Mali saveti zlata vrede

• Začetnik teme brundalo
  • Datum pokretanja

dado

Član
Učlanjen(a)
3 Nov 2008
Poruka
39
prst po širini,znači 2-3 cm,mislim da ću sutr to radit pa ću probat uslikat,ali još me pati to stavljanje slika na forum,pokušat ću.inaće sad imam materijala za odsijecanje repova,nisam se stigo pohvalit a počele mi se janjit ovce,zasad 4 ovce po dva janjeta

B

brundalo

Guest
dado je napisao(la):
prst po širini,znači 2-3 cm,mislim da ću sutr to radit pa ću probat uslikat,ali još me pati to stavljanje slika na forum,pokušat ću.inaće sad imam materijala za odsijecanje repova,nisam se stigo pohvalit a počele mi se janjit ovce,zasad 4 ovce po dva janjeta
Neka ti bog da.U mene prije dva dana jedno i jutros........... uginulo. Samo ti poslikaj a ja cu ti pomoc stavit slike na forum

P

popovic

Guest
Neka ti bog da.U mene prije dva dana jedno i jutros........... uginulo. Samo ti poslikaj a ja cu ti pomoc stavit slike na forum
[/quote]

Brundalo prijatelju,ova godina nije bila tvoja ali dace Bog da sledeca bude bolja.

B

brundalo

Guest
Volintena je napisao(la):
brundalo je napisao(la):
U mene prije dva dana jedno i jutros........... uginulo.
Nije valjda u pitanju onaj malecki sa fotkica?!?
Je upravo on, samo se ugasija. Jednostavno je zaspa. A danas se dogodilo drugo sranje. Ovca se ojanjila. Lipo krasno janje..zensko..... vizljasto. cim je doslo na svit odma je cilo stado uzbunilo he he. Sve je u redu sa njim/om ali mater.... nema mlika.... poludija san. sad ga podmecen pod onu prvu. A sta ces to je dil posla.
Ali me zanima kako to da se ovca pojanjila a iz nje ni kapi mlika? Zna li neko mozda? Zva san odma veterinara ali oni pojma nemaju :sta: :sta:

B

brundalo

Guest
popovic je napisao(la):
Brundalo prijatelju,ova godina nije bila tvoja ali dace Bog da sledeca bude bolja.
[/quote]
dobro si reka, ako Bog da. Ali ni ja necu dat da sve ode u materinu. Hvala na podrsci

ivanhoe

Član
Učlanjen(a)
16 Apr 2008
Poruka
1.211
brundalo je napisao(la):
Zva san odma veterinara ali oni pojma nemaju :sta: :sta:
Ima inekcija za izazivanje laktacije :bravo: Pitacu cure dal se seca napamet pa ti javim
Stize odgovor
Oxytocin po 2ml/ dan dok se laktacija ne normalizuje
1X Penstrep (antibiotik) 1ml/10Kg

B

brundalo

Guest
ivanhoe je napisao(la):
brundalo je napisao(la):
Zva san odma veterinara ali oni pojma nemaju :sta: :sta:
Ima inekcija za izazivanje laktacije :bravo: Pitacu cure dal se seca napamet pa ti javim
Stize odgovor
Oxytocin po 2ml/ dan dok se laktacija ne normalizuje
1X Penstrep (antibiotik) 1ml/10Kg
HVALA ti decko bog te blagoslovija

ivanhoe

Član
Učlanjen(a)
16 Apr 2008
Poruka
1.211
Eventualno u slucaju upale vimena dodati dexamethason 3ml
Izvini sto je ovako u reslovima ali tako su stizale poruke

B

brundalo

Guest
Ma znan ja to ali..... izaslo je sve tako naglo, ma ovo je zilavo prezivit ce 100% :ppozdrav:

toni

Član
Učlanjen(a)
6 Nov 2008
Poruka
64
ej brundalo.jeli joj to prvo janjenje? kako joj izgleda vime? jeli ista vece nega kad je bila zasušena? ako je pusti janje da povlaci i tribalo bi navuc mliko? mozes i ti stavljat tople oboge i masirat. provat pomust. tribalo bi doc.
nece ti pomoc oksitocin ako nema mlika!!!!! to je hormon koji djeluje na glatke misice koji su u alveolama mljecne zljezde. misici se stezu i isprazne alveolu, ako nema nista u njoj nema pomoci.
ako je vime skroz malo i suvo za to je najvjerojatnoje kriv neki drugi hormon npr. prolaktin......

B

brundalo

Guest
toni je napisao(la):
ej brundalo.jeli joj to prvo janjenje? kako joj izgleda vime? jeli ista vece nega kad je bila zasušena? ako je pusti janje da povlaci i tribalo bi navuc mliko? mozes i ti stavljat tople oboge i masirat. provat pomust. tribalo bi doc.
nece ti pomoc oksitocin ako nema mlika!!!!! to je hormon koji djeluje na glatke misice koji su u alveolama mljecne zljezde. misici se stezu i isprazne alveolu, ako nema nista u njoj nema pomoci.
ako je vime skroz malo i suvo za to je najvjerojatnoje kriv neki drugi hormon npr. prolaktin......
To joj je 5 janjenje i dosad je sve bilo ok. Regularno zasusivana, bez mastitisa, nikad problema a sad mlika ni za lik. Doduse danas san iz jedne sise uspija izmust 2 mlaza a popodne jos 2 tako da se nadan da ce krenut

siks

Član
Učlanjen(a)
12 Sep 2008
Poruka
192
Problem je to Brundalo ja mislim da tu nece biti mleka ,ja sam imao proslo jagnjenje ovcu dvisku ojagnjila dvojke i nije imala mleka tj. samo malo2-3 mlaza iz sise pa jagnjici nisu nikako napredovali. Ja sam zvao veterinara i on joj je davao neke injekcije ali nije uspelo e sad je problem posto je opet sjagnjasta sta ce biti sad dal ce imati mleka ili nece. A ti se malo pomuci, flasica pa kao bebu,jeste tesko ali uspeva sigurno.
Takav ti je zivot nas slobodnih umetnika :zli: :zli: ::novac::

B

brundalo

Guest
siks je napisao(la):
Problem je to Brundalo ja mislim da tu nece biti mleka ,ja sam imao proslo jagnjenje ovcu dvisku ojagnjila dvojke i nije imala mleka tj. samo malo2-3 mlaza iz sise pa jagnjici nisu nikako napredovali. Ja sam zvao veterinara i on joj je davao neke injekcije ali nije uspelo e sad je problem posto je opet sjagnjasta sta ce biti sad dal ce imati mleka ili nece. A ti se malo pomuci, flasica pa kao bebu,jeste tesko ali uspeva sigurno.
Takav ti je zivot nas slobodnih umetnika :zli: :zli: ::novac::
slazen se decko...stvarno smo slobodni umjetnici :haha: :ppozdrav: :ppozdrav:
Ovo sta mi moramo kombinirat to niko ne priznaje ka umjetnost ::lose:: :ppozdrav:

Tar

Član
Učlanjen(a)
26 Apr 2008
Poruka
1.167
@toni
kada hoces da stavis vise znakova pitanja onda ih kucaj sa razmakom jer od 3 znaka pitanja ispadne :haha:

Vrh