lle de france rasa ovaca

Ништа без маестра.
Треба те запослити да радиш на форуму. :bravo:
 
@zemun
@zmaj972

Fotografije koje Vam šalje kolega Ile de france na mišljenje i dalje postupanje! Bile "predebele", pa sam ih obradio, tj. smanjio!



:ppozdrav:
 
lle de france je napisao(la):
ove su slike bas postavljene za zmaja972 i zemuna da napisu misljenje o tim ovcama i jagnjicima
hvala unapred :ppozdrav:
Posto sam vec prozvan red je i da odgovorim.
Morao bih prvo da znam odakle su ovce, jer ako su iz Hrvatske onda moram da priznam da sam od doticnog gospodina ocekivao mnogo vise.
Ali, s obzirom da ni na jednoj ovci nisam zapazio TB sto znaci da nisu umaticene, to mi prosto ne lici na vec pomenutog odgajivaca. Zato bih pre rekao da su ovce ipak iz Srbije i u tom slucaju su sasvim OK.Mada i kolega "ile de france" u svom stadu ima grla koja su u rangu ovih na fotografiji. Telesna konstitucija jagnjadi je generalno nesto malo bolja od naseg proseka, glave su im uglavnom zaklonjene i na osnovu onoga sto se da videti cini mi se da u tom segmentu ipak zaostaju za majkama.Ocigledno da "fotografu" taj detalj nije bio vazan ili su se jednostavno tako "namestili".
Postovani kolega, nadam se da ste zadovoljni mojim zapazanjima, a nebi bilo lose da i ostale kolege iznesu svoje misljenje jer ja nisam nista kompetentniji od ostalih forumasa i malo sam iznenadjen sto ste bas mene ovako javno prozvali.
Pozdrav
 
mislim da se zemune ne ljutis ti drzis franc i zato mi je tvoje misljenje trebalo i bilo vazno zato ti hvala puno...nemogu oni znati mnogo o rasi ile de franc ko je ne drzi zato sam teo tvoje misljenje
zelim napredovati i zelim imati sto bolji kvalitet
zemune hvala jos jednom :ppozdrav:
 
Nemam razloga da se ljutim.Tu smo da razmenimo misljenja, sto ne mora da znaci da sam ja u pravu, zato treba uvaziti procene i ostalih kolega bez obzira na rasu.
Pozdravljam Vase napore da "svakim danom u svakom pogledu sve vise napredujete" i moram da priznam da je taj napredak u Vasem slucaju evidentan, jer ja znam od koga ste i kakve ovce svojevremeno kupili.
Zato jos jednom pozdrav i samo napred!
 
slike su ti exstra,ja sam nabavijo par ovaca ove rase 7 komada i pored moje sjenicke ,svija 7 su se obliznile i jagnjad mi dobro doje ,a i ona dobro napreduju,teraju se dobro sa sjenickim u kilazi sinoc sam neke merijo za 40 dana sjenicki imaju od 21 do 27 ih ima ,a ilde franc jagnjad 22 do 25.koristim sto posto granule za ishranu .pa recitemi dali tako vasa jegnjad dobijaju na kilazi ili vise,pozdrav.
 
Ponovo kada su letos bili kod nas ovi iz UPRE rekli su da ih zanima i uvoz jagnjadi istog kvaliteta nebitna rasa npr.IDF jagnje 3-4 meseca40-45kg .Ono što nam svima treba je 1.Registrovana klanica za izvoz ovčijeg mesa 2.Registrovana otkupna mesta 3.sertifikat između nas i Francuza oni uvezu godišnje 5-6miliona ovaca i jaganjaca za klanje
Post je spojen: [time]1267649713[/time]
_________________________________________________
to je posao za celu Srbiju a i šire
 
Tri jagnjenja u 2 godine dobar randman,prirast,odličan indeks jagnjenja to sve ova rasa poseduje.Odlično se aklimatizuje na naše prostore,sam još sveža krv ako može iz Francuske.
 
uhaladza je napisao(la):
slike su ti exstra,ja sam nabavijo par ovaca ove rase 7 komada i pored moje sjenicke ,svija 7 su se obliznile i jagnjad mi dobro doje ,a i ona dobro napreduju,teraju se dobro sa sjenickim u kilazi sinoc sam neke merijo za 40 dana sjenicki imaju od 21 do 27 ih ima ,a ilde franc jagnjad 22 do 25.koristim sto posto granule za ishranu .pa recitemi dali tako vasa jegnjad dobijaju na kilazi ili vise,pozdrav.

Да ниси мало погрешио у бројкама, по овоме су ти неки дневни прирасти и преко пола киле.
 
Pa sad nek bude pola sjenicka pola bilo sta drugo(tekva mesanka ne prelazi 90kg) i nek je na nju pusten tovni ovan(ali to vise po meni nije sjenicko jagnje jer ima samo 25 posto krvi sjenicke),nek se jagnje rodi sa ogromnih 7kg,za 40 dana sa prirastom od 450 grama to je 25 kg
ali 450 grama i 7kg na rodjenju ima jedno od 1000 sjenicke jagnjadi samim medom da ga hranis(svake godine ja i moji rodjaci odgajimo preko 200 komada i znam sta postizu,a svi dobro hranimo jagnjad)
Ja nisam rekao da Uhaladza nije u pravu samo sam skeptik po tom pitanju,ako ima zaista takve rezultate sa ovom rasom onda kapa dole:):)
:ppozdrav:
 
pa sta vam je ljudi,ko ne veruje ,neka pita u sjenicu za mene ja nisam od tih ljudi koji lazu i koji varaju,mene cela sjenica zna pa pitajte za mene ,vreujte da je to istina ,ali na kraju ko veruje neka veruje ko ne veruje ja sta mogu.mozda ce i njemu nekad takav priras biti pa ce se uveriti.
pozdrav svima .
 
"U Vranje nema laganje!"
Pa to bi bio svetski rekord u ovcarstvu i to još sjenička?
Ipak je ovo ozbiljan forum
 
Nazad
Vrh