Lipicaneri

slobodan_ns

Moderator
Učlanjen(a)
2 Feb 2012
Poruka
902
Slobodane postavi slike tih zdrebadi.

Evo potomaka

dobrodol

Član
Učlanjen(a)
25 Dec 2010
Poruka
3.279
Da se pohvalim...:osmeh:
Danas je moj ždrebac postao pravi pastuv...::namigivanje::
Naime, "skinuo je mrak" po prvi put u svom životu, i to sa pripadnicom svoje Lipicanske sorte, uspešno, (posle malo natezanja tu i tamo), tako da se nadam da će ovo biti obećavajući početak veoma uspešne (i plodne) karijere...

slobodan_ns

Moderator
Učlanjen(a)
2 Feb 2012
Poruka
902
Oooo sve cestitke, jel tu radio u komsiluku ili negde dalje? dali je kobila mladja ili starija? mogao bi neku sliku da ubacis da vidimo, nisi davno?

p.s. veceras ili sutra ubacujem slike sa Novosadskog sajma! :ppozdrav:

slobodan_ns

Moderator
Učlanjen(a)
2 Feb 2012
Poruka
902

- - - - - - - - - -

- - - - - - - - - -

- - - - - - - - - -

- - - - - - - - - -

- - - - - - - - - -

- - - - - - - - - -

- - - - - - - - - -

- - - - - - - - - -

- - - - - - - - - -

- - - - - - - - - -

- - - - - - - - - -

- - - - - - - - - -

- - - - - - - - - -

Forum mi ne dozvoljava da postavim vise slika od 15, dok neko ne napise post ne mogu da nastavim da ubacujem slike!

dobrodol

Član
Učlanjen(a)
25 Dec 2010
Poruka
3.279
[/IMG]
517 Maestoso Betalka , upregnut s leva u dvopregu, pastuv Jovice Milivojevića, poznatijeg kao Joca Šumar iz Progara, slikano juče na Fijakerijadi u Pećincima...

dobrodol

Član
Učlanjen(a)
25 Dec 2010
Poruka
3.279
Danas su mi bili ljudi iz PSS Ruma, vršili Smotru, uzimali mere od ovog mog konja u štali, zvanično, visina u grebenu 152 cm, obim cevanice 18 cm, a obim grudi nisam zapamtio...
Zadovoljstvo me koštalo 480 dinara, i to dobiješ već popunjenu uplatnicu, samo da platiš u Pošti ili Banci...
Izveo sam ga iz štale, da ga lepo ocene, i krišom, ispod oka, sam gledao reakcije dotičnih, samo su im se brkovi smejali...
Pitam, jel' su zadovoljni onim što su videli, kažu jesu, e rekoh, videću dal' ću biti i ja kada čujem ocenu...
Ovaj put se nadam da će biti E...

dobrodol

Član
Učlanjen(a)
25 Dec 2010
Poruka
3.279
Kad ce biti rezultati?
Opet Ia ::jako_besan::

Prekjuče i danas sam provodio "kvalitetno" vreme s ovom mojom "krmačom" od konja...
A evo zašto sam besan...
Lepo ga očetkam i sredim za prezanje, rekoh nije teran celu zimu (mada je izlazio napolje, 5-6 puta u rajčug) pa da "seljaci" pored kojih budemo prolazili, ne nađu zamerke...
Al, oćeš, malo morgen, magare se izvaljalo u štali u 3 kvadrata da ne poveruješ, dok sam otišao da isteram špediter na ulicu i kada se vratih u štalu s opremom, mal' me šlag nije strefio...
E, onda sam ga upregao pa pravac Žarkovac, 4 km vazdušne linije, ali nismo putovali vazduhom, neg' putevima, namerno tako kažem, terao sam i levo i desno po letnjacima, pa ukrug, nek' se dobro istrči svinjče, nisam ga mlatio, samo javljao, cuckao ustima, i nisam mu dao hodom, lagani i jači kas i gasss...
Na kraju smo se vratili lagano pešaka, da oduva do kuće, i stao sam na jednom mestu "da pustim vodu"(ožedneo, pa progutao jedno pivo, a drugo mi se 'ladilo u sanduku pod sedištem, za drugi put), pa ga uslikao...
K'o pokisla kokoška, neće mu više padati na konjsku pamet da ronda po štali i rastura privatnu imovinu...

Poslednja izmena:
Vrh