrtaja na leru.
Pisao sam ovde da sam uspesno postavljao karburator od ms230 na 180.
Tada ona postaje mnogo bolja, jer se tako dobija potpuno podesiva masina. Ima malo caka to sve udesiti, ali ko menja karburator na 180 obavezno treba postaviti ovaj od 230/250.
 
Imam mali problem sa motornom testerom Husqvarna 236. Koristi se sezonski, obično u jesen i proleće, po desetak dana. Posle korišćenja se izduva sva piljevina i prljavština, dospe ulje, istoči gorivo, naoštri lanac... ali prilikom prvog startovanja posle 5-6 meseci ima problem sa "gubljenjem snage", kao da se "rašteluje". Serviser je podesi za 2-3 minuta i posle sve radi ok. Da li je ovo problem manjih husq. modela ili je neki drugi problem ?
Pitam zbog toga što je ispred mene u servisu bio dečko koji je imao isti problem sa istim modelom.
Kada se gorivo sasvim isprazni i posle dugog stajanja sve ponovo pokrene, moraju se napuniti gorivom i svi vodovi. To nekad izgleda kao sindrom gasenja i nepravilnog rada, ali kada se svi sudovi i vodovi napune gorivom a svi mehuri vazduha istisnu, sve radi kao prosle godine. Isto je i sa drugim masinama.
 
Ali sada pitanje! Ako imas u opciji do 25.000 da kupis motorku.. Imas Husqvarnu za 23.000 tipa 1.4 ks, imas Stilhh za 20.000 1.3ks, i imas Villagera za 20.000 3.4ks? i razlika cena izmedju svih je do 4.000 rsd! Znam da su Husqvarna i Stilh ime za sebe, ali Villager je 3,4ks!
nisi pomešao kS i kW. to su snage tih testera. neko je pomenuo Oleo mac. Pogledaj i njih. Postoje trenutno dva uvoznika, a kod jednog traje i dalje jesenja akcija, pa je model GS 350 C od 2,0 kS (1,5kW) i dalje 20.950. Pouzdano znam da je Oleo mac italijanska firma, nema (još) proizvodnju u Kini (kao Stihl i Villager), s njom bi bio miran 10 godina, a onda malo da se sredi i guraš dalje (ako nisi drvoseča). Male Husqvarne zaboravi, moj savet.
 
Ljudi, znaci da nista ne razmisljam, Stihl bez predomisljanja? Iako ima 1.8 ks, bolje nego Villager od 3,4 ks!
Iskreno se nadam da postovani kolega nece dobiti nervni slom od ovoga sto ce sada procitati, ali tako je i bolje da zna. Male testere Stihl 180 proizvode se u Kini, lepo pise na kutiji kada se kupi nova u radnji. Nemacke proizvodnje ovih testera nema vec godinama. U pitanju je verovatno najprodavanija testera ikad, a ako bas i nije, sigurno je pri vrhu najvise proizvedenih testera. Proizvodnja u Kini je kontrolisana od Nemackih sluzbenika i oni ne dozvoljavaju da se u prodaju provuce bilo kakav propust. Firma Husqvarna je model testere 236 prebacila u Kinu. Pise na kutiji kada se kupi nova. Naravno da je ta proizvodnja kontrolisana od Svedskih sluzbenika koji nece dozvoliti da u prodaju udje bilo kakva manjkavost. Imam i jednu i drugu testeru kupljene nove u radnji pa znam. Nista im nije falilo do sada (jednu i dve godine) kod mene. Firma Villager cijih masina imam nekoliko, ne postoji kao fabrika. U Kini postoji (na primer) fabrika Dong Feng koja proizvodi motorne testere, trimere, atomizere, kosilice, traktore, buldozere.... i sve to prodaje ostatku sveta. Postoji mnogo fabrika u Kini koje po istom projektu proizvode i prodaju iste masine. Sa njima se neko odavde ili iz Kostarike dogovori da kupuje vise od jednog kontejnera nekih masina i u tom slucaju moze da bira mnogo toga, pa i ime koje ce nositi proizvod (testera?). Tako je neko iz Sumadije dogovorio da se u Kini proizvodi NAS Villager. Ili Orion skutercici, ili... serpe, lonci, sta god hocete. Tako iste masine dolaze u vise boja i jos vise raznih imena na trziste, a nose i razlicite tehnicke karakteristike u knjizicama (setite se koliko KS ima trimer Straus)?! To je zato sto kupac u Kineskoj fabrici ima pravo da trazi vise KS u prospektu, manje kaljenja u proizvodnji, bez garancije ceo tovar... pa sve jeftinije od jeftinijeg! Sada je barem nekima jasno zasto je Villager Sumadijski nesto skuplji od drugih potpuno fizicki istih masina, samo druge boje ili imena. Tovar masina iz Kine za Kragujevac je pogodjen uz neku, kakvu-takvu garanciju. Moram da kazem da mi sve njihove (Villager) masine rade, ali benzinsku testeru nemam njihovu (imam elektricnu). Husqvarna i Stihl imaju potpunu kontrolu nad proizvodnjom u Kini, punu garanciju, potpuno sprovedene tehnicke standarde i tehnoloske procese, sve do zadnjeg srafa i slova. Cim nesto otpadne sa ovih masina (Husqvarna i Stihl), ja cu to ovde napisati, kao sto sam napisao sta mi se desavalo sa (trimerima) MTD i Homelite, testerama Einhell i Womax.
 
Poslednja izmena:
I konacno, evo je kod mene, kupljena pre pola sata :ppozdrav:









Kao sto vidite, uspeo sam i da dodjem do maca 12" tj 30cm i 1,3 pico. Drugim recima, bas kako sam i hteo. Na oko, ovaj mac je prekratak, ali mi je bitno da sam dobio malo na snazi.
Dobio sam i kapu kao poklon, a rucna testera stize sutra - tako mi rekose, da svratim kada budem u prolazu.
Tu je i ovo ulje. Nikada ga nisam koristio. Uvek kupujem husqvarnino plavo ulje, pa razmisljam da ovo crveno i ne sipam. Ili mogu slobodno i njega da istrosim ako vec "garantuju" kvalitet?
 
JA sam iz Nemacke nabavio original STIHL crveno u pakovanju od 1l. Moram ga opet naruciti jer imam jos samo jedno pakovanje, ono potroseno. Ja sam prezadovoljan:osmeh:
Sa ovim uljem je STIHL 034 sa Indijskim klipom i karikama odradila oko 50 rezervoara a kompresija i dalje odlicna. Da napomenem da je mac 45cm. Koristeci lose ulje, stradao sam 2 testere (obe 034), jedna je dobila full generalnu a druga samo cilindar(stavio sam polovan jer imam jednu 034 u delovima) i klip sa karikama.
Stric je prosle godine kupio MS 230. Mala i kompaktna testera. Odlicna za potkresivanje i manja debla. Pored nje ima 041, ali kako je on stariji covek, ova mu vise odgovara.

PS: Marko, nek ti je srecna kupovina:ppozdrav:
 
Čestitam!!! Da te lepo služi! Moj savet za ulje je da, dok traje garancija (dve godine) koristiš samo crveno Stihl ulje i to u originalnom pakovanju (kao u ampuli), jer garancija ne važi ako je u njoj nepreporučeno ulje. Obavezno koristi namensko ulje za podmazivanje lanca. Ne forsiraj je i NE POZAJMLJUJ :osmeh:
 
Cestitam na kupovini, da te dugo i lepo sluzi i da je predas i nasledniku:ppozdrav:

Nije taj mac kratak, videces da ti skoro i nece biti potreban duzi. Bice i bolje podmazan lanac na tom manjem macu.
Mesavina u pocetku 3,5%, bar jedno dva tri rezervoara a kasnije 3%.
 
Nazad
Vrh