monofazno-trofazno?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

tarana

Član
Učlanjen(a)
23 Okt 2007
Poruka
1.813
Lokacija
kikinda
planiram da uzmem pužni transporter.
problem je što mi je u kući monofazna struja a motor na pužu je trofazni.
navodno je sve to rešivo frekventnim regulatorom, koji pretvara monofaznu struju u trofaznu.
da li neko ima iskustva s ovom spravom? po netu vidim da je podešavanje prilično komplikovano
i da ljudi imaju priličnih problema.
 
4kw je motor.monofaznih nema jačih od 2.2kw.
a kukuruz mora na visinu od 4m, kroz cev dužine 8m, s poprečnim presekom 160mm.
 
Gubi malo vise od 25%.Bitna stvar koja je snaga motora.Poslednje frekventne reg. sto sam uzimao su bili neki englezi po 136e bez pdv za motore do 0,75kw.Cena im neraste linearno ali nje bas ni daleko od toga. Za frekventne moze broj na pp ako nisi nesto zahtevan za gabaritim nudio mi je jedan poznanik neke polovna od napolje malo gabaritniji ali dosta povljniji
inace bi frekventni na puznom transporteru bi pogodak 100% porastom nagiba raste i potreba za brojem obrtaja i tu ta sprava radi posao
 
moguće da je više od 25% oaj motor što sam korstio bio je na cirkularu za drva i imao je jacinu 7,5 kw a nakon prespajanja je odradio što je bilo potrebn, rezali smo stubove za ogradu u vocnjaku i nije baš bio mali posao, znam samo da je stavio drugu sklopku navodno zbog zagrijavanja posto se brže grije
 
nema šta razmisliti, za takve stvari obavezno trofazne ,(već i proizvođač transporetra to namestio) bolje da priključiš trofaznu u kuću nego zezaš sa tim monofaznim motorima, monofazne ni za k...c
 
nije bitna samo snaga već i struja motora.
još nešto me zanima. sasvim je moguće da je motor u transporteru predimenzionisan.
dakle, ovi što već imaju transporter, koju snagu motori imaju i na koju visinu dižu zrno?
Post je spojen: [time]1274351219[/time]
_________________________________________________
Deni je napisao(la):
nema šta razmisliti, za takve stvari obavezno trofazne ,(već i proizvođač transporetra to namestio) bolje da priključiš trofaznu u kuću nego zezaš sa tim monofaznim motorima, monofazne ni za k...c
ja u toj kući ne živim, prelaz s monofazne na trofaznu košta 700-800 evra.a da uvodim trofaznu zbog pužnog transportera je potpuno neisplativo...
 
Motor i dalje ostaje trofazni. Jedino sto regulator od jedne faze pravi tri.Ugradjivao sam ih na ventilatore, puzna transportere,trakaste transportere,konvejere,ekstrudere...nigde nisu pravili problem (sem u novcaniku) a sto se tice podesavanja ako nesto zatreba tu sam. struja za 4kw ti je oko 8A po fazi sto bi na fr bilo oko 24A na ulazu te jedne
 
sasa22 je napisao(la):
Motor i dalje ostaje trofazni. Jedino sto regulator od jedne faze pravi tri.Ugradjivao sam ih na ventilatore, puzna transportere,trakaste transportere,konvejere,ekstrudere...nigde nisu pravili problem (sem u novcaniku) a sto se tice podesavanja ako nesto zatreba tu sam. struja za 4kw ti je oko 8A po fazi sto bi na fr bilo oko 24A na ulazu te jedne
nas je pre tri godine prebacivanje kostalo 120 km ili 60eura plus doplata za sklopku 15 eura posto je uzeo nasu staru u racun. po zavrsenom poslu smo ga prodali nekom covi sto usluzno reze drva i jesenas je snjim jos radio nije stradao
 
tarana je napisao(la):
nije bitna samo snaga već i struja motora.
još nešto me zanima. sasvim je moguće da je motor u transporteru predimenzionisan.
dakle, ovi što već imaju transporter, koju snagu motori imaju i na koju visinu dižu zrno?
Post je spojen: [time]1274318819[/time]
_________________________________________________
Deni je napisao(la):
nema šta razmisliti, za takve stvari obavezno trofazne ,(već i proizvođač transporetra to namestio) bolje da priključiš trofaznu u kuću nego zezaš sa tim monofaznim motorima, monofazne ni za k...c
a u toj kući ne živim, prelaz s monofazne na trofaznu košta 700j-800 evra.a da uvodim trofaznu zbog pužnog transportera je potpuno neisplativo...


onda traži od komšije trofaznu struju za taj transporter platiš po kw/č što potrošio, to ti najjeftinije ::namigivanje::
 
Možeš li da objasniš kako radi taj regulator princip rada ili neku šemu

Osnovni smisao tog regulatora je da promenom frekvencije menja broj obrtaja motora.Mrezni napon je 50hz motor na toj frekvenciji ima npr 1400 o/min ako hz spustis na 25 dobices 700 o/min ili ako povecas na 100 dobices 2800o/min.A sto se tice pravljenja od jedne faze tri jednostavno, pravi kasnjenje izmedju faza i dobija trofazni sistem.Sema vezivanja su jednostavne ulaz izlaz jedino sto motor mora biti u trouglu za rad na 220v.Upravljanje se vezuje spram potreba korisnika i opcija proizvodjaca.
 
ja ti savetujem da to ne radis. vrlo lako mozes upaliti instalaciju. ako vas bas zanimaju detalji mogu objasniti. pozdrav

ps. poredjenje bi bilo isto kao kada bi kroz jednu cev od 3/4 cola hteo da imas protok vode kao 2 cola.. puklo bi gde je najtanje
pozdrav
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh