Motorne pumpe za vodu

Juce remontovao pumpu.Promenuo lezajeve i semeninge
20170611_165333.jpg

Nisam ni znao da moja pumpa nije visokog pritiska, a tera tifon na 6-7 bara bez problema.Doduse traktor radi na 1000o karadan

- - - - - - - - - -

Juce kolegi u Golubincima ukrali dmb dizelku i 38 izraelki
 
Da li neko ima iskustvo sa Rosenbauer vatrogasnim pumpama u kombinaciji sa tifonom? Vidim da imaju Bubin motor, a neki čak ugrađuju i plin. A i nisu nešto preterano skupe.
 
Nisam ni znao da moja pumpa nije visokog pritiska, a tera tifon na 6-7 bara bez problema.Doduse traktor radi na 1000o karadan

- - - - - - - - - -

Juce kolegi u Golubincima ukrali dmb dizelku i 38 izraelki
Izraelki? Jesu to oni topovi?
U nedelju i ponedeljak Ruma vaser. Mozda ce i naci nesto od svoje opreme.
Ja sam sva svoja creva (tj. spojnice), pumpu, smrkove i razvodnike markirao sa nekim pecatom jer oprema cesto ide po selu pa da se ne zagubi.
 
Pozdrav kolege, imam motornu pumpu DMB 250 vec desetak godina, radila bez problema samo jednom menjan beki dihtung ili semering kod turbine, zaboravio kako se zove...Zimus je otvorio, ocistio turbinu od kamenca, ocistio karb...Prekjuce htedoh da zalijem vocnjak, prvo paljenje ove godine, sipam vodu, upali, radi 1-2 minuta i ugasi se, vodu nije povukla i culo se sistanje vazduha malo ...Voda je metalna cev u zemlji 2cola na dubini oko 6m, spajanje pumpe sa cevkom je onim brzim spojom, valjda se zove vatrogasni samo zakrenes..., tako je i na izlazu. Probao jos par puta ,upali, radi malo 20-30 sekundi i promeni zvuk tako sto prvo podigne obrtaje motor a onda se zagusi kao da joj cok ukljucim i ugasi se. Onda vise nije htela da upali. Gledao sam dok je radila da li negde ne kaplje voda, nema nista sve zadihtovano osim ako negde ne pusta vazduh.Pre nego sto je odnesem kod majstora sta bih mogao sam da uradim?
 
Ocisti svecicu ako ima naslaga garezi i skini dno karburatora casicu i deklic gde dolazi crevo goriva jer iza je sito. Izduvaj sito i ocisti diznu u dnu karburatora i trebalo bi da prokine

- - - - - - - - - -

Izbegavaj na usisu vatrogasnu spojku jer cesto ume tu vazduh da povuce
 
Ocisti svecicu ako ima naslaga garezi i skini dno karburatora casicu i deklic gde dolazi crevo goriva jer iza je sito. Izduvaj sito i ocisti diznu u dnu karburatora i trebalo bi da prokine

- - - - - - - - - -

Izbegavaj na usisu vatrogasnu spojku jer cesto ume tu vazduh da povuce
Svecica je bila ociscena kao i karb zimus, odradicu ponovo, a usis nije vatr. spojka nisam lepo objasnio vec crevo debelo armirano sa navojem na pumpi i cevki za vodu, vatr. je samo na izlaznom crevu....Moze li slaba kompresija da bude uzrok sto nije povukao vodu, jer to mi se prvi put desilo za 12 godina, to me muci?
 
Nemoze kompresija odjednom da nestane i bude slaba . Jesi skidao auspuh i ocisti kanak u stublini jer i tu moze doci do gusenja motora. Proveri dotok goriva i plovak i iglicu dal zatvaraju gorivo u karburatoru. To je vrlo cest slucaj jer i najmanja truncica potpadne i napuni lonce karburatora i dodje do gusenja.
 
Nije valjda da ga palis i radi sa starim gorivom. Pa ljudi moji mesavina starija od 15 dana se prosipa ako necete smrt masini upamtite jednom. Trebalo bi pregledati i platine i ocistiti kontakte i proveriti zazor jer posle toliko godina sve moze pomalo da zeza
 
Nije valjda da ga palis i radi sa starim gorivom. Pa ljudi moji mesavina starija od 15 dana se prosipa ako necete smrt masini upamtite jednom. Trebalo bi pregledati i platine i ocistiti kontakte i proveriti zazor jer posle toliko godina sve moze pomalo da zeza
Ne Vico gorivo/mesavina je bila sveza, tek napravljeno...Gde se nalaze platine na ovom motoru kontakte mogu malo da ocistim ali nemam one listice za stelovanje zazora
 
Moras popusiti gornji dekl preko motora sto ide pa onda skinuti dekl kompletan gde je starter motora. Kad to skines onda ventilator i kroz proreze magneta videces platine unutra. Probaj ih sitnom smirglom dobro ocistiti i okreci magnet i prati kroz prorez kad se otvaraju tj kad ih breg na magnetu pomera. Zazor treba od 0,35-0,4mm da bude .Ako su sklopljene skroz sto nije redak slucaj to i zeza i teze i pali ili cak i ispucava smesu. Ako nemas spijune priblizno mogu posluziti 3 zileta ili karton od sibice je priblizna mera
 
Nije valjda da ga palis i radi sa starim gorivom. Pa ljudi moji mesavina starija od 15 dana se prosipa ako necete smrt masini upamtite jednom. Trebalo bi pregledati i platine i ocistiti kontakte i proveriti zazor jer posle toliko godina sve moze pomalo da zeza
Е ово први пут чујем, да се мешавина старија од 15 дана баца. Одакле теби та информација или како већ?

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Razlozi se ulje vremenom u toj mesavini. Uporedite svezu mesavinu i mesavinu staru mesec dana. Cak to pise i u pojedinim uputstvima (samo nisam siguran koliko dana), ali to retko ko cita. Ja ako mi mesavina stoji duze vreme u rezervoaru a ne baca mi se gorivo dodam neto dvotaktola. A ako mi gorivo stoji bas bas dugo, onda ga istocim i koristim za odmascivanje kad zatreba.
 
Ja verujem da šta god sipali tomos motornoj pumpi da bi radila.... to je napravljeno da radi.... sto godina.
 
Zavisi od dizne.To korigujes diznama.Manja dizna veci zahvat ali manja kolicina vode,veca dizna manji zahvat a veca kolicina vode.

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
Jel zna neko meni bi trebalo jedno 300 l u minuti vode da li bi bunar od fi 90 to mogao da obezbedi.U pitanju je okolina N.Sada voda je već na 4 metra ima je koliko hoćeš.Ja bih busio na 30 do 35 m sa sitom od 9 metara i koja bi to cena bila.

Poslato sa HUAWEI Y560-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Nema ti druge nego sjest na apenca i obić sve njive na kojima imaju bunari oko tvog atara -najbolji i naj jednostavniji način da utvrdiš koji ti bunar treba i koliko daju vode i s čim ljudi navodnjavaju -sve drugo će te koštat muke i novca .....
 
Nazad
Vrh