Makete poljo masina

bilo je jedno vreme u rumi na vasaru jedna tezga sa nekim delovima i covek je imao par igracaka, nikad nisam pitao za cenu, ali zelja mi je imati par komada....
 
Meni stoje u staklenoj vitrini vidi se iz prethodnih slika ali klinci otkidaju na njih moram da vezivam vitrinu
 
SAKULJANin mozes da poslikas berac i kombajn iz vise uglova. Kada sam video odusevio sam se. I kao klinac zeleo sam da imam makete IMT traktora i ZMAJEVIH masina.
svaka ti cast. ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast::
Post je spojen: [time]1280446378[/time]
_________________________________________________
I zaboravih da napisem, ako mozes to sto pre da ucinis.
 
Oni koji žele da kupe modele traktora i priključnih mašina, imaju u Novom Sadu na Spensu jednu apoteku (da, apoteku!) u kojoj između ostalog prodaju i igračke. Apoteka se nalazi u onom tunelu na čijem početku je pekara Žeki i kroz koji se ide na parking. Pun je izlog igračaka tako da vam sigurno neće promaći.

Inače, modele pravi firma SIKU:

http://www.siku.de/de/sortiment/siku-farmer.html

Cene se kreću od 1000 din pa naviše ako se dobro sećam.
 
Nema na čemu! :) Jedino za one veće modele traktora (neznam dimenzije napamet ali videćeš) treba izdvojiti skoro 3000 dinara. A i nešto nisam video da imaju priključne mašine za njih.
Za manje traktore (cene su negde oko 1000-1500 din) sam video da imaju baš dosta priključnih mašina.

U svakom slučaju želim ti srećan šoping! :ppozdrav:
 
Jbg ja imam staklenu vitrinu na kljuc kod mene u sobi,gore imaju 2 sijalice(ove nove sto se ugradjuju u sankove,rigips...) idealna za te stvari,ali nemam igracke,a ne verujem ni da cu ih imati nesto mi previse para za te igracke...
 
Attila M. je napisao(la):
Nevezano za poljo-makete, ali kad sam već pomenuo tu apoteku s modelima, ako nekog interesuju i modeli srednjovekovnih vitezova: i njih mogu kupiti na istom mestu. Ako se dobro sećam, proizvođač je firma Schleich S
http://www.schleich-s.com/en/action...history/the_world_of_knights/page0/index.html

Cene su takođe paprene. ::namigivanje::

:ppozdrav:

Takvih figurica imaš da kupiš koliko hoćeš po beogradu, bilo da želiš fantasy stvari (na fazon gospodara prstenova) ili SF figurice, ili WW2 vojnike. Postoje klubovi gde se ljudi igraju tim figuricama - za više detalja pogledajte http://forum.klubzmaj.org/

Da mi post ne bi bio totalni oftopik, imate na tom forumu i "kreativnu sekciju" gde možete dobiti savete od profesionalaca kako napraviti figuru, veštačku travu, koji lepak koristiti i slično...
 
Evo par slika sta sam ja napravio sa 13 godina,

mcu3y9.jpg

1zyj435.jpg

1zcmtsp.jpg

2807huc.jpg
 
Pogon daje elektro motor od busilice a taj "menjac" sluzi da smanji broj obrtaja.Zupcanike sam nasao na otpadu a na osovinama su od brusilice.
 
Evo jos nekih slika
a3owg2.jpg

2q1e7q0.jpg

2nw1gyx.jpg

Post je spojen: [time]1297960820[/time]
_________________________________________________
Siroka je 20 a dugacka oko 60.
 
Traktor ima pogon na sve tockove.Tockovi su plasticni ali sam ih oblagao silikonom i pravio kranpone jer plasticni klicaju po betonu.Ideju za ovaj traktor sam dobio od jedne slike gde su spojena dva traktora kojima su skinute prednje osovine.Kasnije sam pravio i kiroveca K-700 ali nisam zavrsio masku.
 
Malo da obnovimo temu
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]



Ove makete su pravljene sve od papira to jest kartona, ja sam pravio par maketa a mozete pogledati i ostale makete koje postoje na ovom mom fb profilu, https://www.facebook.com/Maketarstvo-BUKUR-1506642852969256/
Sve makete na na kartonu A3 formata i samo se secka i lepi lepkom svaki deo je oznacen gde se savija i sve je u boji, svako moze sam da napravi maketu.
 
Nazad
Vrh