Lucerka

ne vidi se na slici ali nemogu vise cekati,procvetala je totalno ali je ova kisa i vetar skroz umrsila pa se ne vidi
ima deo gde kosim za zeceve rucno i evo za nedelju dana da bas ne lazem ali cini mi se da ima vec gotovo 15cm
javljaju kisu ali eto pokosio sam pa sta bude
Mi smo dali kolegi za loženje sa jedne parcele (košena pre one prve kiše ) a sad čekamo stabilizaciju za sudansku i detelinu na drugoj parceli.Ova godina nam definitivno sve otima.Ko zna zašto je to dobro.
 
Ja ne planiram košenje dok ne najave neku stabilizaciju od bar desetak dana.Biće strava mase u 5 otkosu pa šteta da propadne plus ne bih morao kupovati što mi itekako odgovara.
 
od stabilizacije da se ovo bas bas osusi tesko da ce biti+sigurno imam i 6 kosenje
5 i 6 ce verovatno ici po nesto jeftinijoj ceni nego ostala kosenja upravo zbog nemogucnosti susenja
zvao sam danas stocare 3 domacinstva za senazu ali svi su zauzeti sa poslom+takodje neznaju sta ce biti i sa njihovim kosenjima a senaza nije bas tako jeftina
 
Код нас су масовно почели да мотају ролке у најлон. И овај откос би био као створен за то.
 
Motanje je poprilično skupa rabota.Rade neki sa običnom streč folijom da prođu jeftinije ali to nije to jer nije dugog veka pa se time dosta rizikuje.
 
Svasta sam cuo ali motanje obicnom strec folijom nisam
I to skupo motanje je epska izjava, moze ici u red sa susenjem kukuruza za vas iz Srbije, to su kod nas u BiH najnormalniji poslovi
 
nije me mrzelo da potrazim,ovaj kaze da je u francuskoj,da li laze ili ne neznam
postoje crne strec folije,mislim da bi tebile bolje od providnih
0,50 x 1.800 m /36 rolni
0,75 x 1.500 m/ 40 rolni
da li ovo 36 i 40 rolni znaci toliko bala ili...? tj koliko se moze sa jednom rolnom uraditi bala
 
Poslednja izmena:
Kako god, ko se bavi intezivnije govedarstvom radi ovako, jedni imaju svoju komplet mehanizaciju, drugi preklapaju, treci placaju, ko se kako snadje
Prednosti koje dobijas siguran sam da znas
 
Dragane jel si kosio četvrtu? Kada sam odlučio da kosim četvrtu makar I doneo je u rinfuzu od dole je počela da gubi list, a blago i da poleže.
 
Biće zanimljivo, veoma zanimljivo.Ima onih koje su precvetale i polegle, te bi trebale da se kose jer će početi da trule i propadaju.
 
Nisam kosio cetvrtu. Po ovom vremenu pitanje je dal se moze osusiti valjano. A nece se moci ni odlagati u nedogled ako ne dodje do suvljeg vremena i vetrovitijeg. Nisam obilazio desetak dana, nemam pojma kakvo je stanje na terenu, idem sutra pa ce mo kalkulisati, al mislim da se jos ne muljaju! Vrsena sigurno nije kriticna jer je kasnije krenula i sporije.
 
Poslednja izmena:
Juce je zgrabim posle 7l kise(nisam je dirao od kosenja) kao nema vise padavina kad prc ono sinoc padne 3l
ZhJ4IwL.jpg
8UCvrNm.jpg
 
Nazad
Vrh