Lucerka

Koristio sam reglon ,bilo ga je u jednoj apoteci u Ki.
Affinity ,spremi još jednu dozu da ponoviš za koji dan ,ako je lucerka prorastila.Tako mi je rekao jedan poznanik koji je prskao sa njim.
 
Koja je cena za affiniti plus i za reglone forte? Ja sam nasao neki preparat - jedva u Vrscu - 2000 din/lit "best buy" (glufosinat-amonijum, "veliki brat" siriusa, cunamija...). Ide ~2 litre/ha, ali tamo vise nema (i ovaj balon od 5 lit je pao sa stelazija - bukvalno... rekli su da nemaju vise, samo neki preparat gde je 5400/lit. i ide na 1 ili 1,5 mozda 2 lit. hektar, ne secam se, a na kraju su nasli ovaj preparat iza polica, balon malo prasnjav...).
Taj reglone forte je vrhunski preparat. Dessicash i reglone forte (dikvat) su po meni najefikasniji desikatori (i u mnogo manjim kolicinama od preporucene odrade posao samo tako - bar to je moje iskustvo). Gde moze da se nadje u KI reglone?
Inace ne bi prodavali "ispod kombajna". Sad radi "solarna susara" i kod nas, uskoro ce ici na selektiranje.
 
Šta god od desikanata nađeš kupuj jer su zabranjeni i povučeni iz upotrebe.Prošle godine je takođe bio problem za nabavku.Ispod kombajna se ne prodaje jer je to baš mala cena.
 
200 kinti!? 😂Taj je bas vickast sto tako blagodarno rasipa se 😂 Nista ispod 2,5e 100%cista, i to je blaga cena naspram skoka ratarskih proizvoda.
Afiniti 4200rsd/l
 
Koja je cena za affiniti plus i za reglone forte? Ja sam nasao neki preparat - jedva u Vrscu - 2000 din/lit "best buy" (glufosinat-amonijum, "veliki brat" siriusa, cunamija...). Ide ~2 litre/ha, ali tamo vise nema (i ovaj balon od 5 lit je pao sa stelazija - bukvalno... rekli su da nemaju vise, samo neki preparat gde je 5400/lit. i ide na 1 ili 1,5 mozda 2 lit. hektar, ne secam se, a na kraju su nasli ovaj preparat iza polica, balon malo prasnjav...).
Taj reglone forte je vrhunski preparat. Dessicash i reglone forte (dikvat) su po meni najefikasniji desikatori (i u mnogo manjim kolicinama od preporucene odrade posao samo tako - bar to je moje iskustvo). Gde moze da se nadje u KI reglone?
Inace ne bi prodavali "ispod kombajna". Sad radi "solarna susara" i kod nas, uskoro ce ici na selektiranje.
Reglona je bilo u komponenti,pakovanje 5 litara.Cena oko 3500 din/litra.
Dragane ,cena Afinitija je od Siniše ? U Kikindi je 5000 litra .
 
Pošto je Afiniti ,totalno ne poudan za desikaciju ,vidim u selu se vraćaju na stari sistem ,dvofazna žetva.
Pre dva tri dana pokošena ,danas se kombajnira.Ne znam sa kojom kosačicom je košeno. ?
 
Nije bitna vrsta kosačice, bitno je da se kosi dok je rosa, od 4 do 7h.
Ta se vrše sledećeg dana u podne.
 
To su spekulanti i jedva su cekali da se vrate na staru varijantu! Reglona ima jos uvek na sve strane sto stare zalihe sto kopije sa vise dikvata u sebi. Meni je nudjen takav neki po 2600rsd al sam se odlucio za afiniti da isprobam jer nemam mnogo propasta.
 
Odnešen 4ti otkos.. Sa 14 kj bilo 140 bala po 235 kg.. Dao 4ti više robe nego drugi i treći zajedno..
 
Na 2j bilo 60 bala(težine oko 23kg) tako da ste vi za mene rekorderi.Mlada detelina u pitanju.Sa preko 6 jutari smo nakupili pun u 2 ne može da stane.
 
Nazad
Vrh