Mehanizacija za održavanje zatravljenih površina u voćnjaku

Један у селу је стављао ланац од бицикла и сајлу. Ради док не налети на неравну површину или нешто тврдо. Ако је површина равна није било проблема.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Ja nemam tarup,u planu mi je da mi ga pravi drug koji se bavi time i bice sa lancima,ali gledao sam kod komsije kako kosi feguson sa tarupom od 1.6 m (mozda je i veci malo jer ga ferga jedva nosi) i ovakvim lancima (ima ih 3 komada) To je strasno kako kosi. Bagrem debljine pivske flase melje bez problema. Ja nisam mogao da verujem da je to moguce,ali video sam svojim ocima. Inace tarup umesto diferencijala ima sajbnu kojom su nekada pokretane vrsalice. Prednost lanaca je i to sto kad udari u kamen ili panj ne moze da polomi nista za razliku od noza. U najgorem slucaju,pokidace lanac. I jos nesto ,ljudi koji su koristili i lanac i noz kazu da sa lancima mnogo vise opterecuje traktor.
Taj tarup je slican ovom
 
Poslednja izmena:
Probao sa lancem ,melje sve, samo traktor mnogo vise oseti lance ,nego nozeve ,jos kad je trava veca i gusca muke.
Sto se lanca tice ,kao sto je vec neko pisao,moraju biti u kvalitetu,ovi kineski se kidaju posle 100m.

Sad mi je u planu jos jedan nosac sa nozevima, ali razmisljam da to bude nosac sa 4 kraka od 1.2m i po 20cm klateci nozevi na krajevima, da li je neko pravio sa 4 kraka ? Koje su tu prednosti ili mane ?

Ovako nesto

5a4731e3eb7c3459a319cc0e0156fe15.jpg
 
Kod mene su tri glave sa po 4 noza na glavi al su glave 80 cm precnika

Послато са SM-A415F помоћу Тапатока
 
Kupio nekako pred pocetak prosle godine i sad posle godine kosnje, kada je trava bila najjaca do sada utisak za kosacicu - odlicna!
Samohodka, prelazi bez problema krticnjake,rupe kojih je ovde u izobilju, jako lako za rukovanje moze dete upravljati sa njom.
Motor radi rekao bih po sluhu ispod 70% - jako lepo podesen broj obrtaja kose sa hodom tockova, potrosnja mala.
 
Da malo oživimo temu...treba mi savet
Imam motokultivator Labin mondial junior, benzinac, 8ks., ne radi motor.
Planiram da ga prepakujem, da na njega stavim (kineski) dizel. Prepravka (motor+ruke) košta 300e.
Koristio bi ga jedino za košenje trave, imam zasad od 1ha lešnika (u 8. godini).
Potrebna mi je kosa.
Vidim da na njega pašu (i preporučuju se) IMT kose, ali ne znam sa kog modela: 506, 507 ili 509?
I da li je ovo neko radio (stavljao IMT kosu na Labin), kakva su iskustva?
Kakvu kosu kupiti, koje širine, na šta obratiti pažnju?
Da napomenem da sam čist amater, u materiju se slabo razumem, pa je svaki savet dobrodošao....
 
Nazad
Vrh