Majevica

Зорге

Član
Učlanjen(a)
26 Mar 2019
Poruka
4.133
Lokacija
Сакуле
Хајде да и ја покренем једну тему и то о новом домаћем трактору.

Пре пар година појавили су се технички подаци тог неког новог трактора:

Motor: PERKINS / 1100D-44T – 67kw – Stage III
Transmisija i prednji most: CARRARO (Italija)
Sinhronizovani menjač
Broj brzina: 24 za hod u napred-24 za hod u nazad
Min brzina:1,45 km/h
Max brzina 40 km/h
Mehanički kontrolisano zaključavanje diferencijala
Dvostruko kvačilo
Hidraulika: Broj izvoda hidraulike: 3 para
Podizna moć: 3500 kg
Priljučno vratilo: dve brzine 540-540E
Pogon: 4WD

На сајту "Мајевице" појавила се и сличица, рекло би се, сликана карбуратором.

traktor-300x158.jpg


Да видимо да л' ће да буде нешто од ове приче...
 
Da se nadovežem pošto sam imao prilike da pričam sa predstavnikom iz Majevice, pa mi je rekao par reči u vezi traktora. Kompletna tehnička dokumentacija je odkupljena od slovenačke kompanije "LUX" koja je konstruisala ovaj traktor, ali pošto su doživeli bankrot traktor nikada nije ugledao svetlost dana niti se pojavio na tržištu, tako da je Majevica odkupila komplet tehničku dokumentaciju i samim tim i pravo na proizvodnju i prodaju. Traktor će se raditi samo u verziji od 90KS i koštaće između 25000 i 30000 eur. Nije 100% potvrđeno ali bi traktor trebao da se pojavi i bude predstavljen na sledećem polj. sajmu u Novom Sadu.
 
OK, наравно да ће мотор трактора бити из увоза, али шта је са овим крупним ливеним деловима, типа мењача и кућишта диференцијала? Има ли "Мајевица" капацитета да лије нешто тако крупно, а потом и да обрађује одливке?
 
Nisam nešto zalazio duboko u priču što se traktora tiče, više smo pričali o postojećoj mehanizaciji koja se već naveliko proizvodi, ali verujem da imaju logističku potporu za izradu ostalih delova čim se se opredelili i za takav korak da proizvode traktore. Ako te interesuje nešto detaljnije mogu se raspitati sledeći put kada se budem video sa predstavnikom iz Majevice.
 
Trenutno se prototip sklapa kod njih, a za kasnije da li će sami proizvoditi delove, ili će stizati u rinfuzu a Majevica samo sklapati stvarno ne znam. Kao što sam već napisao mogu se raspitati malo detaljnije kada se budem sledeći put video sa predstavnikom iz Majevice.
 
Nešto trenutno budže i krljaju mudruju vidjacemo šta će biti
Poznajući njih ???????

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Zelim im svu srecu ya traktorom ali mislim da ce biti cist promasaj, pritom njihov tempo sastavljanja je katastrofalan, cini si da to traje vec neke 2 godine, gde ih koči toliko...
 

Navodno za 3 meseca krece serijska proizvodnja i imaju narucnih 10 komada, cenu jos uvek nisu odredili.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh