Mehanizacija u Vinogradarstvu

Oko grozdja uklonim rucno zaperke do osnove, do visine 2 zice. A zaperke iznad druge zice sa bocne strane reda i na vrhu iznad najvise zice odsecam velikim makazama za zivu ogradu takodje rucno, da se ne pomisli da cele lastare odsecam iznad grozdja. To je trenutno pored okopavanja operacija koju radim rucno za sve ostalp je mtk ili taktorce kosačica
 

Odo u jutubere, tu su pare 😁.

Utisci: seče sve, ne promašuje, vrti odlično noževe i na leru, brzo se radi, 1. Brza na 1200 rpm, potrošnja nikakva
Mane: nema transportni mod, tj. sklapanje i sad da uzimam uzeo bih model sa 5 vertikalnih noževa, hoće da ostane dole nisko jer ne dohvati poslednji nož ali to je i do lošeg provlačenja...

Suma sumarum zadovoljan.
 
Bogami lepo..svidja mi se brzina hidro motora sto nemora velik gas.jedino kako izgleda ici prvom brzom..nesto mi brzo deluje..mozda 4spora pa da mozes lakse da drzis pravac..
 
Kljuk, vino sve moze s njom..a ovo za filter neverujem posto ce nabrzinu zagusiti filter...neka presa resava problem..ako su manje kolicine i ona rucna resava
 
Enoitalia 1.5kw trofazni, turbina fi50 je direktno spojena na motor,10.000l/h
136.000din
To je jeftiniji model ima raznih varijanti kajs, sa reduktorom itd..pa kome sta vise odg
 
Hvala. Moraću da se sledeće godine podnovim, dosadilo mi da se patim sa ovim mojim krševima i budževinama...
 
Odlicna stvar, ko se ozbiljno bavi proizvodnjom vina bez ovakvih stvari je samo mucenje. Meni za 1000-1500l vina zavrsi posao i busilica ali ovo je gospoCki.. :)
 
Jedan savet za pretakanje tečnosti, šire itd. Pumpa mašina za sudove, pvc kućišta, pvc radno kolo, solidni protoci, tihe, jeftine....
 
Gde kupiti elektromotor za muljac za grozdje, po mogucstvu polovan?
Potrazi motor od 1400 obrtaja ili sporiji i veliku remenicu od mesalice, sve to namontiras na muljacu i radi. Motor nemora biti jak 500-700w monofazni (moze od mesalice takodje ali je krajnje nebitno bitno da je sporohodan). Kod mene je trofazni 400w i radi bez problema. muljaca sa 25cm valjcima proguta oko1t za sat taman koliko stignes da sipas u nju. Na valjcima dobiles oko 4 obrta u sekundi . Imam veliku sa gusanim valjcima od 40cm ali je nema ko dizati na kace pa sam napravio ovu (ako nekom treba mozemo se dogovoriti na pp ). Muljaca 10000 a mesalicu imam i resen problem i sto je najbitnije nema 40 kg sa sve motorom
20201007-172440.jpg
 
Poslednja izmena:
Potrazi motor od 1400 obrtaja ili sporiji i veliku remenicu od mesalice, sve to namontiras na muljacu i radi. Motor nemora biti jak 500-700w monofazni (moze od mesalice takodje ali je krajnje nebitno bitno da je sporohodan). Kod mene je trofazni 400w i radi bez problema. muljaca sa 25cm valjcima proguta oko1t za sat taman koliko stignes da sipas u nju. Na valjcima dobiles oko 4 obrta u sekundi . Imam veliku sa gusanim valjcima od 40cm ali je nema ko dizati na kace pa sam napravio ovu (ako nekom treba mozemo se dogovoriti na pp ). Muljaca 10000 a mesalicu imam i resen problem i sto je najbitnije nema 40 kg sa sve motorom
Sredili smo u medjuvremenu, imali smo neki trofazni motor od 380W (sto smo se plasili da ce biti malo ali nije radi odlicno) i odneo cale kod metalostrugara da napravi remenice i da postavi sve. Pogresio je samo kad je radio veliku remenicu napravio je mnogo malu (a rekli smo mu da stavi sto vecu moze) i ne spusta dovoljno obrtaje pa se dole peraja vrte brzo i polome se peteljke pa na onom kraju gde ispadaju peteljke ispadnu i komadi peteljki kroz sito. Za ovu godinu ce da odradi tako do kraja, povadimo rukom peteljke na svakih 15-20 gajbi a za sledecu sezonu cemo samo da mu montiramo vecu remenicu i ima da radi kao sat! ;)
 
Jebiga, meni je najveci merkam berba , a ova automatika lepo radi.
Ne znam kako robot postupa sa grozdon koji je iza lista ...
 
Da se vratimo u realnost 😁
Jel ima neko iskustva sa ovim predrezačima?


Rešio sam da predjem na kordunicu pa da olakšam maksimalno rad. Hteo sam i ove ali mi je prut oštećen od grada (muku sam video sa povijanjem lukova).
Već imam zalamačicu ovih grka i zadovoljan sam vrlo, a ove sve rade u suštini na istom principu...
Da li kida žicu, šta se desi kad rokne u stub itd.?
Hvala.
 
Poslednja izmena:
Koja im je cena?gledao sam na yt neke samo sa 2 noza pa bukvalno osisas samo iz gornjih zica sto mi izgleda extra
 
Da se vratimo u realnost 😁
Jel ima neko iskustva sa ovim predrezačima?


Rešio sam da predjem na kordunicu pa da olakšam maksimalno rad. Hteo sam i ove ali mi je prut oštećen od grada (muku sam video sa povijanjem lukova).
Već imam zalamačicu ovih grka i zadovoljan sam vrlo, a ove sve rade u suštini na istom principu...
Da li kida žicu, šta se desi kad rokne u stub itd.?
Hvala.
Ако већ имаш њихову шишалицу за зелену резидбу, моћи ће на те носаче да дође и предрезач?

Срђанова идеја је добра макар и најгорњу жицу да ослободи па је доста посла олакшала .
 
Nazad
Vrh