lubenice i dinje

Postovanje svima,
zovem se Bojan, iz Nisa sam i volim da uzgajam razne biljke, pa sam ove godine iz radoznalosti i nekog hobija posadio lubenice iz semenke (kupljene u poljoprivrednoj apoteci, vrsta kraljica slasti), ali imam problem. Lubenice su veoma brzo ''izdzigljale'' ili previse porasle u visinu, a pri tom se listovi jos nisu otvorili i stabla su pocela da se lome i padaju usled tezine listova. Potrebna mi je pomoc u vezi sa tim problemom. Zbog cega rastu tako visoko, sta ima nedostaje ili u cemu gresim? Video sam na puno foruma kada kaleme lubenice da su one puno nize, a listovi normalne sirine. Takodje imam nameru da ih kalemim na tikvu ''vrg'', koju sam posadio.
2na4ei9.jpg
 
Puno su ti se izduzile obaraj nocnu temperaturu, fali im i svetla... U klijanju temperatura neka bude 30 c cim niknu obaraj 20-25 dnevnu nocnu jos manje oko 15 do 20 c

- - - - - - - - - -

34q4pya.jpg
 
Hvala puno na odgovoru. Par komada koje su mi pre 2 dana iznikle sam odmah izbacio u prostoriju gde je temperatura oko 20c preko dana, a nocna je oko 2-3c niza, oko 17-18c. Videcu za par dana sta ce biti sa njima i da li ce biti promene. Na slici koju ste stavili sta su roze granule? Da li je to neko djubrivo i da li je obavezno da se koristi?
 
To su semenke iz kojih je biljka klijala zapravo sad su samo ljuske . A narandzaste su zato sto su tretirane otrovom. Seme je posadjeno u cist supstrat.
 
Danas stiglo seme lubenica top gan i i neka kraljica to mi preporucio apotekar i utrapio mi umesto casa najlonske kesice...
E sad sta dalje da radim...
Kako da ih sadim jel direktno u te kesice ili....
I jel plastenik da zagrevam
Imam oko 2000 semena.

Послато са SM-G313HU уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh