Lucerka

Imam posejanu lucerku 21.3, da li ce joj nesto smetati sto ce biti u ponedeljak-utorak kako najavljuju mrazic od -2 i dnevna temperatura do 8 stepeni ?? Nisam isao da gledam, ali mislim da nije nikla za sad.
 
evo je sijana oko 20tog 03
2a65nc3.jpg


- - - - - - - - - -

zbog malo grublje pripreme bačeno 12 kg po jutru
 
Sad sam bio napolju i što kaže jedan moj komšija počelo je da zuteže. Biće mraza e sad koliko će vremenski držati i koji će temperatura biti to ćemo videti sutra.
 
Od folijarnih djubriva priznajem samo Wuxal super i rastopljen AN, mnogi su ovde svasta govorili za Slavol uglavnom u negativnom kontekstu, potrazi unazad ili u rubrici folijarna djubriva(folijarno prihranjivanje).
 
Ako ti nije kisela zemlja moze svinjska osoka i to po mogucstvu razblazena sa vodom, a ja praktikujem posle prvog otkosa 150kg KAN-a po hektaru i pokazalo se odlicno.
 
Jesenas posejana.Ima popriično bele trave.Prskaćemo posle prvog otkosa,ako bude potrebe ,pošto je sada već kasno.Nisam uslikao ali jedan mali deo je pokvarila voda.

 
Trava hocu-necu ,ona i ne poterava u drugom kolu.
Ako nema vise od 20cm moze jos da sa prsce sa Butoxone.
 
Nista joj nece faliti,mada ranije si trebao da je posejes.Urea se baca u detelini u zasnivanji,dok ne oformi svoje kvrdzice na korenu pomicu kojih vezuje azot iz vazduha i kasnije je nepotrebno bacati ureu,samo P i K djubriva,fosfor i kalijum..
 
Nazad
Vrh