Malč folija

Malc folija Eko plast Indjija 022 552 821
Strec folija Moto plast Nova Pazova +381 (0) 22/321 758
+381 (0) 22/323 364
+381 (0) 22/323 584
+381 (0) 22/323 578
cena oko 220din kg
 
cabage je napisao(la):
Do sada sam koristio razne folije i najbolja mi se pokazala francuska u debljini 30 microna. Lijepo se postavlja, dosta brzo, a lijepo se i vadi. Cijena joj je nekih 100 eura za 1200 metara širine 120 cm
Jučer sam postavio španjolsku foliju istih karakteristika. Ne znam za cijenu jer sam je na brzinu trebao za plastenik a francuske trenutno nema.
Prije dvije godine sam imao izraelsku foliju od 20 microna i nikad više. Čak i ne izgleda ko folija već ko neka tkanina. Nikako se nije dala vaditi iz zemlje. Imam malo ljepljiviju zemlju kad je mokro i morao sam ostaviti za proljeće da vadim.
Koristio sam i hrvatsku ali ni jedna nije bila dovoljno dobra. Ima jedna slovenska od 40 mikrona koja je relativno dobra ali nisam zadovoljan previše. Debela je i kad se navuće lijepo izgleda ali kad grane sunce odmah se olabavi i leprša. Cijev ispod nje ode svojim putem, lijevo-desno, pa onda nek ja bušim traktorom rupe za papriku.
Na foliju sadim papriku. Uvijek sam zadovoljan rezultatom. Sadio sam još i paradajz i krastavac. I to je bilo super. Na foliju sadim još i najraniji kupus i kelj i pokazalo se izvanredno. Dođe za berbu nekih 10 dana prije i dok ja svoje rješim onda tek krenu kupusi sađeni na golu zemlju.
Da, sva folija je crna.

Da li znas gde bih mogao da nadjem Francusku Malc foliju?
Post je spojen: [time]1298037777[/time]
_________________________________________________
topalovic je napisao(la):
a ti si uzimo kod onog varajica od profe...................

Vidim da si imao neko iskustvo sa profesorom, pa me zanima kakva je njegova roba/
Cujem da su ljudi zadovoljni sa njegovim rasadom, vidi se da poseduje veliko znanje i sposobnost da to unovci..
Ne znam kakve su njegove folije da li si ih koristio?
ja bih uzeo crvrnu malc foliju.
 
Ja koristim crnu foliju kao i vecina povrtara i to vrlo profesionalnih povrtara pa me zanima vase iskustvo sa crvenim belim i ostalim folijama.Da ne bude samo ja sam cuo nesto i to je to tako treba.Ja sam koristio u plasteniku crnu a napolje u paprici belu i crnu i bila je bolja crna folija.Po meni folija treba da bude sto jeftinija jer se koristi samo jednu sezonu i to je to.Sto jednostavnije to bolje :ppozdrav:
 
JuRa
nastiranje zemljista je dobro i opravdano iz vise razloga ,smanjena upotreba hemije,manje je potrebno radne snage,ranostasnost ,cuvanje vlage ..... ako nadjes svoju racunicu u tome onda ni jedna folija nije skupa
 
Hitno

Potrebna mi je malc folija oko 100 m i crevo kap ko kap isto toliko ako ima u Beogradu ili da se posalje pa bih bio zahvalan da mi date neki kontakt telefon. Da li debljina igra ulogu jer bih uzeo visegodišnju pa mislim da je 50 odgovarajuća. Inače treba mi za jagode. Hitno mi je!
 
Potrebna mi je malc folija oko 100 m i crevo kap ko kap isto toliko ako ima u Beogradu ili da se posalje pa bih bio zahvalan da mi date neki kontakt telefon. Da li debljina igra ulogu jer bih uzeo visegodišnju pa mislim da je 50 odgovarajuća. Inače treba mi za jagode. Hitno mi je!
ekstuder beočin vidi na googlu
 
imaš tu foliju i trake u agroarmu bg. prolistaj internet pa ćeš naći agresu
 
Kupovao sam ranije folije za plastenike kod njih.
U pocetku je bilo ok, ali kasnije je kvalitet opao.
Velike folije su sluzile samo dve sezone.
Sto je premalo.
Povucen iskustvom od ranije, potrazio bih drugog proizvodjaca.
Moguce malc folije da rade bolje.
 
Kupovao sam ranije folije za plastenike kod njih.
U pocetku je bilo ok, ali kasnije je kvalitet opao.
Velike folije su sluzile samo dve sezone.
Sto je premalo.
Povucen iskustvom od ranije, potrazio bih drugog proizvodjaca.
Moguce malc folije da rade bolje.

pa al znas ti nekog boljeg?ja sam gi pitao da mi urade od 40 mikrona oni rekli moz
 
Koliko kosta od 40 mikrona kod njih?
Mislim da u njihovim folijama ima vise primesa (plastike), pa su zato kruce i brze pucaju.
Imas raznih folija u polj, apotekama. Uvoznih, domacih,,, nisam kupovao do sada malc foliju.
Sve ovo sam pisao za velike plastenicke folije.
 
220 dinara .a italijanska sa rupama 290 dinara od 25 mikrona u kilo ide 30 metra.to sam pitao u apoteci.sta mislis?
 
Ja već devet godina radi sa folijama kojekakvim i mogu vam reći da ni jedna nije ni do kolena grčkoj od 18 mikrona (50 metara u kilu) ! solidna je i extruderova ali za vađenje i postavljanje je grčka zakon! Ne smeta joj ni zima ni led ni sneg , čak i ako se na proleće vadi ne puca i vadi se u komadu od kraja do kraja njive!
 
Malo je skuplja od ostalih u startu ali kad izračunaš koliko ti radnika više treba za vađenje onda i nije skuplja! bila je oko 250 din kg prošle godine!
 
Imam Grcku foliju, ali za plastenike (ne malc) od osam metara sirine.
Dobro se pokazala, vec 5 - 6 godina je postavljamo.
Po nekom pravilu skuplje, treba da bude i bolje.
 
Nazad
Vrh