Lucerka

Zoran0230

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
1 Jan 2010
Poruka
7.914
Lepa je,trebaće joj nedelju dana da se osuši.Ima mase.Daće Bog malo i nas sirotinju da pogleda.:ppozdrav:

Matic

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
23 Apr 2009
Poruka
31.366
Kod nas je dosta lucerki koje su prošle godine bile baš dobre i čak vrhunske kapituliralo ove godine.Jednostavno su nestale i izašle tako iznenada.Kod mene je jedna prošle godine prestala sa rastom a bila u top formi tokom prvog i drugog košenja pa je jesenas dobila plug a bila joj je 9-ta godina što je opet sasvim dosta.

Matic

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
23 Apr 2009
Poruka
31.366
Napiši koji su to tačno preparati pa ćemo znati da ti odgovorimo. :haha: Pretpostavljam da ćeš orati pa možeš slobodno sejati.2016 sam sejao u jesen na tanjiranu strnjiku koja je pored Glifosata dobila i dozu Matona tokom tretmana sirka i palamide.Palo je 30l kiše pred setvu i nije bilo nikakvih problema sa nicanjem.Evo kačim slike kako ta lucerka trenutno izgleda.Inače parcelu sa slike tek počele bube da grickaju dok preostale 2 parcele nisam imao srca da slikam kako su ih bube unakazile,otkosi kao da je 5 košenje,sami štapovi.

Učlanjen(a)
15 Avg 2015
Poruka
2.790
Znao sam da cu da vas zbunim. :haha: Pravo ime je onaj mali prasak i ono drugo skuplje za prilepacu. :haha:
Ja danas obisao novo luceriste, za moj pojam nije zanemarljiva povrsina - 60 ari. Buba je desetkovala, jad za videti. Hteo sam da kosim za senazu tu i jos jednu parcelu od 50 ari ali ne mogu da nadjem senazni kombajn da mi uradi usluzno.

Mušovac

Član
Učlanjen(a)
4 Sep 2018
Poruka
321
Ja danas isterao kosu iz garaze podmazao,stavio nove nozeve i sve spremio sutra da kosim.Kad malopre udari pljusak sve pliva......
Danas obisao,pocela je da poleze i da zuti odozdo:

Matic

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
23 Apr 2009
Poruka
31.366
He,he.Biće svima izuzetno veselo.Kositi se mora kako god joj bilo.Prošle godine do 5 maja sklonjen prvi otkos a sada će to izgleda biti tamo u junu. :osmeh: :haha:

Tomislav n

Član
Učlanjen(a)
11 Dec 2017
Poruka
977
Kako je krenulo sa padavinama mozda se otvori i nova tema "kako najlakše izneti propalu detelina iz njive"

brankovic

Član
Učlanjen(a)
14 Jun 2011
Poruka
4.131
2010. godine prvo moje baliranje sena (sećam se) beše 12. juna. Tako vrlo lako može da bude i ove godine...

aca74

Član
Učlanjen(a)
30 Jan 2009
Poruka
3.125
E a mnene zajebalo to sto nisam mogao juce pokositi, zet nije hteo. Pametan nisam matora ožutela, mlada se drži dobro, kada je od supemena, pardon super baće. A kada če se kositi, to ni Bog ne zna.

Zoran0230

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
1 Jan 2010
Poruka
7.914
I mi još nismo kosili.Kaže se da ako prva detelina propadne biče rodna godina.Ostaje da vidimo.Što se deteline tiče kome je pokisla od ove kiše neće biti problem samo da ne pokisne još koji put.

Matic

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
23 Apr 2009
Poruka
31.366
Ne može se od Boga oteti.Ako propadne prvo kolo tu su druga koja ćemo valjda potrefiti.Od 2014 nije mi pokislo ni jedno košenje ali smo jurili i žurili skoro uvek i na mišiće otimali.

Vrh