Malč folija

Tintoreti
To nisu providne folije nego folije za jednu godinu i namenjene su jednoj sezoni a prave se od recikliranih granula i imaju sivu boju.Najvise ih koriste bostandzije,ali moze da se koriste i u povrtarskoj proizvodnji....
 
Ma nije meni bitno da ona traje uzimam je za dz, A ovo koliko sam video najvice lici na onu tanku strec foliju za domasinstvo sto se lepi , u svakom slucaju , hvala. Probacu, sa providnom a probacu i sa tamnom pa cu videti kakav efekat ima sto se tice korova a za ostale faktore verujem da su manje vise isti.:cool::cool::cool:
 
Sa providnom folijom se neces usreciti niti ces imati ikakav efekat na korove. Bas zbog toga se i koriste neprozirne folije da korov ne dobije svetlost i da ne radi.Za mene je najbolja varijanta kada kupim crnu foliju na metar.ako u rolni ima recimo 500metara tacno znamkoliko pokrivam i to je to.Kupovo sam na kili ali je to uvek bila skuplja varijanta jer je rade deblju i odlazi mnogo vise.A to je kao sto Topalovic rece jednogodisnja folija i treba da bude sto jeftinija.:osmeh::ppozdrav::cool:
 
Gde ima crne malc folije, da se kupi na metar.
Ako neko ima broj telefona, bilo kakav kontakt moze mi poslati na pp.
Potrebno mi je 500 metara folije, sirine 1, 20 m
 
Kurkela ja sam foliju kupovao u Agroarmu i bila je od 500m truba.Vidjao sam i sproleca u njihovoj apoteci u Smederevu, pozovi ih pa se raspitaj.
 
Kupio sam Izraelsku foliju od 30 mikrona, sirine 1,2 m, duzine 1000 metara za 14 500 din.
Kpk sam placao po 5, 80 din, od 150 mikrona, kapaljke na 10 cm.
Sva sreca pa se prodavci zeznulu , pa prodali foliju sa rupama, pod ne busenu. :osmeh:
Sve je postavljeno, kada uslikam postavljam foto.
 
Tesko da ce bitnije pojeftiniti.
Evo slika postavljene folije.
]http://i54.ti[IMGnypic.]http://i54.tinypic.com/1pf53a.jpg[/IMG]

G]http://i55.tinypic.com/2[IMrz86sg.jpg[/IMG]
 
Да ли неко зна ко продаје малч фолију мања паковања као што је некада имао Екструдер од 50-100 квадрата. Екструдер нема, ЕкоПласт има ролне превелике од 2000 м. Ако неко зна нека јави адресу и контакт телефон.
 
Ne sećam se cene, ja sam pre par dana kupio ćaletu u "Unijaplast"-u u NS-u, ako se ne varm dužina je 100m, imaš kontakt dole ;)

www.unijaplast.co.rs
Novi Sad
tel/fax: 021 / 6621-103, 451-585, 410 - 560
 
ja naručio u ekstruderu iz beočina cena 240din, 1kg,imo prošle godine neku bledu pamise nije svidela kao streč folija pa muka dase skine u jesen ovi prave od 18mikrona malo je deblja i izade skuplje al lakše je raditi sa njom,al rade najmanje rolne od 1000met
 
Da li bi neko mogao samo ukratko da mi objasni razliku izmedju mulch folije i strech folije, tj. debljina ti mikroni i koliko ide metara u kg folije? Hteo bih da stavim u vinograd tu foliju, ako neko moze da me uputi i naravno da neki predlog.
 
Ne sećam se cene, ja sam pre par dana kupio ćaletu u "Unijaplast"-u u NS-u, ako se ne varm dužina je 100m, imaš kontakt dole ;)

www.unijaplast.co.rs
Novi Sad
tel/fax: 021 / 6621-103, 451-585, 410 - 560

Samo da potvrdim ovo što sam napisao, pre neki dan sam kupio još 50m malč folijie u Unijaplastu, pakovanje je od firme EXTRUDER
http://www.ekstruder.co.rs/
Oni je proizvode...

Tako da znate da ima ne samo od 100m pakovanje nego i od 50m ;)
 
Знамо да имају, односно немају. Фирма Екструдер је крајње неозбиљна. Час имају, час немају. Прво су ми рекли да имају од 50 м, па кад сам назвао рекли су да немају. КУпио сам неку танку од мало микрона у другој фирми. Неће издржати ни једну годину.
 
Ova firma Ekstruder je promenila ime, sad se zovu "Tm Plast" i ne proizvodi vise foliju za jagode. Tako su mi rekli posto sam zvao telefonom.
Znate li jos neku firmu koja prodaje malc foliju za jagode, ali da prodaje manje duzine? Treba mi oko 200 metara.
Ako je nekom ostalo pa bi hteo da proda nek mi napise poruku.

- - - - - - - - - -

Zvao sam desetak firmi i nisam uspeo da nadjem malc foliju od 40 ili 50 mikrona, a da prodaju ispod 500 metara. Oni sto su prodavali vise ne prodaju, ili trenutno nemaju. ::lose::
Treba mi hitno folija, a nikako da nadjem. Mislio sam u subotu da je postavljam.
 
Malc folija nesluzi samo za ,borbu protiv korova ,ponajmanje za to sluzi,koristi se i prozirna malc folija u zavisnosti od kulture ,i zahteva korenovog sistema,ali da neduzim ,i nekuckam zabadava ,ovo bi trebalo znati ali ako nekoga interesuje neka pita pojasnicu u detalje
 
malc folija je ekstra za podizanje temperature zemlje u ranoj proizvodnji a kasnije kad ugrije onda cuva vlagu i pomalo od korova,testirao sam sa biljke sa folijom i bez i ogromna je razlika sa folijom na bolje naravno.
 
Nazad
Vrh