Mehanicke sejalice za kukuruz

Za 20 kruga osovine treba da ispadnu 100 zrna

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
Danas sam okrenuo 20 obrtaja sjetvenu osovinu na dvorednoj sijačici,ispalo po 82 zrna iz svake baterije.U sjetvi ne primjećujem da ima odstupanja u razmaku zrna po tabeli iz kataloškog upustva.U pitanju je stara verzija sa gusenim pločama.
 
E sad te sejalice sa metalnim tanjirima imaju tanjire sa 16,18 i sa 20 rupa pa je tu vec druga matematika a ne znam ni da li je isti prenosni odnos ovo je upustvo za one sa plasticnim tanjirima

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Sijali zadnji put na pneumatsku sfogiu sad sam s imt posijao jer je džaba prijatelj posijao.
Pa ćemo vidit
 
Jedno pitanje za vas koji koristite oltove mehanicke. Kupio sam sejalicu i treba da sejem prvi put. Ima mehanizme za zrno po zrno. Interesuje me kako pravilno odabrati plocu. Treba da sejem as 160 i seme je dosta lose kalibrisano, tj sam oblik semena je los, pljosnato, usko a dugacko. Na 11ku mi zaglavljuje kada rucno probam a na 12ku zna bas cesto da prodje po dvoje kada potrefe neki los polozaj a tako zna i da ga slomi. Interesuje me na 11ku da li mora seme glat da prolazi ili sme po malo da zaglavljuje?

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
 
Imaces problem ako zaglavljuje seme, kada preskoci tu rupu gde je zaglavljeno seme gubis jedno zrno u redu.
I ja imam Olt sejalicu i to je problem, voli okruglo i jednako seme.
Ja bih ti svakako preporucio da stavis 12 ploce.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Sto je najgore ono i na 12ki krenu po 2 pa i tako zaglavi ili polomi neko zrno. Kao sto rekih jako lose seme za odabir ploce, nisam pametan.

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
 
Nema tu pomoći.
Ja sam svoju prodao radi toga.
Posijali s imt mehaničkom isti bog.
Za njih treba sjeme u dlaku biti.
 
Knjiga kaze odabir ploce se vrsi tako da se sjetvena osovina okrene 20 krugova u tih 20 krugova trebalo bi da ispadne 100 zrna kukuruza. Probaj 11 pa 12 pa ces viditi. Ti okreni 10 krugova znaci 50 zrna lakse za izbrojiti. I ja imam takve izbacivace i uvijek stavim vecu plocu i dobro posije ako negde bude i dva zrna pa sta, al nije to toliko strasno.
 
Bolje je po negdje i dva zrna nego da ti se zaglavi sjeme u sjetvenoj ploči i da tako siješ po čitavoj parceli.
 
Jedno pitanje za vas koji koristite oltove mehanicke. Kupio sam sejalicu i treba da sejem prvi put. Ima mehanizme za zrno po zrno. Interesuje me kako pravilno odabrati plocu. Treba da sejem as 160 i seme je dosta lose kalibrisano, tj sam oblik semena je los, pljosnato, usko a dugacko. Na 11ku mi zaglavljuje kada rucno probam a na 12ku zna bas cesto da prodje po dvoje kada potrefe neki los polozaj a tako zna i da ga slomi. Interesuje me na 11ku da li mora seme glat da prolazi ili sme po malo da zaglavljuje?

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
Kod takvog semena okreneš ploču gde ti je žljeb prema tanjiru.Ako ti na 11 krje,stavi na 12.Ako su ti ova nova kućišta ( metalna ) onda stavi obavezno po 2 opruge jer sa jednom hoće da zaglavi skidač i onda će ti mnogo semena bacati a ovako samo teraj brale.
 
6 godina imam OLT dvorednu sejalicu sa plasticni kofa za semena i metalni sanduk za gnojivo, od kada sam je kupio samo mehanizmi u kofama sam promenio sa ove nove metalne i zadovolan sam njihov rad. Sada planiram nabaviti cetiri redna istog tipa cena kod nas je od 700 do 900 evra sto po mom mislenju je mnogo posto vidim da se prodaju novi kineski sejalica za 1260 evra isto cetiri rednu. Sada dali vredi dati 900 evra za polovnu ili kupiti novu. Iskustva sa tim kineskima jos nema ali video sam jednu u selo kod mene pa cu se raspitati. Svaki sovet mi je dobrodosao, jel sam amater u ovaj posao.
 
Ma kupi polovnu kod nas za male pare mozes je rastaviti i doterati u kolima.To je prevelika cena.
 
Користим услужно сејалицу мск 2 и како год да је подесим, увек избацује семе на нешто веће растојање, па посеје мање семена. Нпр. ако је намештена на 17,5 цм сеје углавном на 20. И остале сејалице у селу понашају се слично и изгледа да не зависи пуно од избора отвора сејне плоче. Да ли се зупчаници разликују на различитим издањима сејалице? Уз заглављивање и прескакање чак и са овим новим механизмима за избацивање то буде посејано и до 25% мање семена од предвиђеног. Изгледа да много зависи и од облика семена, једном сам са овом истом сејалицом посејао скоро па идеално, био је ЗП 677. У сваком случају велике муке са подешавањем.

Послато са HTC 10 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh