Lucerka

20190522_131049.jpg

20190522_131036.jpg
pokosena u subotu,sad cu u subotu da je pokupim a u nedelju da izbaliram.
 
Sutra je u planu podizanje na otkose,pa u nedelju ako bude bilo potrebno inakulant i baliranje,kakva god da je...
 
Kod mene kosena u utorak, sutra ujutru skupljanje, popodne baliranje ako bude moglo, ako ne u nedelju onda.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
A sto je izgubila boju strasno, od gore potamnila a od dole ubrljana od zemlje!
Na starijim luceristima izbila nova kroz otkose 10-15cm. Ako se sad za vikend ne uhvati moze komotno na smetliste da se iznese.
 
Kod mene ujutro start.Sinoć i jutros ograbljeno.Pravo seksualno iskustvo sa sunce grabljama,j.bale su me k'o kauboj konja.Masa je lepa,suva i nije crna da kucnem u drvo.
 
Radio sam prošle godine dosta sa suncem a sada je kiša otkose ne zalepila nego zakucala za zemlju pa je bilo svega.Uzeo bi balerinu od rođaka ali nema gume i još stoji rasklopljena u zimovniku a meni se ne čeka.
 
Ja danas dovezao prve bale ove godine, 192 komada sa 0.6 hektara povrsine. Nisam se nadao da cu spasiti ovaj otkos kada sam je kosio, bila je u groznom stanju, polegla 20 puta, dole ljigava, debela i 2/3 duzine samo stablo bez lista. Osusila se kao da je ljeto, list je ostao na njoj tako da je sve ispalo daleko bolje nego sto sam mislio.
 
Dejaa daj slike da vidim. Razmisljam se o promeni moje balerine, imam utisak da bolje rade ove sa.jednim krugom I tankim zicama kojih ima 3 do 4 na jednom stapu. Ova moja malko losije kopira teren I posto ima dva diska malo I ostavlja izmedju diskova.
 
Nazad
Vrh