Massey Ferguson

I kad hocu da plice orem, nece da malo digne, vec iskoci, a i kad hocu da dignem isto trza i skace naglo..
 
Kod mene ovih dana prenitovana lamela,prepakovan cilindar kvačila i nov druk ležaj.
2a7sdy0.jpg

fkxki0.jpg
 
Zna li neko na koliko se kila steže glava na Massey Ferguson 3060?
14 kila?
 
Poslednja izmena:
Ušla neka "Džura" u MF 3120.
Naime, menjali smo gumice na jednom kočionom cilindru pošto je puštao ulje ali je kočio. .Posle toga kada smo "dobili " kočnice ,nešto se čudno dešava.Traktor ide polako(ne bitno u koju brzinu) ,stisnem kvačilo a on nekada zakoči a nekada ne .Isto idem polako ,namotam točkobve i stisnem kvačilo on se zakoči.Lampicu od pritiska ulja u hidrauliku nekada upali nekada ne .Zamenimo veliki filter hidraulike ,nešto bolje ali opet na manjem gasu hoće da koči kada namotamo volan ili stisnemo kvačilo.Uradio je spremanje za setvu tako.Danas mu promenem uložak filtara on isto.Da napomenem da smo ispuštali vazduh na onu malu sisicu kod filtera a i pozadi za kočnice.
Da li je neko imao ovakvih problema ?
 
Poslednja izmena:
Moze biti da je to sto kolega srdjan pise ali moze biti da nemas dovoljan pritisak ulja u Dyni, za pocetak premeri pritisak u tom vodu za dynu bi trebalo da ima od 17-19,pre ce biti da je to, posto je taj vod manjeg pritiska povezan sa volanom. To sto ti se desava moze da bude da nemas dovoljno pritiska u sistemu i onda taj manji pritisak ne moze da savlada oprugu i onda ti vuku dve grupe lamela, odnosno jedna vuce a druga koci, pogledaj i ventile na solenoidima i oni hoce da ne zatvore do kraja, to ces daa elemenises tako sto u - d- modu ne bi trebalo da koci jer tada nema pritiska uopste a u ostalim bi trebalo. Proveri sve ovo a ako nista nije i sve je dobro onda moze da bude to sto je kolega srdjan rekao
 
Ovo se nije dešavalo ,dok nismo dirali kočioni cilindar.Da li ima ventil konstantnog pritiska na vodu niskog pritiska ?
 
Ja sam imao 8110 na njemu je gore ispod haube i tu mozes da povecas ili smanjis pritisak, ali može da ti se desi da ti je pritisak dobar ali ti neki od el ventila ne otvara ili ne zatvara dovoljno. Prvo premeri pritisak
 
Nazad
Vrh