Mf>ursus+zetor-imt

Duplaka malo .Skoro na prste jedne ruke a brdovit kraj.
 
Da, evo ovo su duplaci:

1. Zetor 7045


8. Zetor 7745


19. Landini 8880
20. Zetor 7745

26. Massey Ferguson 3060

28. SAME Falcon (kupljen nov prije dobrih 40 godina i još radi bez otvaranja)

31. Massey Ferguson 254

Ostali nose tegove naprijed, lance nazad kad je vlažno. Glavni plug je IMT 755, to vuku svi redom sem Landini 8880, on ore sa 3x14", MF 3060 koji ore sa 2x16" i MF 254 koji pokušava da ore 10-15cm s 2x16". Ovi manji traktori oru sa jednobrazdima ili sa 755 jako plitko. Inače, svi ne-duplaci redovno dobijaju nove gume nazad pošto već sa osrednje istrošenim gumama nema priče o nekom radu, sem sa lancima.
 
Za prvu rečenicu ne mogu a da se ne složim sa konstatacijom,
A za drugu, ne mogu a da se složim sa konstatacijom......
 
Navodno su zetori najkvalitetniji po izradi bili do 1998god. A kasnije koma plastike i zavrsna obrada koma. A ovi stariji cisti celik i lim! Neovisno koji model. A motori su super samo od 7211 na dalje puno trose s obzirom kakva je cjena nafte ili plavog diesela...
 
stvarno?
a sta je sa "16245", koji je (bio) najmanji potrosac (u svoje vreme po potrosnji u g/kWh)?...

inace mnogo ne znam o 18345. Hvalili su "16245", najvise "16245 super", za ovo ne znam mnogo. nisam bas cuo dobre svari, ali kazem ne mnogo - ni nema ih mnogo.
 
vodi racuna dali u menjacu imas potreban sklop zubcanika za prednje vuce da nebi imao problema sa brzim i sporim brzinama
 
Da samo sto je na videu 360 3p, tj sa motorom od frcka . Na videu se vidi njegova naj veca prednost tj grip + dobar izbor brzina pre ce da se raspadne nego da nesto ne izvuce :ppozdrav:
 
pa ovako radjeno je skoro do najsitnijeg detalja tako je gazda hteo znaci kompletno restauriran delovi sve original nista nije budzeno znaci bilo je i malo smesnih i opasnih cena kupovano je sve u goloboku + tapaciranje +instalacija + mehanika+limarija+ izolacija sve ukupno nesto ispod 3000e
ponavljam tako je GAZDA hteo
 
ima li neko ideju, kako na 539 napraviti napred branik (da se ne ostecuje prednja maska i hladnjak u zaoravanju kukuruzovine u sumi isl..)?

Ja sam materijal nasao, samo se dvoumim:
1 da li da ide izmedju tockova ili cak i ispred tockova
2 na sta kaciti taj branik (ispod hladnjaka ima na onimsrafovima ili blize tockovima na slobodnim rupama?

Hvala

(ako sam pogresio temu, izvinjavam se, uputitte me na odgovarajucu)
 
ima li neko ideju, kako na 539 napraviti napred branik (da se ne ostecuje prednja maska i hladnjak u zaoravanju kukuruzovine u sumi isl..)?

Ja sam materijal nasao, samo se dvoumim:
1 da li da ide izmedju tockova ili cak i ispred tockova
2 na sta kaciti taj branik (ispod hladnjaka ima na onimsrafovima ili blize tockovima na slobodnim rupama?

Hvala

(ako sam pogresio temu, izvinjavam se, uputitte me na odgovarajucu)

Mislim da je ova tema prikladnija za to. :osmeh:
http://poljoinfo.com/showthread.php?5227-Inovacije-na-IMT-traktorima/page24
 
interesuje me da li brzi obrca kardan na 558 ili na 577 stari tip.od ti dva koji vise ima snage na kardan?
 
Nazad
Vrh