Lovačka tema

Dok ne vidis u sta pucas nema povlacenja obaraca,cesto se ovo desava pogotovo u krivolovu,joj al ce nam uvesti rezim za puske i lov...
 
Jbt nikad mi ti ljudi nisu bili jasni. Kod nas u okolini je bilo dosta toga. Najgore sto prvo popiju u kafani pa onda uvece u lov.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Velika tragedija jednostavno ljudi su previse opusteni sa oruzijem i u lovu jako slaba paznja pucaju na susanj i eto cemu je izrodila ta glupava zelja za ulovom,a da prvo nisu 100% bili sigurni u sta pucaju!
 
Grozno. Mada ima nelogicnosti u samom tekstu. Lovio se ponedeljak dan koji nije predvidjen za lov. Lovac je imao strucnog pratioca a nasli dva tela tek kasnije a gde je bio strucni pratilac. Da je strasno strasno je sta god da se desilo. Treba uvesti veoma stroge kontrole, posebno za alkohol. Pre svakog lova dreger...a da ne pricam o ostalim kontrolama i proverama tokom samog lova jer se nosi kojesta i kojecije oruzje jer je od istih oduzimano zbog tuca i kojecega i posle se ljudi pitaju sta bi...
 
Lovci nisu bili iz istog sela i nisu imali nikakve veze,a ni iz iste grupe ovaj momak sto je iz Idvora u njihovom LU je bio lovnik. On je bio blizu granice sedeo u svojoj njivi na stolici cekao svinje,a lovac iz Uzdina je usao u njihovo(tudje) loviste i iz karabina ga je upucao u vrat verovatno je hteo da malo zadje kod komsija po onoj staroj "tudje sladje" i eto sta napravi!Inace novinari su se nalupetali svasta i treba da ih je sramta.A to koji je dan je nebitno jer verovatno mogu po dogovoru u svom udruzenju da love kad oce ovaj sto je pucao taj kazu da cak nije ni clanarinu placao vec gledao mufte da lovi.
 
Lovci nisu bili iz istog sela i nisu imali nikakve veze,a ni iz iste grupe ovaj momak sto je iz Idvora u njihovom LU je bio lovnik. On je bio blizu granice sedeo u svojoj njivi na stolici cekao svinje,a lovac iz Uzdina je usao u njihovo(tudje) loviste i iz karabina ga je upucao u vrat verovatno je hteo da malo zadje kod komsija po onoj staroj "tudje sladje" i eto sta napravi!Inace novinari su se nalupetali svasta i treba da ih je sramta.A to koji je dan je nebitno jer verovatno mogu po dogovoru u svom udruzenju da love kad oce ovaj sto je pucao taj kazu da cak nije ni clanarinu placao vec gledao mufte da lovi.
ovo sam i ja cuo.ovo se desilo u mom komsiluku,i navodno je ovaj iz uzdina snabdevao neke restorane mesom...
 
Da pokrenem temu malo:osmeh:. Dali lovite divlje svinje dali prave stete u usevima? Kod nas ih nema kao prosle sezone ni blizu.... Kakvo je stanje kod vas u lovistu?
 
Kod nas ih ima samo u prolazu i najvise ih bude u susnim godinama ovako kad je godina kao ova onda se naidje na neki trag ali slabo.
 
Kolege dali ima neko poluautomat Franchy affinity 12/76? Kako se pokazala? Dvoumim se oko nje i mp 155... Razlika u ceni 7-8.000din
 
Planiram da uzmem sad do zime,mene je odma privukla affinity,nije teska dobro uradjena zavrsna obrada i nema mehanizam preko povratnih gasova,dali imas pvc ili drvo?
 
Znaci da joj mehanizam radi preko trzajuce cevi sto je prednost laksa puska,jednostavnija za odrzavanje ali mana moze da joj bude sa laksim laboracijama.Dok kod MP155 ona ima gasni cilindar i ima mogucnost stelovanja gasnog cilindra i mogucnosti ispaljivanja i najlaksih laboracija,e sad tu je odma puska i nesto teza i komplikovanija za ciscenje ali kvalitet cevi i svega je dokazan kod Ruskih pusaka.Sto dovodi sve do stvari ukusa dobre su i jedna i druga dzep i mogucnosti odlucuju za nijanse i koju god da uzmes neces pogresiti.Mada iako imam MP153 koji me nikada nije izdao za 11 god i ja bi se pre odlucio za Affinitya ako nista drugo bar zbog eleganciji i vitkosti same puske!
 
Imam i pvc i drveni kundak, kupio sam naknadno. Nije trzajuća cev, to je stari sistem. Ovde je ugrađen novi Benellijev sistem. Izbacuje i trap i magnum patrone, bez greške. Ne treba nikakvo podešavanje. Prezadovoljan sam sa puškom.
 
Nazad
Vrh