Morke

IVAN ILIC

Član
Učlanjen(a)
18 Feb 2010
Poruka
1.711
Prema nekim isustvima morke ne diraju zelenis dok god postoji i jedna bubica u blizini,dodju mu vise kao mesozderi:haha:.U Madjarskoj znam da su je svojevremeno koristili na njivama protiv kukuruzne zlatice.Dovozili bi ih u kavezima i pustali na parceli.Kazu da kad uhvati red kukuruza ne skrece na susedne,a usput temeljno cisti stetocinu.A i licno,dok sam ih imao,izlazili bi u basti ali nikad nisu napravili stete,naprotiv samo cista korist.

vukru

Novajlija
Učlanjen(a)
5 Okt 2012
Poruka
25
Pozdrav ljudi! Da li se mogu drzati morke u istom kokosinjcu sa dvorisnim nosiljama ili one moraju imati odvojen smestaj?

vukru

Novajlija
Učlanjen(a)
5 Okt 2012
Poruka
25
Ma nego sta nego ce da seta, koliko god hoce, ima i bastu da mi odrzava :haha: da ne moram da prskam bube. Mene je zanimalo oko spavanja jer nemam odvojen objekat. Aj uzdravlje :ppozdrav: Nasao sam neki hrvatski( valjda )forum na google-u i ima preogromna tema samo o morkama. Bukvalno sve o njima :osmeh:.Ali samo da se zna da foruma ko ovog naseg nema na netu! U to ime :ppozdrav:

Poslednja izmena:

Duško58

Član
Učlanjen(a)
1 Dec 2010
Poruka
12.425
Nije odmah prikazao drugu sliku, pa sam vec hteo da pitam jel spavaju na onim bagremovima.:osmeh:

SAMA

Moderator
Učlanjen(a)
13 Feb 2011
Poruka
8.386
Vidi vidi,pa nas kolega ima i meterolosku stanicu.:osmeh: Doduse za kratkorocnu vremensku prognozu.:haha: Lepo jato.::super::

frenky9415

Član
Učlanjen(a)
20 Jan 2011
Poruka
772
Da li ima neko jaja od morke za prodaju hocu da prosirim drustvo a i malo da ukrstim rasu. Pisite na PP. imam ih 5 komada zajedno su porasle sa pilicima domace kokoske i zajedno se druze jako korisna zivina.

rzbrzotrz

Novajlija
Učlanjen(a)
21 Apr 2009
Poruka
201
Видим да су раније колеге питале за извођење, па да напишем своје искуство:

Прошле године сам се први пут озбиљно намерачио да "нагазим" морку која лежи на јајима и изведем мале. Открио сам где и кад се сакрила, па сам јој након неколико дана отео јаја. Ставио сам их под расквоцану кокошку. Било је 20 комада ид једног пара и сва су се излегла. Први дан сам их ставио под сијалицу и под директним надзором држао до 4. месеца старости. Након тога сам их пребацио напоље у кавез, па брзо после тога пустио са осталом живином. Хранио сам их ћурећом јединицом донекле, па после спуштао јачину хране. Само су 2 одапела, након пребацивања из фрижидера (коморе за једнодневне) у подрум. Лако се изводе, нису се показали нешто осетљиви. Мада сам им држао топлије (око 35С) првих дана него пилићима. Следе фотографије по фазама.

Ајд' :ppozdrav:

Farmer II

Član
Učlanjen(a)
7 Mar 2009
Poruka
4.568
Znate li posto se krecu mali morcici ovog proleca?
Ima li nekog prodavca iz juznog banata?

IMT Sveta

Novajlija
Učlanjen(a)
6 Apr 2014
Poruka
25
Imam pitanje?

Imam morku ali nemam morka i sada ja trazio morka da kupim ali nece niko da proda,i sta cu sada ja razbijem jedno morcije jaje a ono ima zenicu tj. oplodjeno je.Kada ja juce vidim moj Petao "GRAOR" gazi morku ko pravi.Moje pitanje je da li se isplati probati da stavim u inkunator. STA MISLITE?

vladale.rs

Član
Učlanjen(a)
19 Sep 2012
Poruka
709
ja sam video sliku bastarsa na forum moj ljubimac ono je monstrum ko one ptice iz doba jure,vraćam film unazad dali su koke i morke bile u pitanje ili neke plovuše nemogu da se setim ali uglavnom monstrum ispao.

Učlanjen(a)
5 Feb 2009
Poruka
1.338
bastardi se dobijaju od misirki i domaćih koka i
od plovaka kada se ukrste mošusna patka-mutava sa običnom patkom-gluvom :)
To kaže nauka a ja bih voleo da vidim uživo ili bar na slici kod nas :)

Vrh