Mešaone stočne hrane

Prodaj ga meni pa ću naći šta mu fali. :haha: Šalim se, naravno!
Mislim da mu fale nosači noževa i sami noževi kao i oni čistači što skroz spreda dođu. Viđao sam par komada otvorenih pa se toliko sećam.
Ako nije problem, može li cena u pp.
 
Čekaj bre nesko2563 da se bar ohladi u dvorištu. :haha: Ako može neka slika, gledao sam kako rade, ali niko nije hteo da ih otvori. Srediću ga detaljno, mada sem malo farbe, par elektroda i 4 točka nemam šta da dodam. Cena nije tajna, plaćen je 6000 RSD.

Evo ovde se možda bolje vidi, nosači mislim da su tu, samo ne znam kako ti čistači izgledaju.

 
Poslednja izmena:
Pogledaj kako izgleda kompletan rotor kod sličnog mlina

disk-za-traktorski-mlin_slika_XL_30774617.jpg


disk-traktorskog-mlina_slika_O_24895673.jpg


Fale ti dakle čekići i prednji disk sa noževima pride.
 
Da je u pitanju nuklerana fizika i da razumem ,, ali hranilica da omasi ugao ili tome slicno , smesno je diskutovati .. neka izracuna sinus , trebace mu i tandges .. i hrana ce pod tim uglom sama silaziti u korito ali podrazumeva se i da i ma 10 dan crnog pojasa .. bez svihovih parametra .. nece uspeti da izvari hranilicu ,a zivotinja ce dotle da odlazi sama u kupovinu hrane , znaci 100 din ostavis i odlazi u nabavku hrane povolji ...:haha:
 
I ja sam tako mislio kupicu jednu ili dve pa posle kopiramo ako valja. Inace neznam da varim i nisam ni probao i ne volim te poslove sa gvozdjem, halo judi ja sam stocar, i fizicki i po struci :osmeh: I da ne pricam ako mi materijal izlazi naprimer 60eu nema smisla da se mucim placam galantno 75 i gotovo.
 
Izace i vise od 60 ako uzima sve po ps znaci savijanje lima pa navojna sipka pa nove kutije ... A ako imas maste i malo starog materijala ne izadje te skoro nista .
 
Ne mislim da kupovina hranicice bi trebao da poremeti proizvodju... ako je tako onda davno treba gasiti sve....
Ali ipak hvala na savetima.
Naprimer bokseve za prasenje nisam platio 700-800eur po komadu nego od starog gvozdja napravio i majstoru dao 2 praseta...
 
Pozdrav. Hteo bih da uzmem polovnu mesaonu kapaciteta do 300 kg. Pa ako znate ko ima da proda da mi kazete. Unapred hvala.
 
pre par godina sam napravio vertikalnu mesaonu zapremine oko 350kg medjutim mesaona je bila cetvrtasta za kos sam iskoristio stari rasipac za vestak onaj slovenacki a na njega sam dodao nadogradnju od 80cm visine malo sporije je mesala ali i to je bilo bolje nego lopatom:ideja:
Kasnije sam pokupio mere od neke kupovne kose mesaone pa sam par komada pravio za prodaju nego dodje vreme da i sebi uradim jednu kosu,one mnogo bolje mesaju vlazan kukuruz i sojim punomasni griz sta je u vertikalnoj bio problem. stizu i slike
 
Ima li neko od forumaša mešaonu vertikalnu odžačku od 50 kg, ako ima molio bih ga da je slika izlaznu osovinu da pogledam nešto. Zvao sam fabriku i trenutno nemaju na stanju ali biće za 6-7 dana i košta 11500rsd, a na otpadu sam našao motor trofazni 1.1 kw sa reduktorom koji se okreće 50 okretaja u minuti. Idealno za mešaonu samo me intresuje taj izlaz osovine da vidim šta još treba da bi to spojio.
 
ako mislis na mesaonu od 50kg onda je ona horizontalna,ako imas negde u blizini odzacki krunjac-prekrupac pogledaj tamo posto je isti izlaz,uz mesaonu se dobije veliki pogonski tocak koji je iste velicine kao na krunjacu ali ima na sebi i jedan mali otprilike velicine onog na elektro motoru i onda se taj sa krunjaca stavi na mesaonu a ovaj sto se dobije uz mesaonu se stavi na krunjac i povezuje se kaisem sa elektromotorom a drugi kais povezuje krunjac-mesaona i ima kod mene 60 obrtaja u minuti.
izlaz osovine ima rupu za kajlu(dobijes uz mesaonu) i kad stavis remenicu samo zakajlas i gotovo,posto neces ici preko krunjaca zavrnuces taj motor za neku plocevinu pa za mesaonu i povezi kaisem i cepaj.
imas u temi (negde) slike kako je to uradio jedan clan

- - - - - - - - - -

imas slike na strani 13 i 19 s tim da je ova na 19 radjena sa 2 remenice da smanji broj obrtaja sto kod tebe nece morati
 
Hvala rekreativac, pročitao sam celu temu i video sam to kako je napravljeno, ali kada radi mešaona mora da radi i mlin i krunjač, neradi dugo svega dva minuta ali jbg nemora ni toliko. Na taj odžački samo krunim kukuruz a na drugi meljem prekrupu pa bi ovo napravio sa zasebnim pogonom, jednostavnije je i posebno krunjač posebno mešaona.
 
Nazad
Vrh