Lucerka

Kiraj koja je godina detelina koju ste vrli?
 
kome prodajete i po koliko?

---------- Poruka napisana u 21:51 ---------- Prethodna poruka je at 21:49 ----------

da li trgujete sa vrsenom lucerkom?
 
ddragan ,lucerka je sejana u jesen,mislim 2009 ,posle suncokreta smo 2 puta istanjirali i posejali.
lazarmatić,prodajem Bioproduktu a cena još nije definisana.Ne trgujem ni sa jednom robom,ne umem.

 
Znaci ovo joj je treca godina.Ja nisam nikad ostavljao za seme pa zbog toga pitam a planiram sledece god.Moja je sejana u prolece 2010 sto mu dodje otprilike isto kao i vasa.
 
Znaci ovo joj je treca godina.Ja nisam nikad ostavljao za seme pa zbog toga pitam a planiram sledece god.Moja je sejana u prolece 2010 sto mu dodje otprilike isto kao i vasa.
Kad je ovako sušna godina ,nema problema ni prve godine da se ostavi za seme,ako je sejana u jesen.Kad je kišne godina tada samo starije lucerke daju dosta semena dok mlađe podbace.
 
treba malo ozbiljnije razmisljati o lucerki kao kulturi,ume da obraduje,pogotovo kada je ovakva godina. sreca pa zimus nisam stigao za preorem moju!
 
pozdrav
definitivno odlucio da posijem lucerku pa me zanima koje sjeme i gdje ga ima
 
I meni treba 20 kg semena, valjda će moći da se poseje do 20 septembra, mora jednom i kiša pasti. Ima li ko na forumu da prodaje na tolike količine? Može na PP cena i sorta, ako neko ima a neće da piše ovde.
 
Налазим се на Јабуци код Пријепоља висина 1260 метара имам две " њивице" једна је 30 ари био посејан тритикале и пре 15 дана овршен, а друга исто толика већ 20 година ништа није сејано.Шта ми предлажете како у коју да сејем луцерку.Имам 100 оваца, стајско ђубриво колико хоћете кад, шта, колико семена, које семе, колико ђубрива итд. Најлепше Вам се захваљујем на саветима. Заједно, па да пробамо. Могу да ставим и слике парцела како тренутно изгледају...Поздрав...
 
Nazad
Vrh