Massey Ferguson

I ja planiram da kad budem kupovao nesto vece to bude MF neki od 180-200ks Mnogo su dobri! :D
 
@didi

Ovde kod mene u selo je došlo barem 15-tak MF-ova snage od 80 do 130ks i svaki koji je kupio ubrzo (za godinu-dve) je nešto morao da radi na traktoru.
Nisu to bili neki veliki kvarovi, najčešće hidraulika, ali su delovi poprilično skupi.
 
Fendt je majka za MF,ali ni on nije jeftin za odrzavanje,problem je kod nas sto mi svi kupimo iznjakan traktor a "povoljno"sa navodno malo sati i to sve u ceni novog 820mtz,i to na neku kredu itd....i onda kad nesto crkne uuuuuubreeeeeeeeeeeeeeeeee,skupo,svaba kada ga proda kaze "e samo kada sam se resio ovog krsa" a srbin kad kupi kaze "u brate sto sam kupio dobar traktor,ko nov povoljno'',ko moze da uzme novo dobro je ako nemoze nek pazi dobro jer dileri su prefrigani,samo ih gledam sta rade u rumi svako jutro 3 pre nego raja pocne da dolazi, sa MF dzondiri itd...pale ih na 6 akumulatora start sprejevi i onda ih ugreju dobro i pale svakih 15 minuta da kada ja dodjem a on lepo pali nedimi i da uopste moze da upali,zato kupci oprez,jer nasi dzepovi nisu za ta odrzavanja,zato ja teram ruse i sad cu ursusa 120ks,to je jos pristupacno za nas dzep i povoljno,a o ostalim traktorima samo mastam i gledam po sajmovima,nista vise
 
na tim serijama 30xx su večinom kvarovi elektronike..al to kad jednom dobro složiš dalje ide narednih godina... znam čovjeka koji ima 3080 i jako je zadovoljan s njim...
 
danger je napisao(la):
Fzato ja teram ruse i sad cu ursusa 120ks,to je jos pristupacno za nas dzep i povoljno,a o ostalim traktorima samo mastam i gledam po sajmovima,nista vise

A kolika će biti cena tog Ursusa?
Nešto me mnogo interesuje taj traktor u zadnje vreme.

:off_topic:
 
i ja sam cuo da serije 3... imaju dosta problema sa elektronikom i multipowerom,e sad sve zavisi koliko si kupio "dobar" traktor
 
Ja sam prosle godine gledao jednog 8160 za 18000 eura i jako mi se svideo samo nisam imao dovoljno novaca da ga kupim! Al sam se definitivno zaljubio u MF! :D
 
Nazad
Vrh